Jak przyciągać dobre rzeczy

| Dodano: 10 listopad 2020 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Jak przyciągać dobre rzeczy to budująca książka, która pokazuje, jak poprzez zrozumienie siebie i umiejętne wykorzystanie emocji, możemy zmienić swoje życie na lepsze.

Próbuje wyjaśnić, jak toksyczne myślenie, mające swoje źródło w destrukcyjnych słowach i zachowaniach powoduje problemy umysłu, serca i ciała, ale przede wszystkim zwrócić uwagę na dobre aspekty naszego życia; to, co pomaga uzyskać siłę ducha i zdrowsze ciało, a przez to zbliżyć się do upragnionego szczęścia, które wszyscy chcemy znaleźć.

Z tej książki nauczysz się: łatwiej radzić sobie ze złożonymi sprawami, podejmować lepsze decyzje, aby uzyskać lepsze rezultaty, zajmować się tym, co naprawdę ważne.

Źródło: https://muza.com.pl/poradniki/3591-jak-przyciagac-dobre-rzeczy-9788328713864.html?search_query=Marian+Rojas&results=6 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Jak przyciągać dobre rzeczy"

Opinia

Zrozumieć siebie

Awatar użytkownika

 

Dr Marian Rojas Estapé po wielu latach obserwacji życiorysów stwierdziła, że wielu cierpiącym ludziom  nie zdarza im się nic dobrego, bo nie wiedzą, czego chcą, czego pragną. Konieczne jest posiadanie planu, celu i zadań. Należy działać, zwłaszcza w czasach chaosu i niepewności – nie wolno się poddawać lub stać bezczynnie wobec tego co się dzieje. Ten, kto nie ma planu, staje się niewolnikiem tego, co się w ich życiu zadziało. Jeśli jesteśmy świadomi, czego chcemy, za czym tęsknimy, nasz umysł jaśniej wskaże nam drogę.

Ta książka jest ścieżką przez umysł i emocje. Rozumiejąc swój mózg i zarządzając emocjami, poprawimy swoje życie. Nie ma gotowej instrukcji, by być szczęśliwym. Życie jest znacznie bardziej złożone; jest to podróż po tym, jak nasz mózg reaguje na stres, zagrożenia i wady ery cyfrowej, które zadomowiły się w naszym życiu. Aspiruje do tego jak zrozumieć jak działa nasze wnętrze i jakie mamy  możliwości, by osiągnąć zdrową równowagę, pomimo tego co nas w życiu spotka. 


Zdecydowanie polecana książka, która skłania czytelnika do szukania nie tylko profesjonalnej pomocy, ale także innego sposobu na życie, aby być szczęśliwym. To książka, która porusza wiele tematów związanych z pozytywnym myśleniem i proaktywną postawą życiową. Wiele informacji podanych przez autorkę  jest popartych badaniami naukowymi, do których odwołuje bibliografia. Jest to niewątpliwie lektura niezbędna dla każdego, kto właśnie znajduje się w stanie psychicznej rozsypki. Doskonała  pouczająca książka, napisana przez psychiatrę. Lektura wyrażająca wiedzę autorki na różne tematy mające ogromny wpływ na psychologię istoty ludzkiej. W tym celu autorka łączy osobiste anegdoty i przypadki prawdziwych pacjentów z rozdziałami teoretycznymi, aby wyjaśnić hormonalne funkcjonowanie emocji i fizyczny wpływ stabilności emocjonalnej lub niestabilności.  Aby zmienić nasze życie na lepsze, należy zrozumieć siebie i umiejętnie wykorzystać nasze emocje. To bardzo budująca książka o tym, że nigdy nie jest za późno na zmianę.

cała recenzja na stronie - http://autorzy365.pl/zrozumiec-siebie_a6705

30 listopad 2020 18:51

Opinia

Awatar użytkownika

Po moich ostatnich zawirowaniach w życiu @wydawnictwomuza wstrzeliło się z tą książką perfekcyjnie, mowa tu o "Jak przyciągać dobre rzeczy" autorstwa Marian Rojas Estape. Autorka z zawodu jest psychiatrą, więc mamy do czynienia z profesjonalistką. Książka podzielona jest na 9 rozdziałów a każdy dotyczy innego zagadnienia. Mamy tutaj pokazane przykłady na różnych pacjentach i rady co robić by pozytywnie oddziaływać na swoje emocje a tym samym całe życie. Dowiadujemy się jak działa kortyzol, jakie skutki w organiźmie powoduje ciągły stres, skąd się biorą ataki paniki i jak im zapobiegać. Według autorki nasze szczęście zależy od naszej interpretacji rzeczywistości. Bo im więcej w nas negatywnych wizji o przyszłości bądź zdarzeniach, które tak naprawdę nie miały miejsce i być może nie będą miały, tym bardziej zmuszamy swoje ciało do szkodliwego napięcia. Następstwem tego jest wytwarzający się toksyczny kortyzol a ciągły stres doprowadza do wielu groźnych chorób i spustoszenia naszego organizmu. Musimy zwalczać swój wewnętrzny pesymizm radością z małych a pozytywnych rzeczy. Jak dla mnie bardzo ciekawy poradnik, merytoryczny ale jednak napisany luźnym i zrozumiałym dla każdego laika językiem. Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz

30 listopad 2020 17:43

Nowa opinia

Recenzje dla: "Jak przyciągać dobre rzeczy"

Zrozumieć siebie

  Dr Marian Rojas Estapé łącząc naukowy, psychologiczny oraz ludzki punkt widzenia, proponuje nam głęboką refleksję, w której nie brakuje pożytecznych rad. "Jak przyciągać dobre rzeczy" jest kapitalnym dydaktycznym poradnikiem, na temat wykorzystania własnych zdolności w dążeniu do pełni szczęścia. Książka pomoże nam poznać i optymalizować określone obszary mózgu, wyznaczyć cele i zadania życiowe, ćwiczenia woli, aktywowanie inteligencji emocjonalnej, rozwijanie asertywności, unikanie nadmiernej...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl