Opinie o książce: "Jak zbudować poczucie własnej wartości?"

Okładka
Czujesz się ze sobą źle, ograniczają cię własne lęki? Stale próbujesz zadowolić innych i jesteś przekonany, że nie zasługujesz na awans, szczęście, pomoc? Sięgnij po tę książkę! Zawarte w niej rady doświadczonego terapeuty pokażą ci, jak skutecznie zbudować poczucie własnej wartości! Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno? - uczy, jak rozpoznać u siebie objawy niskiej samooceny i odróżnić je od innych stanów - zawiera propozycję osobistego warsztatu, który pozwoli ci krok po kroku odbudować poczucie własnej wartości - prezentuje konkretne narzędzia, techniki i ćwiczenia pomocne w akceptacji siebie, asertywnej odmowie i dokonywaniu...

Opinia

Ćwiczmy poczucie własnej wartości i cieszmy sie z efektów

Awatar użytkownika
Monika Urban


 

Książka Doroty Gromnickiej wyjaśnia, czym jest poczucie własnej wartości, zawiera praktyczne wskazówki, jak poprawić poczucie własnej wartości oraz porady, na temat tego, jakie podjąć działania, aby ją budować. Ponadto wyjaśnia, dlaczego ważna jest hierarchia wartości i jak żyć zgodnie z nią? Wiele rozdziałów zawartych w książce pomaga nam zgłębić wiedzę na temat: czym jest poczucie własnej wartości – autorka podaje kilka cennych faktów, diagnozę - jak postrzegamy własną wartość,  praktykę o tym jak budować własną wartość oraz studium przypadków, czyli różne drogi rozwoju  na podstawie kilku konkretnych osób, którym udało się poczucie własnej wartości odbudować.

Oto kilka cennych wskazówek, które warto zapamiętać, a o których mówi autorka książki:


1.       Nad poczuciem własnej wartości zawsze można pracować,

2.       Każda zmiana wymaga czasu i zaangażowania, tylko wtedy przyniesie efekt,

3.       Warto żyć swoim życiem, kształtować je i z niego korzystać,

4.       Na budowanie poczucia własnej wartości nie jest za późno,

5.       Poczucie własnej wartości pomaga nam być sobą w relacjach z innymi.


Cokolwiek wpłynęło na naszą samoocenę, ważne jest, aby pamiętać, że mamy prawo czuć się dobrze tym, kim jesteśmy. Może się wydawać, że zmiana będzie trudna, ale jest wiele rzeczy, które możemy spróbować ulepszyć stopniowo – dlatego też książka ta pozwoli nam się zapoznać ze  wskazówkami, jak poprawić poczucie własnej wartości.


Naprawdę ważne jest, aby zrozumieć, że możemy czuć się dobrze z samymi sobą, a dzięki temu poradnikowi poznamy  sposoby, dzięki którym możemy poczuć się lepiej. Zatem do dzieła – od dziś budujmy poczucie własnej wartości, byśmy czuli się lepiej z samymi sobą i w kontaktach z innymi. Ten poradnik to doskonałe kompendium wiedzy na temat siebie i poleca się go osobom, które niekoniecznie siebie akceptują i nie poznały jeszcze swojej wartości. Dzięki tej książce uda im się zdobyć oparcie w sobie, zaczną być pewni siebie, zaczną dbać o swoje dobro i pokochają siebie z pełną świadomością, że na to zasługują. Ta książka będzie doskonałym przewodnikiem, który podpowie co robić, aby czuć się lepiej z sobą. Zacznijmy ćwiczyć od dziś i cieszmy się z efektów.


cała recenzja na stronie - http://autorzy365.pl/cwiczmy-poczucie-wlasnej-wartosci-i-cieszmy-sie-z-efektow_a6706


2 grudzień 2020 17:22

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl