Siła empatii. 7 zasad zmieniających życie, pracę i relacje

| Dodano: 6 listopad 2020 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Na podstawie wieloletnich badań dr Helen Riess opracowała 7 prostych zasad, dzięki którym możemy nauczyć się empatii w każdym aspekcie życia. Poznaj je i stań się lepszym rodzicem, partnerem i przyjacielem.

Dzięki lekturze tej książki nauczysz się jak: budować partnerskie relacje, oparte na wzajemnym zaufaniu, być atrakcyjnym partnerem do rozmowy, sprawić, by ludzie czuli się przy tobie dobrze i bezpiecznie, dostrzegać problemy własne i innych, poprawnie rozwiązywać konflikty i być asertywnym, mówić o swoich potrzebach i rozumieć potrzeby innych.

Przełomowa i bardzo praktyczna książka dla psychologów, prowadzących szkolenia z komunikacji w relacjach zawodowych, szczególnie w pracy z pacjentem.

"Nic bardziej nie jest ludziom potrzebne w dzisiejszych czasach niż empatia, dla siebie nawzajem, dla planety i jej odwiecznych mieszkańców. Bardzo, bardzo potrzebna książka. Ludzie czytajcie i uczcie się empatii."

WOJCIECH EICHELBERGER

„Dar dla ludzkości, który pojawił się w samą porę”

DANIEL J. SIEGEL, autor bestsellerów Psychowzroczność oraz Świadome rodzicielstwo

,,Wciągająca lektura, pełna olśnień na temat tego, co właściwie się dzieje, kiedy zaczynamy rozumieć innych”.

SUZIE REIDER, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży reklam w Google

dr Helen Riess – profesor psychiatrii w Harvard Medical School, dyrektorka programu Empathy and Relational Science w szpitalu w Massachusetts (MGH). Członkini Konsorcjum ds. Badań nad Inteligencją Emocjonalną w Organizacjach. Opracowała naukowe podejście do empatii. Uznana na świecie pedagog, badaczka i prelegentka. Jej artykuł Empatia w medycynie – neurobiologiczna perspektywa opublikowany w „Journal of the American Medical Assosiation” w 2010 roku okazał się przełomowy dla wielu badaczy. Wielokrotnie nagradzana za swoje badania.

Źródło: https://www.samosedno.com.pl/psychologia/2096-sila-empatii--9788366237926.html ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Siła empatii. 7 zasad zmieniających życie, pracę i relacje"

Opinia

Uczmy się empatii

Awatar użytkownika


Książka ukazuje, jak empatia rozwija się przez całe życie i jak można się jej uczyć i wzmacniać ją na każdym etapie - w domu, w szkole, w miejscu pracy i na arenie politycznej. Precyzuje również, jak ekrany urządzeń cyfrowych spychają nas po równi pochyłej w kierunku jej utraty. Trollowanie w sieci jest tego najlepszym przykładem. To samo tyczy się komentarzy na Facebooku itp. Czyżbyśmy nie dostrzegali już tego, że za awatarami i nickami stoją prawdziwi ludzie. „Współczesne czasy sprzyjają zadawaniu ciosów bez zastanawiania się nad ich konsekwencjami”. Wszystkim nam jest potrzebne uzmysłowienie faktu, iż nie jesteśmy sami na tym świecie i wszyscy zasługujemy na miłość i szacunek. To jakże aktualna i pouczająca lektura wyjaśniająca, w jaki sposób empatia pomaga przełamać bariery między „nami” a „nimi”, poszerzając nasze granice i troskę o siebie.

Książka pozwala nam zagłębić się w jedną z najważniejszych ludzkich zdolności - wyczuwania, rozumienia i troszczenia się o innych. Dowiadujemy się, jak nasze spojrzenie, postawa podczas rozmowy i ton głosu mogą jednoczyć lub izolować - możemy tworzyć wspaniałe miejsca pracy i inspirujące przywództwo polityczne, a jednocześnie promować cyberprzemoc, procesy sądowe i społeczne rozruchy. Siła empatii  to lektura obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych zrozumieniem relacji, od osobistych po polityczne.

Wiemy, że empatia jest niezwykle potężnym atutem w uzdrawianiu. Jednak niewielu wie, że można go rozwinąć poprzez systematyczne szkolenie. Otóż dzięki tej książce rozwój umiejętnej praktyki empatii jest w pełni dostępny nie tylko dla pracowników służby zdrowia, ale szczerze mówiąc - dla każdego, kto chce być lepszym słuchaczem i opiekunem. I chociaż empatia jest cechą osobowości, jest też jak mięsień, który można wytrenować. Dr. Riess dzieli się siedmioma praktycznymi wskazówkami, jak zwiększyć zdolność empatii i poprawić reakcję empatyczną (reagowanie z ostrożnością) podczas interakcji z innymi. Podczas gdy inne książki o empatii mogą omawiać znaczenie empatii w biznesie i poza nim, w tym jej zalety i ograniczenia, niewiele książek oferuje praktyczne wskazówki, jak poprawić swoją empatię.

Zaprezentowane siedem wskazówek jest prostych w zastosowaniu i zasadniczo obejmuje ujawnienie wrodzonej zdolności do empatii, a nie uczenia się czegokolwiek nowego.

11 listopad 2020 10:28

Nowa opinia

Recenzje dla: "Siła empatii. 7 zasad zmieniających życie, pracę i relacje"

Czytajcie i uczcie się empatii

W książce dr. Helen Riess nauka i historia łączą się, aby zapewnić znaczący, zaskakujący, a nawet przerażający wgląd w to, dlaczego świat jest taki, jaki jest, w tym badania naukowe pokazujące odwrotny związek między władzą a empatią.Kim jest dr. Helen Riess?Przede wszystkim profesorem nadzwyczajnym psychiatrii w Harvard Metical School oraz dyrektorem grupy badawczej Empathy. Prowadzi badania nad poprawą empatii w relacji pacjent - lekarz. Zainteresowania kliniczne dr. Riess obejmują psychoterapię i...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl