Pisanie po ścianie

| Dodano: 22 pażdziernik 2020 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Jest to skłaniający do refleksji zbiór opowiadań. Premierę pozycji zapowiedziano na 04. 11. 2020. Autorka, która przyznała, że ceni sobie możliwość wyrażania myśli za pomocą tekstu literackiego, tym razem dokładnie przyjrzała się codzienności. Owe obserwacje stały się inspiracją kolejnych opowiadań. Społeczno-obyczajowa tematyka to gwarancja, że ta pozycja będzie zrozumiała dla każdego. Nie zabraknie wzruszeń, momentów zadumy, ale również wesołości. Życie pełna jest przecież różnorodnych emocji.

Podkreślone zostały najważniejsze wartości. Często to, co wydaje się nieistotne, ma fundamentalne znaczenie.

„Nic tu nie jest tak oczywiste, jak się pozornie zdaje. I wszystko jest godne uwagi, nawet to, co najbardziej błahe”.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/pisanie-po-scianie/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Pisanie po ścianie"

Opinia

interesująca pozycja

Awatar użytkownika


Osobiste refleksje na temat obserwacji i życiowych doświadczeń autorki, bardzo mądre i pouczające. Dzięki nim można zatrzymać się i przemyśleć swoje życie. Za czym warto pędzić, a kiedy się zatrzymać. Co jest ważne, a co mniej. Książka pozwala dogłębnie przeanalizować swój światopogląd na ten temat. Zastanowienie się nad swoją egzystencją pozwala odkryć nowe tematy i sprawy, na które kiedyś w ogóle nie zwracaliśmy uwagi. Książka warta przeczytania.

9 grudzień 2020 12:18

Opinia

Awatar użytkownika

Pani Krynicka opisuje epizody wzięte ze swojego życia ale też zaczerpnięte z obserwacji innych. W tekstach zawarła bogactwo różnorodnych emocji, które są wyczuwalne niemal namacalnie w każdym tekście. Jest w nich radość, smutek, humor, zaduma, czasem frustracja a czasem spokój. Opowiada co ją fascynuje, a co cieszy czy napawa tęsknotą, a co zadziwia. Zastanawia się nad przemijaniem, zmiennością życia, miłością, chwilami spędzanymi w rodzinnym domu ale też nad tak prozaicznymi chwilami jak otrzymywanie prezentów, czerpanie radości z gotowania, znaczeniem sztuki, potrzebie i sensie pisania. W tej niewielkiej objętościowo książeczce zostało zawartych ogromnie dużo różnorodnych zagadnień, które są ujęte w teksty napisane lekkim stylem, dzięki czemu czyta się je bez znużenia. Czasami zmuszają do myślenia, niejednokrotnie wzruszają, a nieraz rozbawiają.

 

Autorka swoim podejściem do prozaicznych często spraw pokazuje otaczający ją świat ze swojej własnej perspektywy, skłaniając czytelnika do przyjrzenia się sobie, zatrzymania na chwilę i spojrzenia na zwykłe sprawy, by dojrzeć w nich to, co niezwykłe. To bowiem takie często niepozorne, zwykłe działania, sytuacje czy drobne chwile sprawiają, że nasze życie nabiera barw i sensu.

 

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2020/12/683-pisanie-po-scianie.html

9 grudzień 2020 12:05

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl