Naucz się kochać wysoką wrażliwość. Ćwiczenia

| Dodano: 1 pażdziernik 2020 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Wiesz już, że należysz do grona osób wysoko wrażliwych.
Masz świadomość, że twój wyjątkowo czuły układ nerwowy reaguje na bodźce szybciej i mocniej niż układy nerwowe innych ludzi.
Zdajesz sobie sprawę, że wrażliwość jest siłą.
Ale jak przekuć tę wiedzę w lepsze samopoczucie? Jeśli chcesz jeszcze lepiej zrozumieć swoją wrażliwość i zacząć stosować rady Elaine Aron w praktyce, koniecznie weź do ręki tę książkę

.Znajdziesz w niej:
• testy sprawdzające poziom twojej samooceny
• wskazówki, jak przemienić negatywne doświadczenia w siłę
• niezawodne techniki relaksacyjne, które pomogą ukoić nerwy i stres
• ćwiczenia pomocne w przypadku problemów w pracy, z rodziną bądź z partnerem
Pomyśl o swojej wysokiej wrażliwości jak o sztuce – jak wiele innych sztuk, możesz opanować ją do perfekcji. Wykonując zadania przygotowane specjalnie dla osób takich jak ty, zbudujesz na nowo pozytywny obraz siebie, który pomoże ci wypracować bezcenną równowagę.


tłumacz: Aleksandra Haduła

Dostępna w

Opinie o: "Naucz się kochać wysoką wrażliwość. Ćwiczenia"

Opinia

Wrażliwość siła a nie wada!

Awatar użytkownika

Ćwiczenia zawarte w książce Elaine N. Aron pozwalają postrzegać własną wrażliwość jako drogocenny dar, pomocny w zaleczeniu ran, które hamują dalszy rozwój i funkcjonowanie. Mamy sobie uzmysłowić, że bycie wrażliwym nie jest wadą. Ta właśnie wrażliwość może służyć licznym celom, ale może również w pewnych okolicznościach stać się utrudnieniem. Jednak dzięki tej książce, na podstawie ćwiczeń w niej zawartych, opracowanych na kanwie wielu lat doświadczenia autorki z osobami z WWO mamy szansę na uwolnienie się od poczucia krzywdy, a jednocześnie rozwijaniu własnych zdolności wynikających z wrażliwości. Ma na celu, aby pomóc nam przejść przez proces, który uświadomi jak dużo w nas czasem złych, mylnych przekonań na swój temat, a następnie wyeliminować je ze wszystkich często nieświadomych reakcji emocjonalnych oraz ze świadomej części naszego umysłu. Dzięki niej poznajemy znaczenie wrażliwości w naszym życiu, jak o siebie zadbać. Mamy możliwość od nowa nauczyć się analizować swoje życie, zwłaszcza wszystkich porażek, właśnie w kontekście wrażliwości, uzyskamy cenną pomoc w zaleczeniu traum z przeszłości, a jednocześnie zintegrować wrażliwość z poszczególnymi aspektami naszego życia.


Ćwiczenia te zostały stworzone w nurcie psychologii głębi, by pewne aspekty naszej osobowości nauczyć się ignorować lub całkowicie o nich zapomnieć. Większość z zawartych w książce ćwiczeń polega na opisaniu tego, co czujemy, coś na wzór dziennika uczuć, co pozwoli na przyjrzenie się swoim uczuciom. Dajemy sobie czas i niejako przyzwalamy na obserwację własnych emocji, bez względu na to, jakie są. Zawarte na końcu każdego ćwiczenia wnioski pozwalają nam podsumować to, co w nas się zadziało, jakich emocji doświadczaliśmy podczas wykonywania ćwiczenia, a co za tym idzie zmuszają nas do refleksji nad skutkiem tego ćwiczenia oraz możliwością jego wykorzystania w życiu.


Podręcznik przeznaczony jest dla pojedynczych osób i grup, pomoże zidentyfikować cechę WWO w sobie, pielęgnować nowy, pozytywny obraz siebie, na jaki zasługujemy, by móc przeżywać pełniejsze i bogatsze życie. Dzięki tej książce będziemy w stanie:
• Zidentyfikować swoją specyficzną wrażliwości za pomocą testów samooceny
• Przeformułować przeszłe doświadczenia w bardziej pozytywnym świetle
• Zinterpretować sny i odnieść je do swojej wrażliwości
• Radzić sobie z nadpobudliwością poprzez relaksację, oddychanie i techniki wizualizacji
• Opisać swoją cechę podczas rozmowy kwalifikacyjnej lub niesympatycznemu członkowi rodziny, nowemu przyjacielowi, lekarzowi lub terapeucie


Wykonując ćwiczenia w niej zawarte, zaczniemy budować nowy obraz siebie, który poskutkuje w przyszłości zdobyć bezcenną równowagę. I bez wątpienia, zdamy sobie sprawę z tego, że wrażliwość jest siłą, a nie wadą.


cała recenzja na stronie: http://autorzy365.pl/wrazliwosc-sila-a-nie-wada_a6667

11 pażdziernik 2020 15:39

Nowa opinia

Recenzje dla: "Naucz się kochać wysoką wrażliwość. Ćwiczenia"

Wrażliwość siła a nie wada

Czym charakteryzują się osoby WWO? Czy jesteś osobą bardzo wrażliwą? Czy hałas i zamieszanie szybko Cię przytłaczają? Czy masz bogate życie wewnętrzne i intensywne sny? Czy rodzice lub nauczyciele nazywali Cię „zbyt nieśmiałą” lub „zbyt wrażliwą”? Jeśli tak, to możesz być osobą wysoce wrażliwą (WWO).Zdaniem dr Elaine Aron, psychologa klinicznego i prowadzącej warsztaty, (zainspirowanej własnymi doświadczeniami, która rozpoczęła trwające do dziś studia nad wysoką wrażliwością i miłością przy wykorzystaniu...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl