Wakacyjne przygody Agaty

| Dodano: 2 wrzesień 2020 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

To pięknie ilustrowana bajka opowiadająca o perypetiach sympatycznej dziewczynki. Codzienność upływa jej bardzo sympatycznie, ale Agatka uznała, że do szczęścia brakuje jej kotka. To dlatego z determinacją będzie starała się spełnić swoje marzenie. Niestety, nim dopnie swojego celu, przeżyje kilka rozczarowań, chwil smutku, a także moment buntu. Mała bohaterka będzie musiała zrozumieć, że posiadanie zwierzątka wiąże się z obowiązkami. Przyjdzie jej również zrozumieć, dlaczego mawia się, że koty chadzają własnymi ścieżkami. Milusiński kot na pewno dostarczy Agacie sporo wrażeń. O tych wakacjach dziewczynka długo więc nie zapomni.

Mądrą, pouczającą, a jednocześnie lekką i momentami wręcz zabawną treść tej bajki, dopełniają czarujące rysunki. Pomysłodawczynią wszystkich zdobiących książeczkę ilustracji jest Agata Antonowicz. Zobrazował je Krzysztof Kałucki.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/wakacyjne-przygody-agaty/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Wakacyjne przygody Agaty"

Opinia

Awatar użytkownika

Dziecko musi zrozumieć, że posiadanie kota to przede wszystkim odpowiedzialność. Pomocna okaże się bajka. „Wakacyjne przygody Agaty” to pięknie ilustrowana opowieść o dziewczynce, która zapragnęła mieć kotka. Renata i Agata Antoniewicz przygotowały tę pozycję zgodnie z wymogami literatury dziecięcej. Najmłodsi czytelnicy nie będą mieli problemów ze zrozumieniem treści lektury. Główna bohaterka to przesympatyczna Agata. Jej życie upływa całkiem zwyczajnie. Tyle że, bohaterka uznała, że do szczęścia brakuje jej kotka. Marzenia o własnym zwierzaku może mieć każdy. Agata postanowiła jednak dopomóc szczęściu. To dlatego przeżyła kilka rozczarowań, smutnych momentów, a także emocjonalny bunt. Czy było warto? Od momentu, gdy Agata staje się właścicielką kotka, wiele zmienia się w jej życiu. Dziewczynka szybko uczy się odpowiedzialności za zwierzę. Zaczyna również rozumieć, jakie obowiązki spadają na właściciela. Zdobyte doświadczenia stają się bezcenną lekcją. Wesołych zdarzeń oraz przykrych komplikacji nie będzie brakować. Kot, jak to ma w zwyczaju, musi chadzać własnymi ścieżkami. A co, kiedy miauczące szczęście się rozmnoży? O tym najmłodsi czytelnicy przekonają się w trakcie lektury.


Tą mądrą, pouczającą bajkę dopełniają przepiękne ilustracje, których pomysłodawczynią była Agata Antonowicz. Wyobrażenia autorki zostały zilustrowane przez utalentowanego artystycznie Krzysztofa Kałudzkiego.


cały artykuł na stronie

http://autorzy365.pl/co-robic-gdy-dziecko-chce-kota_a6676

20 listopad 2020 09:58

Opinia

Awatar użytkownika

Wakacyjne przygody Agaty to opowieść o perypetiach dziewczynki, która marzyła o tym, by mieć kotka… W życiu jednak bywa różnie i czasem to, co mamy już na wyciągnięcie ręki, nagle znika, pozostawiając po sobie uczucie pustki, rozgoryczenia, smutku, a nawet buntu. Agata pozna te uczucia i będzie musiała się z nimi zmierzyć… Ale po burzy zawsze wychodzi słońce, zatem i nasza bohaterka szybko się rozchmurzy, bo przecież nie należy się poddawać! Okazuje się jednak, że to spełnione marzenie (zwłaszcza kiedy jest nim żywa istota będąca kocim indywidualistą) może przysporzyć sobie i nam odrobinę kłopotów, a także wiele powodów do śmiechu… I kiedy sądzimy, że po ostatniej kociej psocie nic nie jest nas już w stanie zaskoczyć, to… To po prostu trzeba samemu się przekonać, że jednak kot potrafi…

Agata i Renata Antoniewicz, opisując przygody Agatki, zaprezentowały całą gamę dziecięcych przeżyć, uczuć, ich sposób postrzegania świata i sposób myślenia. Krótkie, interesujące, pouczające historyjki z dużą dozą humoru, zostały zilustrowane kolorowymi obrazkami, które doskonale współgrają z tekstem.

27 pażdziernik 2020 13:50

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl