Uzależniony. Droga do trzeźwości

| Dodano: 27 sierpień 2020 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Poruszająca powieść, która zawiera przestrogę przed życiem na haju. Uświadomimy sobie, że przygodę z narkotykami łatwo zacząć, ale po pewnym czasie nie sposób jej zakończyć. Uzależnienie to bowiem bezwzględna pułapka, z której trudno się wydostać.

Przyjdzie nam poznać historię Adama. Ten młody chłopak nierozważnie rozpoczął eksperymentowanie z narkotykami. Początkowo wystarczały mu skręty. Z czasem organizm zaczął jednak dopominać się silniejszych używek. Narkotyczny głód bez reszty opanował ciało i umysł Adama. To dlatego zdobycie pieniędzy na kolejne dawki determinowało jego działania. Niestety, fundusze nie tak łatwo zdobyć, więc bohater zdecydował, by sięgnąć po tańsze od zioła dopalacze. W ten sposób Adam zaczął się staczać na samo dno. Ćpanie okazało się ważniejsze od wszystkich i wszystkiego.

By powrócić na dawną, ”trzeźwą” ścieżkę Adam musi odbyć długą i żmudną drogę. Przekonamy się, że wyzwolenie się ze szponów uzależnienia wymaga szczerości z samym sobą. Jednocześnie poznamy zasady funkcjonowania różnych ośrodków odwykowych w Polsce. Tym samym, fabuła tej książki może stać się formą przestrogi.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/uzalezniony-droga-do-trzezwosci/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Uzależniony. Droga do trzeźwości"

Opinia

Awatar użytkownika

Głównego bohatera poznajemy w momencie ostatnich przygotowań do ślubu. Szczęśliwy po uszy facet z mnóstwem planów na życie. Istna sielanka! Jednak nie zawsze tak było, bowiem Adam jeszcze kilka lat temu, zasilał swoją osobą pokolenie rozszerzonych źrenic. Narkotyki i dopalacze pociągnęły go na same dno. A przecież początkowo było tak przyjemnie. Popalanie marihuany w towarzystwie przyjaciół i dziewczyny, powodowało uczucie euforii oraz odprężenia. Poziom energii i pewności siebie wzrastały wraz z każdym kolejnym buchem. Z czasem przyjemne uczucia zastąpiły strach, zdenerwowanie i notoryczne zmęczenie. Adam stał się wrakiem człowieka. Jak wyglądała jego droga do trzeźwości? Tego dowiecie się z lektury …Monika Jagodzińska nie boi się trudnych tematów. Swoje dzieło napisała prostym, ale dosadnym piórem. Bez ozdobników, owijania w bawełnę, koloryzowania …Bo i po co, skoro mamy do czynienia ze złem w czystej postaci?!W sieci Zdrowo BooKKnięta Sandra znalazła kiedyś twierdzenie, że ćpanie to nic innego, jak deklaracja, że przestało się wierzyć w samego siebie. To jedno zdanie, pokazuje, że walki o wyjście z nałogu nie toczymy z jointem czy dopalaczem a ze samym sobą. Historię Adama polecamy osobom uzależnionym, ale nie tylko. Ta pozycja we fragmentach może być śmiało wykorzystywana do edukacji młodzieży, aby uświadomić ją, jak łatwo wpaść w nałóg.Warto podkreślić, że nie jest to miła, łatwa i przyjemna książka na jeden wieczór. To trudna, miejscami brutalna lektura, obnażająca prawdziwą naturę narkotyków i dopalaczy. Daje do myślenia, skłania do refleksji…Zastrzeżenia można mieć jedynie do korekty. W książce jest trochę literówek i błędów, ale … tym razem, ze względu na ideę tego dzieła, nie czepiamy się tego mankamentu za bardzo. Co tam taki „chochlik”, kiedy można ustrzec innego człowieka przed nałogiem!7 wrzesień 2022 07:51

Opinia

Awatar użytkownika

Otrzymałam książkę od @_your_reflection_ do przeczytania.
I nie żałuję żadnej minuty z tą książką.
Historia dla wielu może wydać się banalna główny bohater który uzależniony od marihuany i innych specyfików podejmuje próbę wyleczenia się z nałogu. Nastolatki mogły by powiedzieć typowa historia i banał ale nie dla mnie. Historia która została napisana jest na autentycznych wydarzeniach, ale wróćmy do początku. Książka zaczyna się od Adama który szykuje się na wesele i ze stresu biega wczesnym rankiem. I nagle wchodzi na cmentarz, pali znicza i zamyśla się o koledze który go wciągnął w nałóg. Zaczyna się historia :typowe zachowania dla nastolatków zabawić się, alkohol jakiś narkotyk i dobra zabawa. Główny bohater niestety zaczyna się wciągać w nałóg ..a przecież palenie marihuany jest niewinne.. niestety rodzice później zaczęli podejrzewać i oddawać go na terapię ale bezskutecznie....bohater przebywa wiele ośrodków które nic nie dają... w pewnym momencie próbuje on ostatni raz spróbować w zakładzie który jest zamknięty...nie chce spojlerowac książki co się stało z Adamem i czy wyszedł z nałogu...co z jego towarzystwem ..bardzo jest tutaj pokazana próba wyjścia bo jak w życiu raz lepiej a raz gorzej. Czy go to nauczy czegoś. Czy się podda? Czy wróci do domu ? Polecam przeczytać!

https://www.instagram.com/p/Chk2dG1MT5l/

23 sierpień 2022 08:17

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl