Droga jakich wiele

| Dodano: 23 lipiec 2020 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Elżbieta Żłobicka to aktorka teatralna, a także pisarka, poetka, której nieobce są również pędzle i inne artystyczne wyrazy emocji, dzięki którym powstały ilustracje do niniejszej książki. Ta niezwykle pozytywna osoba, zarażająca swoim ciepłem, postanowiła podzielić się z czytelnikami swoją opowieścią z życia wziętą. Trzeba mieć wiele odwagi, by dzielić się z innymi swoimi traumatycznymi przeżyciami, ale trzeba mieć tej odwagi jeszcze więcej, by mimo tych przeżyć wciąż roztaczać wokół siebie pozytywną energię świadczącą o wierze w lepsze jutro, a także niezakopywaniu się w przeszłości. Przeszłość to coś, o czym należy pamiętać, ale nie można nią żyć, bo wówczas nie będzie teraźniejszości, a tylko teraźniejszość tworzy naszą przyszłość… Autorka uporała się ze swoją przeszłością i tego samego pragnie dla innych, którzy podążają drogą, jakich wiele, czyli drogą usłaną przeciwnościami, bólem, łzami, ale także śmiechem, drobnymi i większymi sukcesami, miłością do bliskich, przyjaźnią, pracą dającą satysfakcję i wszystkim tym, co pozwala każdego dnia podnieść się z łóżka, uśmiechnąć się i dalej żyć.
Ta niezwykła opowieść nie jest dla tych, którzy nie potrafią wykazać się choćby odrobiną empatii, którzy nie chcą refleksji i/lub boją się spojrzeć na życie z innej perspektywy. Za to jest doskonałym drogowskazem, przewodnikiem, a przede wszystkim przykładem dla tych, którzy stoją na rozdrożu i nie wiedzą, dokąd pójść i jak zawalczyć o siebie samych, by odmienić własne życie.
Główna bohaterka doświadcza wielu jakże traumatycznych zdarzeń: poparzenie, gwałt, toksyczna relacja z „przyjaciółką-partnerką”, z kochankami, choroba psychiczna, wyobcowanie, konflikty rodzinne i wiele innych sytuacji, które nawet pojedynczo mogą skutkować zupełnym załamaniem psychicznym i stoczeniem się do rynsztoka, a nawet targnięciem się na własne życie. Jednak ona po każdym upadku podnosi się i podąża dalej, zbiera w sobie siły, by zmienić własne życie i stać się jego panią, kreatorką a nie tylko aktorką grającą rolę napisaną przez życie…
Można tu znaleźć również wiele poezji, która współgra z prozą, jest jej uzupełnieniem i tworzy nierozerwalną całość z barwnymi ilustracjami, które dopełniają całości. Każde słowo, każdy obraz, zdjęcie, kolaż zawierają w sobie cały ładunek emocji, które zostały przelane na papier, płótno, utrwalone, zapamiętane na zawsze, ale nie rozpamiętywane.
Każdy może odnaleźć w sobie siłę, by zmienić swoje życie i nigdy nie jest za późno, by budować nową przyszłość.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/droga-jakich-wiele/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Droga jakich wiele"

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl