Napisy końcowe
Twoja ocena
Autor opatrzył swoją powieść mottami, które wskazują na dwie znane książki o zbliżonej tematyce: „Śmierć Artemia Cruz” – Carlosa Fuentesa oraz „Powolnego człowieka” – Johna Maxwella Coetzee i określił ją „anty-thrillerem psychologicznym”.
Problematyka powieści ogniskuje się wobec trzech tematów: zagadnienia ludzkiej świadomości, problemu niepełnosprawności i wykorzenienia społecznego. Powieść jest literacko wyrażoną polemiką z utartymi interpretacjami powyższych zagadnień.
Źródło: http://www.ebooki123.pl/napisy-koncowe_p1148 ( otwierane w nowym oknie )
Dostępna w
Opinie o: "Napisy końcowe"
Opinia
Dłuższy czas zastanawiałam się, jak do tej książki podejść. Napisy końcowe sugerują, że będzie o nieuchronności czegoś: filmu, płyty A może jednak życia. Klepsydra, żył i nie ma. Tutaj jest historia widziana oczyma mężczyzny na wózku. To on ma humory, potrzebuje opieki, domaga się leków. Z upływem czasu dowiadujemy się, jak on i jego opiekun trafili na wyspę, a przede wszystkim-dlaczego jednak zostali. Będzie o uzależnieniu od pomocnika, o miłości albo jej namiastkach i o tym, że czasem owe skłonne do pomocy osoby, są daleko bardziej potrzebujące niż ich chorzy. Ta książka pokazuje, że starość i nieuchronność śmierci to stany, z którymi musimy się oswoić. Dlaczego? Bo po nas także pozostaną jedynie napisy końcowe. Wyjątkowa książka o rzeczach i osobach ważnych, choć zapominanych.
Opinia
Cała książka owiana jest pewnego rodzaju mrokiem. Czytając nie odczuwałam żadnych emocji. Co było bardzo ciekawe. Czytałam ją niczym kartkę z pamiętnika czy wspomnienia.
https://zakazczytaania.blogspot.com/2020/08/blog-post.html