Opinie o książce: "Piękny"

Okładka
Emisja odcinków pierwszego i drugiego sezonu telewizyjnego serialu Opowiedz mi bajkę (HBO) zwróciła uwagę na potencjał tkwiący w mieszaniu ze sobą znanych motywów bajkowo-baśniowo-legendarnych i przerabianiu ich we współczesne opowieści – „przekładańce”. Zamiast więc tradycyjnego Kopciuszka mieliśmy onegdaj Pretty Woman, a zamiast Pięknej i Bestii mamy obecnie „Pięknego” i „bestię” w jednej osobie. Tym razem jest to mafijna, polsko-hiszpańsko-włoska wersja historii o dziewczynie znikąd i mężczyźnie pięknym niczym „książę z bajki” (stąd ksywka: „Piękny”). Ponieważ jednak to historia jak najbardziej współczesna, współczesne są także jej...

Opinia

Awatar użytkownika
farmer_with_the_book
(anonimowy)


Historia tak absolutnie wystrzałowa, że nie sposób czytać bez uśmiechu Już od pierwszej strony usta wyginały mi się do góry, gdy widziałam teksty głównej bohaterki od razu z radością zaznaczę, że jest to idealna książka na odmóżdżenie i poprawę humoru.Książka zaczyna się w momencie, gdy główna bohaterka - Natalia, jadąc autem przez most pomiędzy Augustowem a Warszawą, widzi jak drugie auto wpada do rzeki Pisy. Kobieta jest w niemałym szoku, no ale kto z Nas by nie był w takiej sytuacji?  Mimo braku umiejętności pływania decyduje się ratować potencjalnych pasażerów. Okazuje się, że w ów samochodzie jest tylko mężczyzna. Zabójczo przystojny, no po prostu ideał. To Dominik.Akcja przenosi się na "rok później". Wówczas Natalia pracuje u Dominika, w jednej z Jego firm. Mężczyzna jest Jej wdzięczny cały czas za uratowanie życia i chce się Nią opiekować. Łączy ich początkowo przyjaźń choć dziewczyna ewidentnie ma ochotę na coś więcej. On z resztą też...Czy On naprawdę jest tak idealny? Może jednak skrywa jakiś sekret?No oczywiście, że tak!...Myślicie, że powiem jaki? Jasne, że nie! Sami przeczytajcie tę fantastyczną historię, pełną humoru, smutku, nerwów, łez i zawodów miłosnych Nie zabraknie też czegoś pikantnego. Aczkolwiek z wyczuciem Niestety Pan Piękny prowadzi w pewnym sensie drugie życie. Jest też pewna kobieta u Jego boku. Intryguje mnie też postać Marco...Polecam przeczytać te lekką książkę, w którą został wpleciony motyw mafijny oraz kultura Polska, Hiszpańska oraz Włoska.Majstersztyk.Jedyne do czego mogłabym się przyczepić, to fakt, że historia działa się odrobinę zbyt szybko

25 sierpień 2021 10:11

Opinia

Awatar użytkownika
Przygoda z książką
(anonimowy)

,, Ten piękny uśmiech, gdy zaczynał zbliżać się w moją stronę... Serce samo wyrywało się do przodu."

Doprawdy zjawiskowa pozycja. Lekka w czytaniu i przyswajaniu, choć bohaterzy, to totalni odlotowcy.
Natalia- piękna, zgrabna i seksowna bez pewności siebie. Nieco zaborcza, kiedy ktoś się jej czepiał. Wpierw coś robi, a dopiero potem myśli. Ale za to bardzo intensywnie. Uratowała Dominika z tonącego samochodu i od tej pory jej życie wywróciło się do góry nogami.
Dominik- Niezwykle bogaty mężczyzna. Jest bardzo stanowczy i zaborczy. Potrafi być bardzo delikatny w chwilach, kiedy pragnie, by wszystko szło po jego myśli. Jest zafascynowany Natalią, choć posiada już kogoś na oku.
Tych dwoje nie raz pokażą na co ich stać. Może i pragną siebie nawzajem, choć los wszystko im utrudnia. Oboje chcą być tą górą, którą trzeba słuchać.

,, Ciągle dyktuje warunki. Mam wrażenie, że już wie, gdzie jestem."

Książka naprawdę porwała mnie od pierwszej strony. Natalia jest może i dorosłą kobietą, ale wciąż ma charakter nastolatki. Bardzo szybko wybucha, kiedy ktoś sobie z niej żartuje. Jednak pan Piękny, czyli Dominik, wciąż pozostaje dla mnie zagadką. Nigdy nic nie tłumaczy, a jeśli już, to tak, że zawsze jest bez winy. Wszystko wie o wszystkich, choć nie podano jego informatorów. Ciężko mi było poznać jego intencje, gdyż za grosz nie pałałam do niego zaufaniem. Ludzie, którzy dla niego pracują są mu niezwykle posłuszni, jakby naprawdę się go obawiali. Tylko Natalia stara się żyć na odwrót. Jest bardzo pozytywną postacią. Często się z niej śmiałam, gdyż jest totalną fajtłapą. Ma swoje pragnienia i myśli tylko o tym, by je spełnić.
Powieść choć krótka, to jednak bardzo intensywna. Co chwila coś się w niej dzieje. Do momentu znokautowania samochodu jest dość spokojnie i nawet zabawnie. Jednak zaraz po tym incydencie robi się odrobiną poważnie. Sama od tej chwili przestałam się uśmiechać, bo nie sądziłam, że nastanie taki splot wydarzeń.. Pozycja na jeden wieczór, choć będziecie chcieli się nią delektować.

11 czerwiec 2021 07:49

Opinia

Awatar użytkownika
Karolina11
(anonimowy)

Piękny - to książka idealna na spokojny wieczór, gdy chcemy się trochę zrelaksować i sięgnąć po historię nieskomplikowaną i prostą w czytaniu.

Natalia przypadkowo ratuje życie bardzo bogatego i przystojnego Dominika- on w podziękowaniu zmienia jej życie - daje prace i wysokie zarobki.
Między Dominikiem a dziewczyną nawiązuje się coś w rodzaju "przyjaźni" . Częste rozmowy telefoniczne zbliżają ich do siebie, ale czy to ma jakąś przyszłość, czy w grę wchodzi tylko platoniczna przyjaźń?
Relacja młodych ludzi jest nie do końca określona, ale z pewnością zależy im na sobie, co będzie dalej ....
Bogaty Piękny - bo tak go nazywają - co jakoś mi nie pasuje do końca i za każdym razem irytuje- posiada kilka firm, luksusowe życie, jachty, samoloty, prywatne wyspy - wszystko dzięki mafijnym kontaktom.
Jaki wpływ wywrze to na prostej Natalii?
Czy znajdziemy w tej bajce szczęśliwe zakończenie?
Książka to typowy romans , który spodoba się fanom tego gatunku. Lekka i przyjemna pozycja.

11 czerwiec 2021 07:42

Opinia

Awatar użytkownika
Mirosława Oaza Recenzji
(anonimowy)


„Piękny” to powieść, którą czyta się dosyć płynnie, gdyż autorka ma poprawny styl pisania i nie używa zbyt długich opisów. Akcja toczy się lekko a każde zdarzenie ma swoje uzasadnienie w ciągu zdarzeń. Nie brakuje scen erotycznych, jak przystało na romans. Na plus dodam, że sceny erotyczne nie są przesadzone, napisane z wyczuciem, chociaż dosyć odważnie i nie są elementem dominującym.

Trochę było za dużo wulgaryzmów, zupełnie niepotrzebnych, które główna bohaterka używa komentując jakieś wydarzenie. Bardziej podobała mi się Natalia nieprzeklinająca, taka z klasą i pewnością siebie, niż z prostackim hehehe czy k….wa. Nadmiernie też autorka używa pytań typu „co się tutaj dzieje?’ albo „co się tutaj wydarzyło”, no i określeń „maleńka” i „piękny”. Ten ostatni zwrot w ogóle nie pasuje mi w odniesieniu do mężczyzny.

Mimo kilku moich zastrzeżeń, o których pisałam wcześniej, książkę przeczytałam z zainteresowaniem, gdyż chciałam poznać finał tego, co zaplanowała pani Agnieszka Kraśkiewicz dla swojej bohaterki. Nie trudno było go przewidzieć a jedynie niewiadomy był sposób, w jaki to się stanie. Nie wszystkie wątki zostały wyjaśnione, ale wiadomo już, że autorka myśli o kontynuacji.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/05/768-piekny.html5 maj 2021 08:44

Opinia

Awatar użytkownika
(anonimowy)

Bardzo zaintrygował mnie tytuł oraz to, że wszyscy zwracają się do niego "Piękny". Lubię skomplikowane historie miłosne, a ta z pewnością taka jest. Niebanalny pomysł. Szybko i przyjemnie się czytało.

https://www.instagram.com/p/CNZqBQEhCmO/

8 kwiecień 2021 13:31

Opinia

Awatar użytkownika
_extremely_books_
(anonimowy)Książkę czyta się bardzo szybko, jest lekka i pisana prostym językiem. Idealnie na jeden wieczór.  Fabuła zadowala, a zarazem zdumiewa. Nie spodziewałam się takiego końca. Nie czytałam jeszcze książki, która ma takie połączenie mafijne, zwykle jest tego albo za dużo albo za mało, a tutaj w sam raz. Bardzo podobała mi się ta lektura, zaskakujące było dla mnie wplątanie innych państw. Można było poczuć dużo uczuć m.in. ból, stratę oraz miłość, związane z zerwaniem związku. Bardzo polecam.

https://www.instagram.com/p/CDBpb4ah8X9/

24 sierpień 2020 09:57

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl