(Nie)podobni

| Dodano: 26 maj 2020 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Książka podejmuje problem nietolerancji w czasach współczesnych, związanych z wrogością wobec innych narodów oraz osób mających odmienną orientację seksualną.
Wszystkie wydarzenia relacjonuje Szymon, usynowiony przez niemieckiego gitarzystę, pracującego również w innym zawodzie. Chłopak powoli otrząsa się z traumatycznego dzieciństwa, zaczyna dorastać, stając się młodym mężczyzną. Jest jednak zakompleksiony i niezbyt umiejętnie radzi sobie z problemami.
Zawiły los styka go z wieloma osobami, a relacje z nimi nie zawsze układają się dobrze. Nieoczekiwanie, w jego monotonnym, studenckim życiu pojawia się niepełnosprawna ruchowo dziewczyna oraz jej brat, który jest gejem.
Przybrany ojciec Szymona nie bez powodu jest skryty w sobie, a nagła konfrontacja z pewną osobą sprawi, że wieloletnia więź łącząca Niemca i Polaka zostanie wystawiona na ciężką próbę.
Powieść przedstawia różne oblicza miłości, przyjaźni i odwagi, ukazując dojrzewanie do poszczególnych etapów życia, które często bywa przesiąknięte przemocą oraz niesprawiedliwością, ale potrafi także wyciskać łzy wzruszenia.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/nie-podobni_p1135 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "(Nie)podobni"

Opinia

Awatar użytkownika

Nie mogę w to uwierzyć, jak bardzo ludzie są pesymistycznie nastawieni na osoby, które w przeszłości przeżyły koszmar lub mają jakieś problemy. Owszem jest się czasami czego bać, ale nie można od razu zakładać najgorszej prawdy.  Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego jak możemy zranić drugą osobę tylko wyliczając coś lub oskarżając, bo np. jest innej narodowości. Książka pokazuje nam, że nie warto być takimi ludźmi, bo może nam się los odwrócić. Cieszę się, że mogłam przeczytać tę lekturę.

https://www.instagram.com/p/CD3mhvMhGfH/

24 sierpień 2020 09:55

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl