Cienie i Mroki

| Dodano: 24 kwiecień 2020 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Jeśli niestraszne wam potwory i mroczne historie przesycone grozą, tajemniczością i aurą strachu, to książka właśnie dla was… Magiczne lustra, znikający ludzie, nawiedzone mieszkania, mroczne labirynty… Każde kolejne opowiadanie coraz bardziej przerażające, straszne, brutalne nawet…
Oktawian Nadgórski nie owija w bawełnę. Cienie i mroki to zbiór kilku opowiadań dla ludzi o mocnych nerwach… Autor odkrywa kolejne zakamarki tajemniczego, mrocznego świata, prowadzi czytelnika przez gąszcz niedopowiedzeń, zagadka goni zagadkę, potwory, mary, bestie, duchy, upiory, cienie…
Wybieramy się w niezwykłą podróż do zupełnie innego świata. Magia przeplata się z życiem codziennym, dwa wymiary nakładają się na siebie i przenikają, ukazując tę mroczną stronę życia.
Oktawian Nadgórski odkrywa przed nami najmroczniejsze zakamarki, prowadzi nas coraz dalej. Z każdym opowiadaniem zapadamy się coraz głębiej w ten świat cieni.
Opisy stają się coraz bardziej brutalne, turpistyczne, przerażające. Autor dawkuje czytelnikowi emocje, jakby sugerował, że to przecież on sam zadecyduje, jak daleko w mrok pójdzie. Zawsze może się zatrzymać, wycofać, powiedzieć dość. Może też zaspokoić swoją ciekawość i razem z bohaterami przemierzać czasoprzestrzeń.
Każdy z bohaterów nie do końca jest świadomy, w jaki świat wkracza i do odkrycia jakiej tajemnicy zmierza.
Nie sposób się nudzić podczas lektury tej książki, gdyż finał opowieści często bywa w opozycji do przewidywanych przez czytelnika możliwych dalszych ciągów poszczególnych wątków. Autor na każdym kroku niejako spiera się z czytelnikiem i tym, do czego jesteśmy przyzwyczajeni – czyli ze swoistą przewidywalnością. Częstokroć nie do końca wyjaśnia wszystkie wątki, pozostawiając pole do popisu dla wyobraźni, która, rozbudzona, sama tworzy nowe obrazy i dopisuje historie.
Czy jednak wśród cieni i mroków, wśród smutku, bólu i strachu znajdzie się choć iskierka nadziei na jasny promyk słońca przebijający ciemność?

Źródło: http://www.ebooki123.pl/cienie-i-mroki_p1130 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Cienie i Mroki"

Opinia

Awatar użytkownika

Lektura była zajmująca i szczerze mogę powiedzieć, że mi się podobała. Szkoda tylko ogromna, że zbiór jest tak krótki… W kilku miejscach brakuje przez to zawartym w nim opowiadaniom głębi i rozmachu. Można by się spierać, czy rzeczywiście tak jest – wszak opowiadanie jako krótka forma literacka rządzi się swoimi prawami – jednak moim zdaniem teksty te są jednak trochę za krótkie, co najlepiej widać po raptem trzystronicowym „Potworze z bagien”; ten tekst aż się prosi o jeszcze kilkadziesiąt stron treści więcej…
Tak czy owak – polecam :) Jeśli lubicie dreszczyk emocji i szczyptę grozy, to nie powinniście czuć się po lekturze zawiedzeni.
https://cosnapolce.blogspot.com/2020/06/cienie-i-mroki-oktawian-nadgorski.html

16 czerwiec 2020 09:11

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl