ZOK. Moja historia

| Dodano: 20 luty 2020 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

„ZOK. Moja historia” to poradnik napisany przez chorą. Autorka na własnym przykładzie wskazuje, czym jest nerwica natręctw, jak wygląda życie z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi, jakie są przyczyny i objawy tej choroby oraz, co robić, by „ okiełznać” tą podstępną przypadłość.
„Książkę chciałabym zadedykować przede wszystkim osobom, które, tak jak ja, na co dzień borykają się z chorobą zwaną zaburzeniem obsesyjno-kompulsyjnym (w skrócie ZOK – inaczej nerwica natręctw).
Swego czasu, kiedy czułam się bardzo niezrozumiana i samotna w swojej chorobie, potrzebowałam takiej właśnie lektury. Chciałam wiedzieć, że poza mną są gdzieś na świecie osoby, które czują tak jak ja.
Uważam, że problem obsesji i kompulsji jest zbyt rzadko poruszany w przestrzeni publicznej. (...) Spora grupa ludzi nadal nie rozumie, czym jest sama nerwica. Ponadto, dla wielu ludzi ZOK jest wstydliwym problemem.
Mam nadzieję, że moja książka pozwoli rodzinie i znajomym osób chorych lepiej zrozumieć ich zachowania, a osoby chore odnajdą cząstkę siebie w mojej historii, rozpoznają u siebie objawy zaburzenia, bądź odnajdą sposób na radzenie sobie z nim w codziennym życiu”. – Aleksandra Lewkowicz

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/zok-moja-historia/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "ZOK. Moja historia"

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl