Bardziej być

| Dodano: 14 luty 2020 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Poruszająca poetycka opowieść autorstwa uznanej w Polsce i na świecie poetki Elizy Segiet. Mowa będzie o tym,, co w życiu najważniejsze. Podkreślone zostały sytuacje wzniosłe, mogące przynieść szczęście i ukojenie. Poetka nie pominęła jednak zdarzeń wstydliwych i bolesnych. Ludzką codzienność tworzą bowiem czasem skrajnie odmienne emocjonalnie momenty. Czytać będziemy więc o istocie Człowieczeństwa, obcych nam ludziach, ale i, o sobie samych. Lektura pozycji z całą pewnością skłoni nas do wielu cennych refleksji.

Jedne z wielu wyraźnie zarysowanych wątków tej opowieści to między innymi: porzucanie osób starszych, tematy wywołujące wstyd i gniew, przemoc domowa, alienacja, brak pewności siebie, czy rola kobiet

Nie pominięte zostały również tematy bardzo aktualne jak: równouprawnienie, kwestie ekologiczne, nieumiejętność radzenia sobie w świecie, uzależnienie od wirtualnej rzeczywistości. Poetka znana z poruszania egzystencjalnej problematyki, nie zapomniała także o takich kwestiach jak: upływający czas i pragnienie realizowania marzeń. Podmiotem lirycznym pozostaje doświadczona kobieta po przejściach, która rozpoczyna prawdziwe życie.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/bardziej-byc/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Bardziej być"

Opinia

Awatar użytkownika

Po przeczytaniu tych wierszy czytelnik odczuwa swoiste katharsis. Stajemy się lepsi, bardziej otwarci na innych ludzi, gotowi im pomagać. Tomik “Bardziej być” jest swoistym podręcznikiem psychologicznego rozwoju. Po przeczytaniu czytelnik ma chęć wracać do niektórych tekstów i przemyśliwać je na nowo. Bardzo udany zbiór wierszy, zupełnie inny od dotychczasowych książek Elizy Segiet. Autorka ta lubi zaskakiwać czytelnika i każda jej pozycja książkowa jest inna od poprzednich, zarówno ze względu na formę, jak i treść.


więcej na stronie: https://mojaprzestrzenkultury.pl/archiwa/529

8 czerwiec 2020 10:13

Opinia

Awatar użytkownika

Tomik Eliza Segiet "Bardziej być" tym razem wymowniej i wyraziściej przygląda się człowiekowi - przewrotności jego natury, skomplikowanym relacjom. Liryka ta dogłębnie analizuje stany emocjonalne i refleksyjne, ale też te namacalne. Obrazy wychwycone z codziennej egzystencji obrazują wnikliwość obserwacji Poetki, które mimo swej ulotności dokonują się w naszej świadomości jak pieczołowicie odkładane na później znaki, do których wraca się w trudnych momentach i gdy poszukuje się odrębności w wyjątkowości narracji tych wierszy. A podmiotem lirycznym może być każdy z nas. Polecam! <38 czerwiec 2020 08:01

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl