Rozplatając warkocz papuszy

| Dodano: 14 luty 2020 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Pełna tajemnic powieść psychologiczno-sensacyjna, która wskazuje, jak przeszłość wpływa na teraźniejszość i kreuje przyszłość. Akcja rozpoczyna i kończy się w hospicjum. Wykorzystanie klamrowego układu pozwoliło obrazowo ukazać krąg życia. Poznając losy głównego bohatera, zrozumiemy, jak wiele można odkryć w trakcie podróży w głąb siebie. W życiu tej postaci wszystko zaczęło się w momencie odnalezienia na polu cygański lalki. Owa pacynka zapoczątkowała serię nietypowych zdarzeń.

Wspomniane wydarzenia to nie tylko przygody. Najważniejsza okazała się bowiem wędrówka, dzięki której bohater odbył drogę, pozwalającą odkryć własne przeznaczenie. Co więcej, zgłębiając przeszłość, sięgnął dalej, niż mógł się spodziewać. Pomimo iż życiowa ścieżka tego bohatera pełna jest sytuacji niespodziewanych, momentami wręcz magicznych, on nigdy nie obawia się kroczyć dalej. Jego największą siłą pozostaje bowiem wiara w Boga.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/rozplatajac-warkocz-papuszy/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Rozplatając warkocz papuszy"

Opinia

Interesująca książka

Awatar użytkownika

Książka bardzo mi się podobała. Tematyka bardzo refleksyjna, stąpająca po gruncie duchowości, a do tego przesycona elementami psychologicznymi. Pierwszy raz czytałam powieść, w której zawarte zostały elementy cygańskiej kultury i wywarła na mnie pozytywne wrażenie.
Akcja książki rozpoczyna się w hospicjum, gdzie główny bohater w tej chwili będący już starszym człowiekiem wraca pamięcią do swojej młodości i próbuje rozwiązać pewną zagadkę. A sekret sprzed wielu lat dotyczy szmacianej lalki… Będą małym chłopcem znajduje pacynkę na polu, niestety znalezienie właścicielki staje się niemożliwe. Historia nie byłaby tak ciekawa, gdyby nie fakt, że z laleczki emanuje pewna energia. Dzięki niej mężczyzna przeżywa w swoim życiu wiele przygód i odnajduje własne przeznaczenie. Mimo ciągu zdarzeń, czasami niewytłumaczalnych i czasami magicznych, które wywołuje lalka, całe życie bohatera, od momentu jej znalezienia oddane jest w ręce Boga. To właśnie ON otacza go opiekę w każdej sytuacji, daje siłę na przetrwanie i pokonywanie wielu trudności. A jest ich niemało, ponieważ powieść osadzona została w ciężkich i przygnębiających czasach wojny.
Niesamowicie dogłębna i bardzo refleksyjna próba odkrywania mechanizmów wpływających na nasze przeznaczenie.

7 wrzesień 2020 11:54

Opinia

Awatar użytkownika


Książka „Rozplatając warkocz papuszy“ pozostawia po sobie chwile zadumy. Skłania do zatrzymania się, by przyjrzeć się własnemu Istnieniu i zastanowić się czym dla każdego jest życie i co jest w nim ważne. Pokazuje, że życie każdego z nas jest jak droga, na którą wkraczamy z chwilą narodzin. Podążamy przez jej kolejne etapy, kierując się własnymi wyborami ale czasami to los ukierunkowuje nasze działania. Zwłaszcza, gdy to przeszłość puka do naszych drzwi, pragnąc pokazać nam dokąd mamy iść.


http://ezo-ksiazki.blogspot.com/2020/02/555-rozplatajac-warkocz-papuszy.html

7 wrzesień 2020 11:51

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl