Pies w domu. Instrukcja obsługi

| Dodano: 14 styczeń 2020 | Dodana przez: Monika Urban

Share

Okładka

Twoja ocena

Pies – najlepszy przyjaciel człowieka. Kocha bezwarunkowo: nieważne, czy jesteś gruby czy chudy, jaki masz samochód w garażu, ile zarabiasz, jakie masz dyplomy. Za każdym razem cieszy się na twój widok tak, jakby nie widział cię lata. Do szczęścia potrzebuje pełnej miski, ciepłego dachu nad głową, patyka do zabawy i… ciebie – odpowiedzialnego i kochającego opiekuna.

Pies nie siądzie na komendę, jeśli go tego nie nauczysz. Nie będzie przychodził na zawołanie, gdy go odpowiednio nie zmotywujesz. Pogryzie meble i kapcie, jeśli nie zapewnisz mu zajęcia. I z pewnością przekopie cały ogródek, kiedy dopadnie go nuda. Zanim zaczniesz czegokolwiek od niego wymagać, musisz go poznać, zrozumieć i wyszkolić, okazując przy tym cierpliwość i konsekwencję. Ta książka Ci w tym pomoże.

BARBARA SIERADZAN od ponad 20 lat wiąże pracę zawodową i zainteresowania ze zwierzętami. Przeszła szereg szkoleń z zakresu ich behawioru. Współpracowała z miesięcznikiem „Mój Pies”, potem „Przyjaciel Pies”. W miesięczniku „Kocie Sprawy” publikowała cykle opowiadań satyrycznych Między nami kocurami i reportażowych Koty warszawskiego zoo i Koty krakowskiego zoo, prowadziła też stałą rubrykę Lekarz weterynarii. Prywatnie opiekuje się i przyjaźni z yorshire terrierką Biuteks i dwoma rudymi kocurami. Twierdzi, że wychowała się po trosze w wilczym gnieździe i kiedyś mogła być psem, ale krnąbrnym – na pewno nie podawała łapy na żądanie.

Źródło: https://www.rm.com.pl/product-pol-1438-Pies-w-domu-Instrukcja-obslugi.html ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Pies w domu. Instrukcja obsługi"

Opinia

Pies najlepszy przyjaciel człowieka

Awatar użytkownikaNie brakuje w książce informacji dotyczących właściwego wyboru psa, a więc czy ma to być pies rasowy, czy raczej mieszaniec. Czy lepszy będzie szczeniak, a może raczej dorosły pies? Czy lepsza okaże się suczka, a może jednak najlepszym rozwiązaniem będzie pies? Jak przygotować się na przyjęcie pieska pod nasz dach? Ponadto książka zawiera porady jak opiekować się pieskiem od okresu szczenięctwa do dorosłości, jak powinna przebiegać tresura psa i podstawowa pielęgnacja (w tym także odpowiednia dieta).

Obecność zwierzaka umożliwia różne pozytywne bodźce sensoryczne związane z uwalnianiem oksytocyny i wzmacnianiem więzi między ludźmi a zwierzętami domowymi. Dlatego zwierzęta korzystne wpływają na osoby w każdym wieku.

Krótko mówiąc, zwierzęta (a co za tym idzie również pieski) mają zarówno krótkoterminowe, jak i długoterminowe korzyści w naszym życiu. Widzimy ich jako kolejnego członka rodziny, który wnosi radość i szczęście do naszego domu. Więc: zaproś zwierzaka do swojego życia! Jednak zanim to zrobisz, poznaj kilka istotnych informacji, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć ich potrzeby. Książka Pies w domu. Instrukcja obsługi z całą pewnością nam w tym pomoże. 

cały artykuł na stronie: http://autorzy365.pl/pies-najlepszy-przyjaciel-czlowieka_a6442

23 styczeń 2020 18:17

Nowa opinia

Recenzje dla: "Pies w domu. Instrukcja obsługi"

Pies najlepszy przyjaciel człowieka

Naprawdę nie musimy tutaj nikogo przekonywać i wszyscy pewnie się z tym zgodzą: psy są po prostu najlepszym na świecie przyjacielem człowieka! Towarzyszą nam, troszczą się o nas, dają nam swoją bezwarunkową miłość, a także mogą robić rzeczy, które czynią z nich bardzo niezwykłe istoty. Pies to również najbardziej lojalny przyjaciel człowieka ... Czy za bliską relacją z nami kryje się coś więcej niż lojalność i czy psy mają inteligencję emocjonalną?Psy potrafią rozumieć emocje tak jak ludzie. Dokładnie:...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl