Opowieści z końca świata

| Dodano: 23 grudzień 2019 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Prawdziwa historia o życiu w sześciu różnych państwach, dlatego to świetna lektura nie tylko dla fanów podróży.
Dowiemy się jak jest na czeskim posterunku policji, jak wyglądają randki w Turcji czy nawet jak zostać księgową na Węgrzech.

Każda część książki opowiada o innym kraju: studiach w Grecji i Czechach, pracy w Stanach Zjednoczonych czy o życiu w kraju papryki. Chociaż to na wybrzeżu w Turcji autorka zaczęła szukać swojego miejsca na ziemi. Bo tytułowy koniec świata to takie miejsce, w którym chciałoby się spędzić resztę życia.

Poza tym, lektura odpowiada na pytania wielu ludzi zastanawiających się nad emigracją: czy da się zaplanować wyprowadzkę za granicę od A do Z? Jak wybrać kraj do życia? Czy warto wyprowadzić się z Polski? Teraz te pytania i odpowiedzi zostały zebrane w jednej książce.

Źródło: https://wposzukiwaniu.pl/o-mnie/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Opowieści z końca świata"

Opinia

Na marzenia nigdy nie jest za późno

Awatar użytkownikaNie bez kozery autorka dzieli się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami, być może jej zamiarem jest zaszczepić w nas żyłkę podróżnika. Zachęca nas, by podążać za marzeniami, motywuje do realizacji planów na życie, jakkolwiek byłyby szalone.

Dzięki książce niejednej osobie spodoba się taki sposób na życie... zachęci, by odkrywać nowe rzeczy, nowe miejsca, nowe widoki, nowych ludzi... Jest wiele sposobów odkrywania nowych rzeczy, ale podróżowanie jest najbardziej satysfakcjonujące, ponieważ jest najbardziej kompleksowym sposobem, gdyż obejmuje wiele elementów, od poznawania kultury poprzez język i zwyczajów, jakie panują w danym zakątku świata.

Ponadto, lektura książki daje odpowiedź na wiele pytań dręczących szczególnie tych, którzy zastanawiają się nad emigracją: czy można sprawnie zaplanować przeprowadzkę za granicę? Jaki kraj wybrać dla siebie, by bez obaw w nim zamieszkać? Jak nie bać się nowych wyzwań, czy damy sobie radę z nowymi okolicznościami? Jak wygląda praca za granicą? Teraz te i wiele innych odpowiedzi na pytania odnośnie do podróżowania zostały zawarte w tej książce. To nie tylko pomocny poradnik, ale również zaskakująca opowieść o tym, że w życiu nigdy nie jest za późno na realizację swoich marzeń i pragnień. Polecam każdemu, kto uwielbia podróżować, ale i tym, którzy dopiero zaczęli się w nim realizować. Świetna książka.

więcej o książce w artykule: http://autorzy365.pl/na-marzenia-nigdy-nie-jest-za-pozno_a6425

9 styczeń 2020 19:08

Nowa opinia

Recenzje dla: "Opowieści z końca świata"

Na marzenia nigdy nie jest za późno

Kształtujemy się w różnych kulturach i stylach życia. Podróże zapewniają chwilową przerwę od zgiełku naszego codziennego życia. Dostarczają nam przygód i emocji. Dla innych podróżowanie jest sposobem na życie, pasją, która pochłania bez reszty. Jedni w ten sposób zapominają o pracy, zajęciach i wszystkich innych obowiązkach. A dla innych to chleb powszedni.Ewelina Gac, autorka bloga podróżniczego W poszukiwaniu końca świata, nim wyemigrowała do Turcji na wymianę studencką, nie miała w planach,...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl