Służba Gniewomira

| Dodano: 6 grudzień 2019 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Trzeci tom porywającej opowieści o losach walecznego jarla Oliego Egilssona. Od początku historia ta urzekała doskonałym połączeniem literackiej fikcji z zamierzchłą historią. Służba Gniewomira rozpoczyna się w momencie powrotu bohatera z wielkiej wyprawy. Czas spokoju nie będzie jednak trwał długo. Najstarsza córka Jarla nawiązała niebezpieczny kontakt z najstarszym synem księcia Bolesława. Ich relacja nie będzie jedyną przeszkodą.

Gniewomir zostanie wezwany przez Knuta i na jego rozkaz, po złożeniu uroczystej przysięgi, wyruszy do Anglii, by walczyć o Londyn. Większym wyzwaniem może okazać się jednak misja, na mocy której zostanie zobowiązany do spotkania się z nowym królem Norwegii. Tym sposobem Gniewomir trafi do kraju swojej matki. Nim to nastąpi, odbędzie podróż, w której trakcie spotka tajemniczą Dagmarę oraz wojownika, który ponoć przybył z krainy topielców.

Ostatecznie Gniewomir będzie musiał zdecydować, po czyjej stronie się opowie. Bez względu na to, jaką podejmie decyzję, musi spieszyć się z powrotem do domu. Jego bliscy są w niebezpieczeństwie.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/sluzba-gniewomira/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Służba Gniewomira"

Opinia

Awatar użytkownika

Trylogia Skupnika ma coś w sobie. Mimo iż okładki wszystkich trzech książek mnie nie przekonują, a ich grubość jest delikatnie rzecz ujmując skąpa, to akcja sagi jest wciągająca. Od pierwszych stron utożsamiamy się z głównym bohaterem i w każdej kryzysowej sytuacji trzymamy za niego kciuki. Dlatego ucieszyłem się, gdy przeczytałem w nocie historycznej „Służby Gniewomira”, że Piotr Skupnik planuje wydać kolejne części przygód Gniewomira. Jeśli miałbym możliwość wpływu na treść przyszłych tomów sagi to sugerowałbym poświęcenie większej uwagi na rozwinięciu dialogów, wpleceniu bardziej rozbudowanych opisów wydarzeń i miejsc oraz położył większy nacisk na nieprzewidywalność wydarzeń. I na pewno wybrał inne okładki!!! W ten sposób kolejne książki powinny być bardziej wciągające i zyskają na objętości. Książkę polecam wszystkim tym, którzy poszukują powieści inspirowanej faktami historycznymi z okresu średniowiecza.http://www.sladamihistorii.pl/2020/07/10/recenzja-ksiazki-sluzba-gniewomira/ 

11 lipiec 2020 22:31

Opinia

Awatar użytkownika

„Służba Gniewomira“ zadowoli z pewnością tych, którzy z niecierpliwością wyczekiwali kontynuacji przygód dzielnego wojownika i lubią literaturę przygodową osadzoną w realiach średniowiecznego świata. Spotykamy w niej ponownie postacie, które zyskały sympatię wcześniej ale też pojawiają się nowi sprzymierzeńcy, wrogowie i zaskakujące sytuacje.

Razem z bohaterami odwiedzamy pierwszą stolicę Polski, Gniezno, docieramy do Anglii, Danii, Norwegii, Szwecji i Finlandii. Nie brakuje brawurowych walk, niebezpiecznych misji, nagłych zwrotów akcji, magii oraz faktów historycznych umiejętnie wplecionych w fabułę.
Forma i sposób prowadzenia fabuły oraz narracji pozostaje taka sam jak w poprzednich tomach. Prolog, który poprzedza kolejną odsłonę dziejów Gniewomira, prowadzony jest w czasie teraźniejszym w pierwszej osobie. W dalszej części nadal mamy narrację pierwszoplanową ale już w czasie przeszłym. Barwne opisy walk, warunków życia w ówczesnych grodach, wyraziste charaktery osób sprawiają, że dajemy porwać się nurtowi opowiadanej historii.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2020/03/569-suzba-gniewomira.html

23 marzec 2020 07:53

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl