Charakterki i Zwiedzenia

| Dodano: 29 listopad 2019 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Charakterki i Zwiedzenia to intrygujący zbiór aforyzmów i złotych myśli. Każda spośród wielu, niewielkich rozmiarów sentencji, skłania do refleksji. Nie sposób zaszufladkować ich w ramach jednego działu, gatunku, czy kategorii. Każdy utwór to bowiem odmienna tematyka, sposób wyrazu i forma prezentacji.

Z całą pewnością jest to pozycja dla wszystkich umiejących docenić minimalizm wypowiedzi. Kilka właściwie dobranych słów potrafi przecież wyrazić to, co najważniejsze. By zrozumieć sens aforyzmu, należy przez moment zadumać się nad jego sensem i znaczeniem.

Należy wspomnieć, że większość ze zgromadzonych w książce utworów zaprezentowana została w formie dwujęzycznej. Dla wielu czytelników będzie to okazja, by zmierzyć się z odmiennością językową. Ta niewielkich rozmiarów pozycja będzie w stanie zadowolić wielu czytelników. Jej autorem jest doświadczony pracownik naukowy, absolwent Psychologii UJ, który ma na swoim koncie wiele docenionych publikacji książkowych.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/charakterki-i-zwidzenia/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Charakterki i Zwiedzenia"

Opinia

Awatar użytkownika

Bardzo lubię krótkie teksty wynikające z wnikliwej obserwacji otoczenia. Doprawione szczyptą satyry i dobrego nastroju potrafią głęboko zapaść w serce. Aforyzmy i sentencje czytane w tej książce niejednokrotnie działały na mnie jak daaawno temu w bajce "Pomysłowy Dobromir" - "piłeczka oświecenia" odbijająca się na głowie chłopca:)
Drobny przykład: "Niedobrze, jeśli ktoś wykracza poza swoją epokę, lecz jeszcze gorzej, gdy nie dorasta do siebie."
Książka składa się z dwóch części: Charakterków, czyli "zdziwień" Autora, na widok otaczającej go wielości różnorodnych charakterów oraz "Zwidzeń" - lekkich lakonicznych wypowiedzi, które zwidują się każdemu, ale nie każdy potrafi je tak pięknie ubrać w słowa.
Niemalże wszystkie sentencje, aforyzmy - zdziwienia i zwidzenia - są zapisane w j. polskim i poniżej w j. angielskim. 
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4907492/charakterki-i-zwidzenia/opinia/54990548#opinia54990548

2 grudzień 2019 08:46

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl