Pieśń Awanturnikach. Tom II

| Dodano: 4 pażdziernik 2019 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Kontynuacja pasjonującej powieści historyczno-przygodowej „Awanturnicy”. Podążając za bohaterami, przeniesiemy się do siedemnastowiecznej rzeczywistości. To trudny czas, w którym bezustannie toczą się w wojny, a niewolnictwo i pirackie kradzieże nikogo nie dziwią.

Od codzienności nie sposób uciec, więc niepokój towarzyszy wszystkim. Chwilowe wytchnienie i poczucie zadowolenia niosą ze sobą pieśni. Radośnie przyjmowani śpiewacy, wnoszą do życia pospólstwa odrobinę radości. O tym, jak wiele do życia może wnieść muzyka, przekona się Marcin Seradzki i jego przyjaciele. To oni, zupełnie przypadkowo, staną się częścią muzycznego świata. Niestety, po czasie zachwytu przyjdźcie im zrozumieć, że sława może dużo kosztować.

Pierwsza część powieści dowiodła, że Awanturnicy niezwykli stronić nawet od najniebezpieczniejszych przygód. W końcu marzą, by zapisać się w historii świata. Przed nimi masa wyzwań, ale czy będą umieli dokonać wyboru pomiędzy dobrem a złem? Przekonamy się w trakcie lektury, która postawi na naszej drodze również tak charakterystyczne postacie jak gubernator Jamajki, szkutnik z Gdańska, czy pirat z Tortugi.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/piesn-o-awanturnikach-tom-ii ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Pieśń Awanturnikach. Tom II"

Opinia

Siedemnastowieczny świat oferuje nam wiele ciekawostek

Awatar użytkownika

Zainteresowałam się opisem a jeszcze bardziej urzekła mnie recenzja Mirosławy. Jako, że nie czytałam I części, myślałam, ze nie skuszę się na tą powieść... jednak śmiało potwierdzam, ze można ją czytać bez znajomości losów bohaterów części I.

,,Pieśni o Awanturnikach'' to powieść wielowątkowa. Pierwszy wątek dotyczy Marcina Seradzkiego, który znajduje się w Danii, zdobytej przez Szwedzką Armię Karola X Gustawa. Wraz z Jeźdźcami Stefana Czarnieckiego, walczą o mury okupowanej przez wrogie oddziały Koldyngi na Jutlandii.

Drugi wątek dotyczy kapitana piratów – Williama Jamesa Blackborna. Wraz z portugalskim kwatermistrzem Adão i uciekinierką z Londynu Judith Low, zbierają piratów na Tortudze na wyprawę po Karaibach. William, by przynieść sobie szczęście w wyprawie składa w ofierze swojego Jezuickiego syna. Wraz z piratami u wybrzeży Kuby dokonuje ataku na hiszpańską flotę, co przynosi im rozgłos i strach na Karaibach.

Więcej doczytacie sięgając po lekturę książki, nie będziecie zawiedzeni... To doskonała książka przygodowo-historyczna, w której głównym zamierzeniem autora było to, by ta historia w tle faktycznie była odwzorowana w każdym calu. Jest tam wiele prawdziwych wydarzeń. Siedemnastowieczny świat oferuje nam przede wszystkim wiele ciekawostek. Bez wątpienia sięgnę również po część I. Polecam wszystkim

9 styczeń 2020 10:53

Opinia

Awatar użytkownika

Akcja rozgrywa się w różnych rejonach świata. Razem z bohaterami odwiedzamy Danię, Anglię, Korsykę ale też Algierię czy Karaiby. Autor popisał się ogromną wyobraźnią i wiedzą o tamtych czasach łącząc w swojej powieści fikcyjne wątki z prawdziwymi wydarzeniami. Przygotowywał się do każdego wątku solidnie, chcąc jak najbardziej szczegółowo oddać dzieje z XVII roku. Według mnie jest tego nieco za dużo ale to moje subiektywne zdanie.

„Pieśni o Awanturnikach“ można czytać niezależnie od tego, czy znamy część pierwszą, gdyż pan Mateusz Juszczyk często nawiązuje do wcześniejszych wydarzeń lub przypomina niektóre epizody z „Awanturników“.

Literatura przygodowa to na pewno trudny gatunek literacki, gdyż wymaga od pisarza nie tylko wyobraźni, dobrego pióra i pomysłu, ale też wiedzy historycznej i geograficznej.Mateusz Juszczyk to z pewnością obiecujący pisarz, któremu nie brakuje fantazji i pomysłów na książkę. Stworzona przez niego historia o awanturnikach jest wciągająca, ale sposób opowiadania o nich wymaga bardziej brawurowego i lekkiego stylu, nad którym musiałby popracować. Potrafi doskonale połączyć fikcję z faktami historycznymi nie tracąc przy tym spójności fabuły. W swoim wywiadzie zdradził, że jest w trakcie pisania trzeciej części, która ukaże się pod tytułem ,,Królewski Awanturnik''. Pozostaje tylko cierpliwie czekać...
Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2020/01/542-piesni-o-awanturnikach.html

9 styczeń 2020 10:18

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl