Czas dorosłości

| Dodano: 4 pażdziernik 2019 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Kolejna książka z cyklu „Zza zasłony czas”. Tym razem Zdzisław Brałkowski przygotował dla czytelników zbiór opowiadań obejmujących najważniejsze wspomnienia z lat 70. i początku lat 80. XX wieku.

Był to szczególny czas. Nie brakowało przemian ekonomicznych i politycznych. Gospodarką natomiast rządziły specyficzne mechanizmy. Niepewność nie mogła jednak przeszkodzić młodym ludziom w kształtowaniu swojej przyszłości.

Zdzisław Brałkowski opisał najciekawsze momenty ze swojej przeszłości. Dzięki temu zrozumiemy,. z jakimi wyzwaniami w ówczesnym czasie musiał radzić sobie młody mężczyzna. Początkowe, wspólne życie z rodzicami i rodzeństwem musiało ustąpić miejsca przyjętej roli męża i głowy własnej rodziny.

Starsi czytelnicy z całą pewnością w trakcie lektury będą mogli powspominać własną młodość. Natomiast przedstawiciele młodego pokolenia z zaciekawieniem porównać wczoraj z dziś.

Patronat nad książką objęli: Grudziądz 365.pl – Portal Informacyjny – Portal Miasta Grudziądz, Oaza recenzji

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/czas-doroslosci ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Czas dorosłości"

Opinia

Awatar użytkownika

Książka „Czas dorosłości” jest już trzecią z cyklu „Zza zasłony czasu”. Podobnie jak poprzednie („Młodości szczęśliwa” oraz „Wileńszczyzna w miniony czas”) jest oparta na wspomnieniach autora. Oddzielną pozycją jest jego pierwsza książka „Syberia, inny świat”.
Opowiadania, które składają się na „Czas dorosłościu”, obejmują dziesięciolecie na przełomie lat 70. i 80. XX wieku. Historie żartobliwe i śmieszne, poważne i scenki obyczajowe – zwykłe życie, które składa się z takich zdarzeń. Czytelnik, który szuka sensacji i nagłych zwrotów akcji, nie znajdzie ich. Natomiast czytelnicy, którzy lubią zanurzyć się w atmosferze nie tak dawno minionych lat, właśnie zaglądnąć „za zasłonę czasu”, będą smakowali poszczególne opowiadania; starszy z nich wydobędzie z pamięci zdarzenia z własnego życia, młodszego w wielu miejscach książka zaskoczy. To różnica tylko pokolenia czy dwóch, ale realia czasem trudne do pojęcia przez młodszych czytelników.
Wyjazd zagraniczny, aby pohandlować i przywieźć do domu podstawowe produkty do życia? Strach przed kontrolą na granicy? Tygodniowe wesele dla kilkuset osób? Międzynarodowy turniej siatkówki najlepszych reprezentacji świata, organizowany w zwykłej, wojskowej sali sportowej? Balowanie w restauracji bez grosza przy duszy?
Takimi i podobnymi perełkami wypełniona jest książka. Napisana jest lekko, bez przynudzania, często z przymrużeniem oka. Kto lubi taką literaturę, nie powinien być zawiedziony.
Autor pracuje nad kolejną książką z cyklu „Zza zasłony czasu”. Zajmuje się też poezją, zwłaszcza lżejszą. Jego żartobliwe wierszyki i satyriady ukazały się w autorskim tomiku „Fraszki, limeryki i inne żarciki” oraz w kilku antologiach.

24 luty 2020 08:47

Opinia

Przedpremierowo.

Awatar użytkownika

Przedpremierowo.

„Czas dorosłości“ obrazki z życia młodego mężczyzny, którego twarde realia rzeczywistości zmuszają do zdobywania umiejętności, radzenia sobie w różnych, często zaskakujących sytuacjach. Pokazuje, że nie zawsze dorosłość jest usłana różami. Nie raz trzeba zmierzyć się z wieloma problemami, podejmować decyzje i dokonywać wyborów, których konsekwencje musimy ponieść sami. To także świetna lekcja historii dla dzisiejszego, młodego pokolenia i doskonały materiał porównujący współczesny świat do świata ich rodziców oraz dziadków. Natomiast dla starszego pokolenia to piękna, nostalgiczna podróż, która na pewno przywoła wiele wzruszających wspomnień.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2019/10/512-czas-dorososci-przed-premiera.html

21 pażdziernik 2019 09:55

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl