Przemoc emocjonalna. Czyli o tym, co naprawdę nas boli: zniewaga, upokorzenie, pozbawianie miłości – jak możemy się przed tym bronić

| Dodano: 2 pażdziernik 2019 | Dodana przez: Monika Urban

Share

Okładka

Twoja ocena

Pracownik wezwany przez swojego szefa do „stołu win”, dziecko karane brakiem miłości, kobieta, z której mąż żartuje wśród przyjaciół – wszyscy oni są ofiarami przemocy emocjonalnej, mającej bardzo często poważne skutki. Może ona wyrządzić w zdrowiu psychicznym i fizycznym szkody, których nigdy nie uda się naprawić.

Przemoc emocjonalna jest jednym z najbardziej lekceważonych problemów naszego społeczeństwa. Wszędzie można doznać poniżenia i pogardy, ale jesteśmy w stanie się przed nimi obronić. Jak? Opisano to w książce w sposób jasny i empatyczny, bazując na najnowszych wynikach badań.

Źródło: https://dobraliteratura.pl/produkt/przemoc-emocjonalna/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Przemoc emocjonalna. Czyli o tym, co naprawdę nas boli: zniewaga, upokorzenie, pozbawianie miłości – jak możemy się przed tym bronić"

Opinia

Troszcz się, dziel i kochaj

Awatar użytkownika


Najważniejszym przesłaniem książki jest to, aby wszystkich ludzi, a zwłaszcza dzieci konfrontować z „życzliwymi stereotypami”. Są trzy rzeczy, które powinniśmy przekazać naszym dzieciom, a mianowicie troszczyć się, dzielić i kochać.
Zachęcam do sięgnięcia po lekturę tej książki. Jest to doskonały poradnik, z rozdziałami poświęconymi pewnym sytuacjom życiowym, czy to w pracy, czy dotyczącym partnerstwa, a nawet dzieciństwa. W wielu prawdziwych studiach przypadków została świetnie zilustrowana przemoc emocjonalna. Na końcu każdego rozdziału kluczowe przesłanie – streszczenie całego zagadnienia. Ta książka spełnia swoje zadanie polegające na bardzo dobrym informowaniu o problemie.

Cała recenzja na stronie: http://autorzy365.pl/troszcz-sie-dziel-i-kochaj_a6360

22 pażdziernik 2019 19:42

Nowa opinia

Recenzje dla: "Przemoc emocjonalna. Czyli o tym, co naprawdę nas boli: zniewaga, upokorzenie, pozbawianie miłości – jak możemy się przed tym bronić"

Troszcz się, dziel i kochaj

Ślady przemocy emocjonalnej są niewidoczne. Kiedy ktoś jest ciągle tłumiony, wytykany i upokarzany, nikt tego nie widzi, co dzieje się wewnątrz, w duszy człowieka. Ślady, które tam powstają, są równie poważne, a być może nawet gorsze niż te fizyczne, a przede wszystkim długotrwałe. Człowiek jest istotą społeczną. Człowiek zależy od związku, przywiązania, sprzężenia zwrotnego lub, jak to nazywa socjolog Hartmut Rosa, rezonansu. Całkowite lekceważenie, całkowita ignorancja, niereagowanie na siebie,...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl