WYPALONA MAMA Co zrobić, kiedy masz zwyczajnie dość?

| Dodano: 2 pażdziernik 2019 | Dodana przez: Monika Urban

Share

Okładka

Twoja ocena

Czujesz się zmęczona? Przytłacza cię nadmiar obowiązków? Nieustannie odkładasz swoje sprawy na bliżej nieokreślone „potem”? Marzysz o tym, żeby uciec od własnych dzieci, a jednocześnie masz wyrzuty sumienia, że nie poświęcasz im całego swojego czasu i energii? Czujesz się winna, gdyż swoją złość i rozgoryczenie wyładowujesz na dzieciach?

Prawdopodobnie nie tak wyobrażałaś sobie macierzyństwo. Prawdopodobnie cierpisz z powodu wypalenia macierzyńskiego.

Współczesne mamy ulegają ogromnej presji niemożliwych do sprostania wymagań: mają wychowywać dzieci i jednocześnie rozwijać karierę zawodową, zawsze wyglądać olśniewająco, dbać o zdrową dietę rodziny, realizować swoje pasje, udzielać się towarzysko, a gości podejmować w wypucowanym na błysk domu. Czują, że muszą być doskonałe na każdym polu, i mają poczucie winy, gdy to się nie udaje. Czują, że to na nich spoczywa odpowiedzialność za szczęście rodziny.

To dążenie do perfekcji jest destrukcyjne, powoduje stres, zmęczenie, rozdrażnienie, ciągły niepokój, które w końcu prowadzą do wypalenia macierzyńskiego. Frustracja nieustannie narasta i obezwładnia, a nagromadzone napięcie nie znajduje ujścia. Uszczęśliwienie dzieci staje się misją, a dbanie o innych jest ważniejsze niż zadbanie o własne podstawowe potrzeby. Wypalona mama jest nieszczęśliwa, przygnębiona i przytłoczona.

Dzięki radom zawartym w książce „Wypalona mama” odnajdziesz równowagę i spokój, zadbasz o siebie i swoje potrzeby, uwolnisz się od perfekcjonizmu i na nowo odkryjesz radość z macierzyństwa. Ten poradnik to recepta na problemy wypalonej mamy.


Co znajdziesz w tej książce?
• Informacje, które pomogą ci rozpoznać wypalenie macierzyńskie.
• Życzliwe, pomocne i pełne zrozumienia podejście do trudności, które przeżywasz.
• Rzetelną wiedzę i wsparcie.
• Prawdziwe historie i przykłady z życia innych mam, stanowiące najlepszą ilustrację problemu wypalenia i odnoszące się do twojej sytuacji.
• Sprawdzone rozwiązania i proste rady do zastosowania od zaraz.
• Praktyczne narzędzia, które pomogą ci oprzeć się chęci bycia mamą doskonałą i powstrzymać wyniszczające wypalenie.
• Lekką formę, dzięki czemu lektura poradnika jest przyjemna i łatwa.

Źródło: https://www.gwp.pl/wypalona-mama-co-zrobic-kiedy-masz-zwyczajnie-dosc.html ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "WYPALONA MAMA Co zrobić, kiedy masz zwyczajnie dość?"

Opinia

Awatar użytkownika

Czytałam ostatnio inną książką poświęconą wychowaniu dzieci i muszę powiedzieć, że sporo spostrzeżeń Autorki tamtej pozycji pokrywa się z treścią „Wypalonej mamy”. Obie Autorki zauważyły, że bardzo chcemy dążyć do doskonałości i sprawić , by nasze dzieci miały idealne dzieciństwo. Tylko czy idealne = bogate w przyjemności, ale z wyczerpaną matką w tle? Warto się zastanowić. Przeczytajcie koniecznie.

8 pażdziernik 2019 18:59

Opinia

Awatar użytkownika

Drogie Czytelniczki, wiele z Was wyciągnęło z tej książki taki wniosek: dałam się zdominować perfekcyjnemu macierzyństwu i jest to błąd, ponieważ ja też jestem ważna, ja też się liczę i tak dalej, i tak dalej. Bohaterki książki piszą o tym, jak to na wyjeździe do spa rozkoszowały się jedzeniem wykwintnego posiłku i tym, że mogą „swobodnie oddychać”. Niby racja. Ale chciałabym jednak zaznaczyć tu coś dla przeciwwagi. Macierzyństwo to JEST poświęcenie siebie samej. To JEST wysiłek. To JEST rezygnacja z własnych rozrywek i MA BYĆ. Proszę, nie popadajmy w żadną ze skrajności. Szukajmy środka. Ta książka zdaje się lekko sugerować, że my, kobiety, mamy całkowite prawo do oddania się swoim przyjemnościom. Zgadza się, mamy, ale nie próbujmy nagle umniejszać naszych macierzyńskich obowiązków. Pozdrawiam wszystkie zapracowane Mamusie i życzę wszystkiego najlepszego

8 pażdziernik 2019 18:59

Nowa opinia

Recenzje dla: "WYPALONA MAMA Co zrobić, kiedy masz zwyczajnie dość?"

Recepta na problemy "wypalonej mamy".

W ten sposób Ziegler uspokaja czytelników, że problem ten można rozwiązać. Należy zrozumieć go i wprowadzić odpowiednie zmiany stylu życia. Podstawowa rada zawarta w książce obejmuje odbudowę sieci społeczności kobiet i bliskich przyjaźni, unikanie nadmiernego kontrolowania dzieci i opieraniu się pokusie wielozadaniowości, aby czuć się spełnioną. Na podstawie własnej praktyki autorce udało się podkreślić problemy, jakie stres rodzinny może powodować dla zdrowia, zarówno matki, jak i dziecka. Książka...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl