Młody bóg z pętlą na szyi. Terapia u doktorka

| Dodano: 9 wrzesień 2019 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Poruszająca, autobiograficzna pozycja, w której Anka Mrówczyńska opisała cykl 27 spotkań z terapeutą. Terapia miała na celu wsparcie autorki w radzeniu sobie ze skłonnościami autodestrukcyjnymi, nadmiarem negatywnych emocji oraz bolesną przeszłością. Niestety dla osoby borykającej się z borderline, uzyskanie wewnętrznej harmonii jest wyjątkowo trudne. Może dlatego cała terapia zakończyło się tak nieoczekiwanie?

W trakcie lektury będziemy „uczestniczyć” w kolejnych zajęciach. Zrozumiem, że terapia to bolesny proces wymagający od pacjenta obnażenia się ze swoich myśli i uczuć. Porządkowanie wewnętrznych odczuć czasem kończy się porażką, ale nawet wtedy, gdy brakuje sił, trzeba spróbować się dźwignąć.

utorka doświadczyła wielu kryzysów. Wie, czym są zmagania z lękami, omamami wzrokowymi i słuchowymi, żalem, myślami samobójczymi i bolesnym cierpieniem. Czy terapia cokolwiek zmieniła w jej życiu? O tym przekonamy się w trakcie lektury.

Książka jest drugą częścią rekomendowanego przez środowisko psychiatryczne i psychologiczne cyklu „Młody bóg z pętlą na szyi”.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/mlody-bog-z-petla-na-szyi-terapia-u-doktorka ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Młody bóg z pętlą na szyi. Terapia u doktorka"

Opinia

Awatar użytkownika

Książka w całości jest zapisem psychoterapii psychodynamicznej. Nietypowa forma dialogów z tytułowym Doktorkiem daje wgląd w emocje, przeżycia i trudne doświadczenia, które wiążą się z zaburzeniem osobowości z pogranicza. (…) Sama, jako psycholog i terapeuta, utożsamiałam się z Doktorkiem. Rozumiałam jego podejście, mimo iż nie pracuję w nurcie psychodynamicznym i próbowałam od tej strony zrozumieć Autorkę i jej problemy, z którymi zgłosiła się po pomoc. Trudne to zadanie. Ale jakże ważne i potrzebne.

Czy warto? Bezdyskusyjnie. Jeśli chcecie poznać zaburzenie osobowości typu borderline, ta książka jest jednym z najlepszych sposobów, by to zrobić. Zarówno pierwsza część, jak i Doktorek, to trudna, skomplikowana, miejscami bolesna, ale niezwykle prawdziwa podróż przez meandry tego zaburzenia.

https://psycholog-pisze.pl/terapia-u-doktorka-anka-mrowczynska/

17 wrzesień 2019 08:18

Opinia

Awatar użytkownika

Żywe dialogi i wyraziście oddane emocje bohaterki tworzą wartką akcję. Anka Mrówczyńska w typowy dla siebie sposób bez koloryzowania, uzależnia się nad sobą czy próby usprawiedliwienia swoich zachowań, pisze o wydarzeniach, które miały miejsce podczas 10 miesięcy terapii. Dzięki dosadnym komentarzom autorki poznajemy jej sposób myślenia i wewnętrzne reakcje na słowa psychoterapeuty. Znajdziemy tu przekrój charakterystycznych zachowań  dla osoby z diagnozą osobowości z pogranicza, ale również opis wielu zwykłych, codziennych sytuacji.

 

"Młody bóg z pętlą na szyi. Terapia u Doktorka" idealnie obrazuje biało-czarny sposób postrzegania rzeczywistości przez autorkę. Podczas terapii Anka ujawnia swoje lęki przed odrzuceniem oraz bliskością, wielokrotnie mówi o dysonansie uczuciowym, który odczuwa. W tym czasie bohaterka podejmuje również próbę naprawy trudnych relacji z rodzicami oraz ciocią i narzeczonym.

 

„Terapia u Doktorka” to powieść skłaniająca do psychologicznych rozważań, wymagająca skupienia i wnikliwej obserwacji. Pozwala spojrzeć na własne problemy z dystansem, dostrzec zakorzenione błędy myślowe i nauczyć się je zmieniać. To książka, z której możemy dowiedzieć się wiele o sobie samym, lecz nie zapewni tego powierzchowna lektura.


http://dlalejdis.pl/artykuly/mlody_bog_z_petla_na_szyi_terapia_u_doktorka_recenzja


17 wrzesień 2019 08:01

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku