Młody bóg z pętlą na szyi. Terapia u doktorka

| Dodano: 9 wrzesień 2019 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Poruszająca, autobiograficzna pozycja, w której Anka Mrówczyńska opisała cykl 27 spotkań z terapeutą. Terapia miała na celu wsparcie autorki w radzeniu sobie ze skłonnościami autodestrukcyjnymi, nadmiarem negatywnych emocji oraz bolesną przeszłością. Niestety dla osoby borykającej się z borderline, uzyskanie wewnętrznej harmonii jest wyjątkowo trudne. Może dlatego cała terapia zakończyło się tak nieoczekiwanie?

W trakcie lektury będziemy „uczestniczyć” w kolejnych zajęciach. Zrozumiem, że terapia to bolesny proces wymagający od pacjenta obnażenia się ze swoich myśli i uczuć. Porządkowanie wewnętrznych odczuć czasem kończy się porażką, ale nawet wtedy, gdy brakuje sił, trzeba spróbować się dźwignąć.

utorka doświadczyła wielu kryzysów. Wie, czym są zmagania z lękami, omamami wzrokowymi i słuchowymi, żalem, myślami samobójczymi i bolesnym cierpieniem. Czy terapia cokolwiek zmieniła w jej życiu? O tym przekonamy się w trakcie lektury.

Książka jest drugą częścią rekomendowanego przez środowisko psychiatryczne i psychologiczne cyklu „Młody bóg z pętlą na szyi”.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/mlody-bog-z-petla-na-szyi-terapia-u-doktorka ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Młody bóg z pętlą na szyi. Terapia u doktorka"

Opinia

Awatar użytkownika

Polecam byście sami sięgnęli po lekturę, przeczytali, zobaczyli co o tym myślicie. Bo choć tutaj towarzyszyły mi inne emocje niż podczas lektury Psychiatryka, myślę, że to ważna część cyklu. Terapia u Doktorka wspaniale ukazuje to, jak ważne jest zaangażowanie pacjenta w proces terapeutyczny. Psychoterapeuta może stawać na rzęsach, tańczyć Macarenę i robić inne dziwne rzeczy, lecz dopóki pacjent nie będzie tego chciał, terapia „nie pójdzie” do przodu. 

Warto też pamiętać, że nie każda terapia wygląda w taki sposób, jak ten opisany przez autorkę. Są różne nurty, różne podejścia, sposoby pracy, techniki. I przede wszystkim są różni terapeuci, a relacja terapeutyczna – jak każda inna relacja – jest czymś specyficznym, wyjątkowym i niepowtarzalnym. Zatem to o czym czytamy w Młodym bogu, to tylko jakiś wycinek rzeczywistości. Specyficznej, indywidualnej rzeczywistości, jakiej doświadczyła Mrówczyńska. Pamiętajmy o tym podczas lektury.


http://ambiwalencja.pl/blog/mlody-bog-z-petla-na-szyi-terapia-u-doktorka-anka-mrowczynska/

7 marzec 2022 09:54

Opinia

Młody bóg z pętlą na szyi. Terapia u doktorka - Anka Mrówczyńska

Awatar użytkownika


"Terapia u Doktorka" jest tak naprawdę także trochę o tym, jak trudno jest czasem raz że do tej głowy się dostać, dwa - pozwolić na to, żeby ktoś tam wszedł, i wreszcie trzy - o tym, jak bardzo stąpa się po kruchym lodzie, biorąc pod uwagę pierwsze i drugie. Niekiedy trudno się otworzyć. Do tego nie zawsze lubimy i tolerujemy, kiedy ktoś, nawet tylko chcąc pomóc, definiuje nas samych i (obiektywnie, czy też tylko naszym zdaniem - bo tak nam się w danej chwili wydaje) nas ocenia. Wszystko jest kwestią interpretacji. Ta książka też. Jednak nie powstała ona tylko po to, żeby oceniać jej treść. Ma ona w sobie coś więcej, takie małe przesłanie. Mimo różnej treści na kolejnych stronach, to przesłanie jest pozytywne; można je zawrzeć w jednym słowie: WARTO. 
Cieszę się, że mogłem przeczytać tę książkę. Anka z każdą kolejną częścią tego swoistego cyklu robi jednocześnie coś dobrego. Ważnego. Pomaga innym. To wszystko ma wielki sens. Już o tym pisałem w innej recenzji, ale może - prócz tego, co te książki robią dobrego dla osób z pewnym problemem i dla ich bliskich - może kiedyś takie lektury zrobią szerszy wyłom w murze tego, co bez ogródek można nazwać "ciemnogrodem". Może... :) Na dziś dzień to kawał świetnej roboty. Oby tak dalej :)

https://cosnapolce.blogspot.com/2020/01/mody-bog-z-petla-na-szyi-terapia-u.html

29 styczeń 2020 09:35

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl