Co wie twój kot?

| Dodano: 21 lipiec 2019 | Dodana przez: Monika Urban

Share

Okładka

Twoja ocena

Czy koty rzeczywiście wyczuwają, kiedy ktoś umiera albo kiedy ma nastąpić trzęsienie ziemi? Zmysły kota są znacznie czulsze od ludzkich. Koty słyszą dźwięki z większych odległości i w szerszym zakresie częstotliwości; mają bardziej wrażliwy węch i lepsze widzenie obwodowe, a ich wąsy czuciowe potrafią wyczuć niewielkie nawet zmiany ciśnienia atmosferycznego. Nic zatem dziwnego, że Twój kot podbiega czasem do drzwi zanim zauważysz, że ktoś się zbliża.

Książka Co wie Twój kot? bada fascynujący świat kociej percepcji.

Omawia dokładnie pięć podstawowych zmysłów i pokazuje świat z kociego punktu widzenia, dzięki czemu łatwiej Ci będzie komunikować się z pupilem. Znajdziesz tu także praktyczne testy, które pozwolą Ci ocenić jego inteligencję, a nawet pobudzić ją do rozwoju. I wreszcie, poznasz odpowiedź na pytanie nurtujące właścicieli najinteligentniejszych kotów: czy on posiada szósty zmysł?

Źródło: https://almapress.com.pl/poradniki/1034-co-wie-twoj-kot.html ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Co wie twój kot?"

Opinia

Jak koty postrzegają świat?

Awatar użytkownika


Podsumowując: to przyjemna i krótka lektura, która pozwoliła nam lepiej zrozumieć fizyczne postrzeganie świata przez kota. Zawarte w książce liczne eksperymenty pomogą nam za pomocą prostych zabaw i ćwiczeń poznać lepiej koci świat i kocią inteligencję. Możesz na przykład sprawdzić, czy twój kot potrafi liczyć? Czy zna twój głos? Czy potrafi zapamiętać, gdzie została schowana jego kocia zabawka? I czy twój kot zna się na zegarku? Kot wysyła nam dużo różnych sygnałów, których nie potrafimy zrozumieć, a czasem nawet nie dostrzegamy. Dzięki tej książce lepiej zrozumiesz swojego kociego przyjaciela, a wasze relacje staną się głębsze i lepsze.

24 lipiec 2019 20:20

Opinia

A czy ty wiesz co wie twój kot?

Awatar użytkownika

Puchate kuleczki o słodkich oczkach czy diabły wcielone? Victor Hugo powiedział: „Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł głaskać tygrysa”, coś w tym jest. Te zwierzęta są chodzącymi indywidualistami, samolubami i egoistami, ale jednocześnie mają miękkie futerko i tak słodko mruczą. No właśnie, czy wiedzieliście, że kot mruczy nie tylko, gdy jest szczęśliwy, ale także, gdy jest zestresowany, przestraszony lub by po prostu powiedzieć, byś nigdzie nie odchodził? Ja nie wiedziałam, zawsze odbierałam to jako wyraz aprobaty. Tego, jak i kilku innych ciekawych rzeczy dowiedziałam się po lekturze „Co wie twój kot?”.

Tak się składa, że mam w domu jednego takiego absztyfikanta, to znaczy on ma mnie – swego sługę, a ja daję sobie wchodzić na głowę. Przy nim rolka do ubrań jest żmudną codziennością, a wszelkie pudełka i worki na śmieci jego własnością. Już nigdy pokazując mu coś przed nosem, nie będę się śmiała, że jest ślepy, bo jest! Nie wiedziałam, że te zwierzęta tak źle widzą z bliska, w dzień polegają na słuchu i wibrysach. Do tego nie są daltonistami, tak jak do tej pory myślałam, rozróżniają niektóre (choć nie wszystkie) kolory.

Książka składa się z dwóch części. Z pierwszej dowiedzieć możemy się o roli zmysłów, jaką pełnią funkcje oraz jak bardzo są rozwinięte, druga natomiast poświęcona została inteligencji kotów, tego, o czym myślą, jak wyglądają ich zabawy oraz czy naprawdę mają szósty zmysł, pozwalający im przewidzieć katastrofy oraz choroby. Autorka pokazała również dziewięć testów, które możemy wykonać na swoich małych podopiecznych.

Opisywane w tej pozycji zwierzęta są zarówno skomplikowanymi, jak i fascynującymi stworzeniami. Ludzie prowadzą na nich badania od dawien dawna, lecz jest to o wiele trudniejsze niż analiza psów. Podobno kot u boku człowieka pojawił się około 4000 lat p.n.e. Swą sympatię zawdzięcza szczególnie swym łowieckim umiejętnościom i łapaniem gryzoni. Starożytni Egipcjanie wręcz uważali je za bóstwo, czasami mam wrażenie, że one mają świadomość swego fenomenu i dobrze to wykorzystują.

Podoba mi się wydanie tej książeczki: twarda oprawa, mały format, dużo ilustracji kotów w przeróżnych pozycjach (a jak wiadomo, nie ma nic lepszego na chandrę od zdjęć słodkich futrzaków) oraz zwięzłe, krótkie informacje, odpowiadające jednocześnie na nurtujące nas pytania. Polecam nie tylko posiadaczom kotów, ale także tym którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś ciekawego na ich temat, choć muszę uprzedzić, że jeszcze się chyba nie urodził człowiek, który rozgryzłby te zdystansowane zwierzęta.

21 lipiec 2019 19:18

Nowa opinia

Recenzje dla: "Co wie twój kot?"

Poznaj sposób w jaki koty postrzegają świat

Koty są fascynującymi zwierzętami zamieszkującymi naszą planetę od setek lat. Są zwierzętami spontanicznymi, ciekawskimi, o różnych typach osobowości. To wszystko co wiemy, kiedy mówimy o kotach, ale w rzeczywistości są to starożytne stworzenia o bardzo złożonych cechach fizycznych, fizjologicznych i emocjonalnych.Dzięki swoim zabawnym osobowościom, czułemu zachowaniu i uroczym twarzom koty mogą stać się dla nas idealnym zwierzakiem do zabaw i towarzystwa. Koty są niezależne, kochają się z nami...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl