Opinie o książce: "POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI. Jak pokochać siebie"

Okładka
Najnowsze wydanie światowego bestsellera! W rozszerzonej i uzupełnionej wersji doskonałego poradnika uznana amerykańska terapeutka wyjaśnia, jak na każdym etapie życia możemy zbudować poczucie własnej wartości. Tłumaczy, jak pozbyć się toksycznych myśli, które podkopują naszą wiarę w siebie, jak wybrać nowe, zdrowsze perspektywy, jak znaleźć wspierających przyjaciół i codziennie czuć się dobrze we własnej skórze. Dzięki lekturze: • poznasz skuteczne metody budowania poczucia własnej wartości; • zrozumiesz siebie i swoje emocje; • dowiesz się, jakie blokady uniemożliwiały ci pełne zadowolenie z siebie i swojego życia; • nauczysz...

Opinia

Awatar użytkownika
Agnieszka Bandzińska rszwaba(at)wp.pl 6/06/2009
(anonimowy)

Ta książka jako sposób na rozwiązanie problemów z poczuciem własnej wartości podaje – skoncentrowanie się na własnych uczuciach, dopuszczeniu ich do siebie. W tej publikacji znajdziemy sporo mądrych porad, które łatwo można zastosować w swoim życiu. Autorka przedstawia trudne wydarzenia w życiu każdego człowieka jako szansę na rozwój. Zaleca pogodzenie się i zaakceptowanie rzeczywistości taką, jaka jest. Poczucie straty jest udziałem każdego z nas: nieszczęśliwe dzieciństwo, utrata sprawności fizycznej, zdrowia, odejście dzieci z domu, utrata pracy- są to nieprzyjemne zdarzenia, które zdarzają się praktycznie każdemu. Osoby, które mają niskie lub niestabilne poczucie własnej wartości mają szereg sposobów na radzenie sobie z nim, bardziej lub mniej akceptowanych społecznie. Takie osoby chorują na depresję, zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia, otyłość), pracoholizm, popadają w różne uzależnienia i nałogi, są nieśmiałe lub wchodzą w uzależniające związki. Niska samoocena powoduje, że taka osoba jest bardziej nieufna, ostrożna w kontaktach z ludźmi, ma niewielu przyjaciół. Uczuciami związanymi z niestabilnym poczuciem własnej wartości , które często są nieuświadamiane są: złość, lęk, żal, poczucie wstydu, winy. Wg autorki problemy te mogą się zmniejszyć dzięki poddaniu się terapii. Jako sposoby na podwyższenie poczucia własnej godności podaje : napisanie listu do osoby, która nas zraniła, nawet jeśli już nie żyje, niekoniecznie trzeba go wysyłać, prowadzenie dziennika swoich uczuć i myśli z nimi związanymi, afirmacje napisane i wypowiadane na głos przed lustrem. Sharon Wegscheider - Cruse podaje przykłady toksycznych związków i sposoby na rozwinięcie zdrowej bliskości opartej na szacunku i samodzielności partnerów. Dotyk, przytulanie się, krótkie liściki, czas spędzony we dwoje bez obecności dzieci - to sposoby na budowanie związku. Uświadomienie sobie swoich uczuć, odczucie ich, przebaczenie osobom, które nas skrzywdziły, i podjęcie ryzyka, wchodzenie w nowe sytuacje i związki z ludźmi to są etapy rozwoju, dzięki którym nasze samopoczucie i samoocena wzrośnie. Poznanie i zaakceptowanie własnych urazów i pokochanie siebie takim, jakim się jest wraz ze swoimi ograniczeniami nie jest zadaniem łatwym, ale możliwym do wykonania, a sięganie po pomoc innych osób jest objawem siły wewnętrznej, a nie słabości. Przyznanie się przed sobą do problemów jest sposobem na lepsze funkcjonowanie w wielu dziedzinach.
Autorka napisała książkę prostym przyjemnym w lekturze językiem, bez moralizowania i pocieszania. Pożyczyłam tę książkę od koleżanki, ale uważam, że warto ją kupić, żeby w pracy nad własnym rozwojem wrócić do pewnych zdań, przemyśleń, przypomnieć sobie, zainspirować.

17 lipiec 2019 22:34

Opinia

Uczmy się kochać siebie

Awatar użytkownika
Monika Urban

Poczucie własnej wartości. Jak pokochać siebie to wspaniały przewodnik dla początkujących, uczący jak pokochać siebie, zdobywając osobistą wiarygodność. Czyniąc to, jesteśmy w stanie budować własną wartość. Doskonale zaprezentowane proste kroki na drodze do własnej wartości są omawiane z dyskusjami o emocjach, relacjach i wszystkich praktycznych rzeczach, które odciągają nas od postrzegania siebie pozytywnie. Autorka pokazuje nam, że można wyleczyć się z różnego rodzaju urazów, by posuwać się naprzód by żyć w zgodzie z sobą.

Co daje nam ten poradnik:
- odkryjemy efektywne sposoby budowania poczucia własnej wartości;
- nauczymy się odkrywać siebie i swoje emocje;
- poznamy jakie blokady udaremniły nam całkowitą satysfakcję z siebie i ze swojego życia;
- wykształcimy w sobie umiejętność decydowania o sobie i swojej przyszłości;
- odzyskamy odwagę i przede wszystkim ochotę, by osiągnąć zadowolenie, satysfakcję i pełnię szczęścia w życiu.

Cała recenzja na stronie: http://autorzy365.pl/uczmy-sie-kochac-siebie_a6263

17 lipiec 2019 22:25

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy