POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI. Jak pokochać siebie

| Dodano: 16 lipiec 2019 | Dodana przez: Monika Urban

Share

Okładka

Twoja ocena

Najnowsze wydanie światowego bestsellera!

W rozszerzonej i uzupełnionej wersji doskonałego poradnika uznana amerykańska terapeutka wyjaśnia, jak na każdym etapie życia możemy zbudować poczucie własnej wartości. Tłumaczy, jak pozbyć się toksycznych myśli, które podkopują naszą wiarę w siebie, jak wybrać nowe, zdrowsze perspektywy, jak znaleźć wspierających przyjaciół i codziennie czuć się dobrze we własnej skórze.

Dzięki lekturze:
• poznasz skuteczne metody budowania poczucia własnej wartości;
• zrozumiesz siebie i swoje emocje;
• dowiesz się, jakie blokady uniemożliwiały ci pełne zadowolenie z siebie i swojego życia;
• nauczysz się decydować o sobie i swojej przyszłości;
• odnajdziesz drogę ku pełniejszemu, bardziej radosnemu i satysfakcjonującemu życiu.

Źródło: https://www.gwp.pl/poczucie-wlasnej-wartosci-jak-pokochac-siebie.html ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI. Jak pokochać siebie"

Opinia

Awatar użytkownika

Ta książka jako sposób na rozwiązanie problemów z poczuciem własnej wartości podaje – skoncentrowanie się na własnych uczuciach, dopuszczeniu ich do siebie. W tej publikacji znajdziemy sporo mądrych porad, które łatwo można zastosować w swoim życiu. Autorka przedstawia trudne wydarzenia w życiu każdego człowieka jako szansę na rozwój. Zaleca pogodzenie się i zaakceptowanie rzeczywistości taką, jaka jest. Poczucie straty jest udziałem każdego z nas: nieszczęśliwe dzieciństwo, utrata sprawności fizycznej, zdrowia, odejście dzieci z domu, utrata pracy- są to nieprzyjemne zdarzenia, które zdarzają się praktycznie każdemu. Osoby, które mają niskie lub niestabilne poczucie własnej wartości mają szereg sposobów na radzenie sobie z nim, bardziej lub mniej akceptowanych społecznie. Takie osoby chorują na depresję, zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia, otyłość), pracoholizm, popadają w różne uzależnienia i nałogi, są nieśmiałe lub wchodzą w uzależniające związki. Niska samoocena powoduje, że taka osoba jest bardziej nieufna, ostrożna w kontaktach z ludźmi, ma niewielu przyjaciół. Uczuciami związanymi z niestabilnym poczuciem własnej wartości , które często są nieuświadamiane są: złość, lęk, żal, poczucie wstydu, winy. Wg autorki problemy te mogą się zmniejszyć dzięki poddaniu się terapii. Jako sposoby na podwyższenie poczucia własnej godności podaje : napisanie listu do osoby, która nas zraniła, nawet jeśli już nie żyje, niekoniecznie trzeba go wysyłać, prowadzenie dziennika swoich uczuć i myśli z nimi związanymi, afirmacje napisane i wypowiadane na głos przed lustrem. Sharon Wegscheider - Cruse podaje przykłady toksycznych związków i sposoby na rozwinięcie zdrowej bliskości opartej na szacunku i samodzielności partnerów. Dotyk, przytulanie się, krótkie liściki, czas spędzony we dwoje bez obecności dzieci - to sposoby na budowanie związku. Uświadomienie sobie swoich uczuć, odczucie ich, przebaczenie osobom, które nas skrzywdziły, i podjęcie ryzyka, wchodzenie w nowe sytuacje i związki z ludźmi to są etapy rozwoju, dzięki którym nasze samopoczucie i samoocena wzrośnie. Poznanie i zaakceptowanie własnych urazów i pokochanie siebie takim, jakim się jest wraz ze swoimi ograniczeniami nie jest zadaniem łatwym, ale możliwym do wykonania, a sięganie po pomoc innych osób jest objawem siły wewnętrznej, a nie słabości. Przyznanie się przed sobą do problemów jest sposobem na lepsze funkcjonowanie w wielu dziedzinach.
Autorka napisała książkę prostym przyjemnym w lekturze językiem, bez moralizowania i pocieszania. Pożyczyłam tę książkę od koleżanki, ale uważam, że warto ją kupić, żeby w pracy nad własnym rozwojem wrócić do pewnych zdań, przemyśleń, przypomnieć sobie, zainspirować.

17 lipiec 2019 22:34

Opinia

Uczmy się kochać siebie

Awatar użytkownika

Poczucie własnej wartości. Jak pokochać siebie to wspaniały przewodnik dla początkujących, uczący jak pokochać siebie, zdobywając osobistą wiarygodność. Czyniąc to, jesteśmy w stanie budować własną wartość. Doskonale zaprezentowane proste kroki na drodze do własnej wartości są omawiane z dyskusjami o emocjach, relacjach i wszystkich praktycznych rzeczach, które odciągają nas od postrzegania siebie pozytywnie. Autorka pokazuje nam, że można wyleczyć się z różnego rodzaju urazów, by posuwać się naprzód by żyć w zgodzie z sobą.

Co daje nam ten poradnik:
- odkryjemy efektywne sposoby budowania poczucia własnej wartości;
- nauczymy się odkrywać siebie i swoje emocje;
- poznamy jakie blokady udaremniły nam całkowitą satysfakcję z siebie i ze swojego życia;
- wykształcimy w sobie umiejętność decydowania o sobie i swojej przyszłości;
- odzyskamy odwagę i przede wszystkim ochotę, by osiągnąć zadowolenie, satysfakcję i pełnię szczęścia w życiu.

Cała recenzja na stronie: http://autorzy365.pl/uczmy-sie-kochac-siebie_a6263

17 lipiec 2019 22:25

Nowa opinia

Recenzje dla: "POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI. Jak pokochać siebie"

Uczmy się kochać siebie

Może to spowodować, że nie lubimy siebie tak, jak byśmy chcieli. Jesteśmy zbyt zajęci skupieniem się na sprawach innych, co naprawdę utrudnia nam podróż do samozadowolenia. Musimy nauczyć się czuć komfortowo z sobą.Wszyscy przybywamy na ten świat pełni obietnic i możliwości. Dla niektórych, zwłaszcza tych ze zdrowo funkcjonujących rodzin, podróż jest dość prosta, z drogowskazami i wskazówkami podawanymi swobodnie. To mały odsetek ludzi. Większość z nas pochodzi z rodzin, które na swój sposób walczyły...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl