"Gdy opadły emocje"

| Dodano: 21 czerwiec 2019

Share

Okładka

Twoja ocena

"Gdy opadły emocje" to pierwsza część trylogii pokazującej jeden dzień z życia głównych bohaterów. Każda część poświęcona jest innej osobie i jej wewnętrznym rozterkom, natomiast retrospekcja sięga czasów liceum, gdy tworzyli zgraną grupę z nadzieją patrzącą w przyszłość.

Głowna bohaterka - Marcelina jest trzydziestodziewięcioletnią mężatką, wychowującą bliźnięta w wieku dojrzewania. Jej mąż pływa na statku i to tam spędza większą część roku, ciężko pracując na utrzymanie rodziny. Wspólnie podjęli decyzję o zatrudnieniu Cezarego, więc Marcelina przejęła na siebie wszystkie obowiązki domowe, roztaczając nad dziećmi opiekę niczym kwoka. Kobieta kocha swoje dzieci, dlatego wybacza im wybryki, tłumacząc to ich skomplikowaną sytuacją rodzinną.

Sama przytłoczona obowiązkami zapomina o swoich potrzebach. Pomocną dłoń w chwilach całkowitej rezygnacji i apatii wyciąga do niej przyjaciółka z czasów liceum. Magda jest przeciwieństwem Marceliny, więc czasem trudno im uwierzyć, że tak świetnie się ze sobą rozumieją.

To właśnie Magda przekonała Marcelinę, by wzięła udział w spotkaniu klasowym zorganizowanym dwadzieścia lat po ukończeniu szkoły. Kobieta z jednej strony nie ma ochoty spotykać ludzi, z którymi od lat nic ją nie łączy, ale podświadomość pcha ją w to miejsce. Może spodziewa się czegoś więcej po tym wieczorze, niż sama jest w stanie to wyrazić. Strach miesza się z ekscytacją, gdy na przyjęcie wchodzi przyjaciel Marceliny. Wprawdzie łączące ich relacje już dawno oficjalnie przestały istnieć, bo Emil wyjechał do Australii i tam budował swój świat, ale coś nie pozwala jej zamknąć tego rozdziału. Miotają nią silne emocje, które powodują, że wciąż powraca do przeszłości.

W liceum miała ułożony plan na przyszłość. Znaleźli w nim miejsce wszyscy wówczas najbliżsi jej ludzie. Wierzyła, że wspólnie mogą dużo osiągnąć i jeszcze więcej sobie nawzajem ofiarować. Tylko, że los spłatał im figla i boleśnie doświadczył, niwecząc wszystkie plany. Po przeżytym dramacie nic już nie wyglądało jak wcześniej. Nowa sytuacja kazała im szybko dorosnąć, podjąć decyzje, które nie zawsze były przemyślane, a ich konsekwencje ponoszą nadal.

Spotkanie po latach otwiera niektóre niezabliźnione rany i zmusza do refleksji, a może nawet zmiany życiowych planów…

Premiera 24 marca 2019 r.

Dostępna w

Opinie o: ""Gdy opadły emocje""

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl