Piła mojego dzieciństwa i młodości. Wspomnienia

| Dodano: 10 czerwiec 2019 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

To książka dla wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak wyglądało życie w tamtych czasach, z jakimi absurdami dnia codziennego trzeba było sobie radzić i jednakowo świadectwo na to, że mając niewiele, można w życiu wiele osiągnąć...

Autor wspomina wielu ludzi, którzy w jakikolwiek sposób pojawili się w jego życiu. Z niesamowitą precyzją opisuje swoje ukochane miasto – Piłę, nie szczędzi słów na opisy ulic, podając ich współczesne odpowiedniki, a także wskazuje zakłady, sklepy i inne obiekty, których już dawno tam nie ma. Z niektórymi z nich wiążą się ciekawe historie, inne są tylko krótką wzmianką, ale wszystkie tworzą dość pełny obraz Piły z czasów dzieciństwa małego Arno.

Opisując swoje życie autor wspomina czasy pracy na Śląsku, a także w Szczecinku, czy swoje późniejsze miejsce zamieszkania w Niemczech. Zarysowuje tu również choćby fragmentarycznie swoją działalność publicystyczną, a także charytatywną. Nie szczędzi jednak też słów krytyki, dla tych wszystkich, którzy pozwalają na dewastację miejsc pamięci i nie potrafią w odpowiedni sposób zabezpieczyć miejsc o wartości historycznej, a swoją niefrasobliwością pozbawiają kolejne pokolenia cząstki historii, która ginie pod gruzami i staje się miejsce fundamentów kolejnej firmy lub marketu.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/pila-mojego-dziecinstwa-i-mlodosci-wspomnienia ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Piła mojego dzieciństwa i młodości. Wspomnienia"

Opinia

Awatar użytkownika

To książka dla wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak wyglądało życie w tamtych czasach, z jakimi absurdami dnia codziennego trzeba było sobie radzić i jednakowo świadectwo na to, że mając niewiele, można w życiu wiele osiągnąć…

Niesamowity, barwny życiorys, który niejednego zaskoczy swą różnorodnością i niezliczoną ilością historycznych opisów miejsc oraz wydarzeń.

Cała recenzja na stronie:
https://www.instagram.com/p/B0utGkciItx/

6 sierpień 2019 10:50

Opinia

Książka jest hołdem złożonym miastu położonemu nad rzeką Gwdą

Awatar użytkownika

Książka jest hołdem złożonym miastu położonemu nad rzeką Gwdą. Autor pragnie w ten sposób wyrazić mu wdzięczność i złożyć deklarację miłości za możliwość rozwoju i tworzenia, gdyż właśnie tutaj powstało najwięcej jego publikacji. Zawsze podkreślał, że stąd pochodzi i tu spędził najlepsze lata swojego dzieciństwa i młodości.

Uważam, że publikacja stanowi wartościową pozycję dla mieszkańców Piły, gdyż mogą w niej odnaleźć miejsca, których dziś już nie ma lub wyglądają one inaczej niż dawniej. Starsi, z pewnością z rozrzewnieniem powrócą myślami do minionych dni, natomiast młodsi ludzie, być może odkryją to miasto na nowo.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2019/07/482-pia-mojego-dziecinstwa-i-modosci.html

29 lipiec 2019 08:21

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl