Baśń o dębowym sercu

| Dodano: 17 maj 2019 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Piękna, mądra książka, która zabierze dzieci do uroczej, małej wioski. Panująca susza zmieniła to miejsce nie do poznania, a jedynym ocalałym elementem przyrody okazuje się leciwy, dorodny dąb. Drzewo jest piękne, ale zdaje się władać złą mocą. Mieszkańcy wioski są coraz bardziej przerażeni. Dziwi ich także stojąca pośrodku mieściny studnia, która nie wysycha pomimo strasznej suszy.

Sytuacja coraz bardziej się kąplikuje, bo zaczyna brakować żywności. Mieszkańcy rozważają opuszczenie wioski, ale najpierw ktoś musi spróbować porozmawiać ze starym dębem. Zadania tego podejmie się Antek, który bardzo chciałby przywrócić dawny ład i szczęście. Czy mały chłopczyk będzie jednak w stanie zdziałać cokolwiek? Jakie przygody przeżyje Antek i z kim będzie musiał stoczyć walkę?

Patronat medialny objęli: Pink life by Agnieszka Bendkowska, Czytam duszkiem, Z piórem w śród książek, Mom the reader, nat_natka_, Odcienie stron

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/basn-o-debowym-sercu ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Baśń o dębowym sercu"

Opinia

Książka jest idealnym narzędziem kształtującym w dziecku dobro, szlachetność, odwagę i inne cechy, o które w tych czasach coraz trudniej – rozmowa z Arturem Jasińskim

Awatar użytkownika

„Baśń o dębowym sercu” to przede wszystkim baśń. Nie współczesna bajka czy opowiadanie, ale napisana w klasycznym stylu baśń. Starałem się, by wzbudzała w czytelnikach emocje. Moja córka w jednym momencie zawsze bardzo się wzrusza, zresztą nie tylko ona. Wiem, że niektóre dzieci i dorośli reagują podobnie. To dla mnie wielka radość, że moja opowieść wyzwala takie emocje, choć nie brakuje też radosnych. Kolejną ważną sprawą są zawarte w niej przesłania. Bądźmy szlachetni i odważni. Dbajmy o przyrodę, ponieważ żyjemy dzięki niej. Walczmy ze złem. Wspierajmy potrzebujących. Nie oceniajmy innych z wyglądu, ale patrzmy na nich przez pryzmat ich duszy.

”Baśń o dębowym sercu” pisałem z potrzeby serca. Nie robiłem tego dla sławy czy pieniędzy. Na początku miała być tylko dla moich dzieci. Jest szczera, prawdziwa i poruszająca. Mówi o tym, co w tych czasach jest filarem człowieczeństwa. Do tego ma piękne ilustracje wykonane przez mojego kolegę Pawła Kasperka. Nic tylko brać się za czytanie.

wywiad z autorem - http://www.kulturalnerozmowy.pl/2019/12/ksiazka-jest-idealnym-narzedziem.html 

13 grudzień 2019 07:35

Opinia

Awatar użytkownika

W „Baśni o dębowym sercu” mamy rzeczowy sposób pisania. Autor trzyma czytelnika w napięciu aż do końca książki. Mimo zapewnień o tym, że wydarzenia miały miejsce dawno, dawno temu, przesłanie całej historii można z powodzeniem odnieść do czasów współczesnych i oczami wyobraźni zobaczyć tych, którzy dla zysku wycinają lasy i niszczą przyrodę, nie dbając o to, co dzieje się przez ich działania ze środowiskiem i ludźmi mieszkającymi w okolicy. Warto podkreślić też, że wydawca zadbał o estetyczną stronę książki. Treść ilustruje bardzo realistyczna, barwna grafika, a twarda oprawa i dobrej jakości papier powinny posłużyć na dłużej. Duży druk i czytelna czcionka o ładnym kroju to zachęta do podjęcia samodzielnej lektury.

 
https://sztukater.pl/ksiazki/item/28413-basn-o-debowym-sercu.html

26 sierpień 2019 11:48

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl