Baśń o dębowym sercu

| Dodano: 17 maj 2019 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Piękna, mądra książka, która zabierze dzieci do uroczej, małej wioski. Panująca susza zmieniła to miejsce nie do poznania, a jedynym ocalałym elementem przyrody okazuje się leciwy, dorodny dąb. Drzewo jest piękne, ale zdaje się władać złą mocą. Mieszkańcy wioski są coraz bardziej przerażeni. Dziwi ich także stojąca pośrodku mieściny studnia, która nie wysycha pomimo strasznej suszy.

Sytuacja coraz bardziej się kąplikuje, bo zaczyna brakować żywności. Mieszkańcy rozważają opuszczenie wioski, ale najpierw ktoś musi spróbować porozmawiać ze starym dębem. Zadania tego podejmie się Antek, który bardzo chciałby przywrócić dawny ład i szczęście. Czy mały chłopczyk będzie jednak w stanie zdziałać cokolwiek? Jakie przygody przeżyje Antek i z kim będzie musiał stoczyć walkę?

Patronat medialny objęli: Pink life by Agnieszka Bendkowska, Czytam duszkiem, Z piórem w śród książek, Mom the reader, nat_natka_, Odcienie stron

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/basn-o-debowym-sercu ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Baśń o dębowym sercu"

Opinia

Awatar użytkownika

Stary dąb jest postrachem mieszkańców, którzy boją się do niego zbliżyć. Z powodu suszy, przez którą brakuje żywności, większość z nich zmuszona jest opuścić wioskę w poszukiwaniu lepszego życia. 
Antek jest młodym, odważnym chłopcem. Zgłasza się na ochotnika, który przeprowadzi rozmowę z dębem i być może odmieni los całej wsi. Nikt nie wierzy, że konfrontacja dziecka z drzewem w ogóle się odbędzie, a co dopiero, że przyniesie pozytywne skutki.

I ja, i Teo, jesteśmy zachwyceni.


Z mojej strony mogę powiedzieć, że książka posiada wszystkie cechy baśni. Znajdziemy w niej zarówno dobre, jak i złe postaci, świat realistyczny przeplatany fantastyką, cudowność natury, moce nadprzyrodzone i przede wszystkim ponadczasowe ideały zachowań. Teo natomiast poleca lekturę koleżankom i kolegom, którzy tak jak on lubią piękne ilustracje.

Pełna recenzja na stronie https://www.instagram.com/p/Bx9lD_SiewE/

31 maj 2019 15:28

Opinia

Awatar użytkownika

Baśń Artura Jasińskiego to opowieść o przyjaźni chłopca i drzewa, napisana przystępnym i obrazowym językiem, porusza wyobraźnię i dzieci, i dorosłych. Wielką siłą książeczki jest połączenie wzruszającej i pouczającej treści z pięknymi ilustracjami.
„Baśń o dębowym sercu” to pozycja, która ma szansę zyskać liczne grono czytelników. To oferta dla tych, którzy poszukują na literackim rynku książek z przesłaniem, książek niosących dobro i nadzieję.
https://kochanamama.pl/artykul/basn_o_debowym_sercu_artur_jasinski

31 maj 2019 15:27

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy