Minimalizm. Krótki przewodnik po minimalizmie

| Dodano: 8 maj 2019 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Jeżeli chcesz być szczęśliwy, bardziej kreatywny, żyć „tu i teraz”, mieć więcej czasu dla siebie, swoich bliskich, realizować swoje pasje oraz marzenia i poczuć się wolnym człowiekiem, to ta książka jest dla Ciebie.

Nie wymagaj zbyt wiele od siebie i innych - zostań minimalistą.


Być, mieć, żyć, co wybrać?

Coraz częściej gubimy się sami we własnym życiu, nie wiedząc tak do końca co dla nas jest ważne. Stajemy się społeczeństwem zewnątrz sterowalnym dryfując bez celu, kierunku i wartości.
Biegamy jak psy za własnym ogonem, by pod koniec dnia zapytać samych siebie: Po co to wszystko?
Często w tak rozpędzonym trybie spędzamy tygodnie, miesiące, lata, a przecież nie tak miało być. Mieliśmy być szczęśliwi, wypoczęci, spełnieni, zdrowi, a tymczasem coraz częściej jest odwrotnie.
Dlaczego?
Bo zatraciliśmy siebie w tym konsumpcyjnym pędzie i gonitwie „za”. No właśnie „za czym?”
Czy tak naprawdę gonimy za tym, co jest nam potrzebne? Czy może gonimy dla samego gonienia, by nie zostać w tyle? Albo chociażby dlatego, że inni gonią?


Poradnik w krótki i zwięzły sposób wyjaśnia czym jest minimalizm? Jakie korzyści płyną z bycia minimalistą? Czy da się nim być posiadając rodzinę i dzieci? A jeśli tak, to w jaki sposób? Gdzie są granice rzeczy materialnych? Czym tak naprawdę jest życie i o czym należy w nim codziennie pamiętać?

Autorka wyjaśniając główne zasady filozofii minimalizmu, nie ogranicza się do suchych faktów, ale wszystko filtruje przez własne doświadczenia.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/minimalizm-krotki-przewodnik-po-minimalizmie_p1032 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Minimalizm. Krótki przewodnik po minimalizmie"

Opinia

Awatar użytkownika

Ebook ten jest bardzo krótki - 64 strony. Napisany został lekko, prosto i zwięźle. Kompozycję posiada bardzo przejrzystą, ze względu na to, że wiele informacji jest wypunktowane.
Nie jest to profesjonalny poradnik, jest to raczej zbiór doświadczeń kobiety, która doszła do pewnego etapu w swoim życiu i pragnie się tym podzielić z innymi, myśląc, że może to komuś pomóc. 
Ja myślę, że eBook ten przydaje się jako zbiór podstaw o minimalizmie, a także jako inspiracja do zmienienia czegoś w swoim życiu, bo przecież nic nie inspiruje bardziej, niż możliwość zobaczenia jaką drogę przeszła w danej dziedzinie jakaś inna osoba. Łącznie ze wszystkimi przeciwnościami losu, trudnościami, a także wadami tej osoby. Możemy dostrzec, że bycie minimalistą nie dzieje się od tak, natomiast jest to ciągła praca nad sobą. 

Polecam osobom zainteresowanym minimalizmem, a szczególnie tym, którzy szukają inspiracji do zaprzestania gromadzenia rzeczy.

więcej na: https://niezwykle-slowa.blogspot.com/2019/07/140-minimalizm-krotki-przewodnik-po.html

17 lipiec 2019 07:57

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl