Czterech

| Dodano: 24 kwiecień 2019 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Piekielne intrygi i paranormalne moce.
Jeźdźcy Apokalipsy.
Czarny humor.
Dwójka przyjaciół postanawia zwiedzić Europę. Pewien incydent na początku wyprawy sprawia, że główny bohater musi ratować swojego przyjaciela oddając swoją duszę i ciało piekielnym mocom. Od tego momentu posiada nadprzyrodzone zdolności i przyjmuje nowe imię Djehuty. Z nowym towarzyszem Ponurym Żniwiarzem pakują się w kolejne tarapaty. Z czasem dołączają do nich kolejne postaci, diabeł i Lisa.
Dalsze przygody powodują, że czwórka bohaterów przyjmuje moc Jeźdźców apokalipsy. W wyniku tego los całej grupy i końca świata jest zagrożony. Niewyjaśnione zdarzenia, stawianie czoła nowym wyzwaniom, spotkanie z królową Elżbietą I i Szekspirem, to tylko nieliczne z wielu przygód, romansów i intryg.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/czterech/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Czterech"

Opinia

Awatar użytkownika

Powieść "Czterech". Literacki debiut pełen akcji, czarnego humoru i romansów przedstawia w krzywym zwierciadle wizję końca świata, zaświaty oraz tytułowych czterech jeźdźców apokalipsy.


W tej historii tytułowi jeźdźcy nie są w stu procentach postaciami wyjętymi z tekstu Apokalipsy. Jeźdźcem odzwierciedlającym Zarazę jest przebiegły i cwany diabeł Azazel. W roli Głodu odnajduje się nastolatka o wściekle rudych włosach i imieniu Lisa. Jako Wojna i zarazem narrator całej powieści występuje młody student imieniem Marcin, który Chcąc ratować swojego przyjaciela zawiera pakt z siłami nadprzyrodzonymi i staje się jeźdźcem apokalipsy. Jeźdźcem reprezentującym śmierć i zrazem najlepszym przyjacielem Wojny jest nie kto inny jak prawdziwy i mroczny Ponury Żniwiarz.


Cała czwórka przeżywa niezliczone przygody z których uchodzą cało lecz nie są w stanie uniknąć spisku knutego przez anioły i diabły. Piekło i niebo mają ochotę zagarnąć Ziemię tylko dla siebie nie dzieląc się z nikim. Zadaniem jeźdźców nie stanie się zagłada świata lecz jego obrona przed zachłannymi zaświatami. Na drodze do wykonania zadania może stanąć im ich lenistwo, spisek oraz pewien romans między Wojną, Głodem.


Śledząc losy całej czwórki będziemy mieli okazję spotkać wiele ciekawych postaci takich Archanioł Gabriel, angielska królowa Elżbieta I czy Stwórca, który będzie obserwować wszystkie poczynania jeźdźców niczym widz w kinie.

Oprócz niezapomnianej przygody jaką przeżyjemy z Jeźdźcami dowiemy się wielu innych intrygujących rzeczy. Jaką rolę odegra w całej historii nordycki bóg psot Loki? Co łączy Elżbietę Batory z Lucyferem? I co u licha stało się z Latającym Potworem Spaghetti?

30 lipiec 2019 09:18

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl