Borderlina

| Dodano: 3 kwiecień 2019 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Zaburzenie osobowości typu borderline z nieco innej strony, tej mniej demonicznej.
Opowieść zainspirowana doświadczeniami autorki o zaburzeniu osobowości z pogranicza.

Depresja to choroba śmiertelna. Jej częstym skutkiem jest niestety samobójstwo, jeśli chory nie podejmie odpowiedniego leczenia
Elizabeth trafia do szpitala po nieudanej próbie samobójczej. Jej relacje są niestabilne i burzliwe, a każdy związek kończy się cierpieniem. Teraz musi zmierzyć się z demonami swojej przeszłości, aby móc nauczyć się żyć od nowa. Czy terapia będzie skuteczna? Przed samą sobą może uratować się tylko ona. Bo tak naprawdę nie ma ludzi “zdrowych”, są tylko ci “niezdiagnozowani”.
Z zaburzeniami osobowości naprawdę można żyć, nie sprawiając problemów sobie ani innym. Wystarczy, że będziemy chcieli nad sobą pracować.
Ważnym dodatkiem do opowieści jest bibliograficzna lista przydatnych pozycji książkowych, filmowych, a także numerów, pod które można dzwonić w sytuacjach kryzysowych.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/borderlina/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Borderlina"

Opinia

Awatar użytkownika

Już dawno żadne dzieło tak mną nie wstrząsnęło jak to. Myślałam, że będzie to jedna z tych zwyczajnych pozycji, z jakimi zazwyczaj można się spotkać. To kolejna książka, która udowadnia, że ilość nie równa się jakości. Ma ona zaledwie 76 stron, a to co jest w niej zawarte totalnie mnie przekonuje.
Myślę, że nie pod każdym względem jest idealna. Cenię ją jednak przede wszystkim za tą bijącą z niej wiarygodność. Za autentyczne emocje. Za prawdę.
Nie jest sztuką opisać wydarzenia, lecz odpowiednio oddać czyjeś emocje. Pokazać co dzieje się wewnątrz upadającego człowieka, którego świat rozsypał się na kawałki.
Wisienkę na torcie stanowiło zakończenie, które sprawiło, że przez pięć minut musiałam poleżeć w ciszy i wpatrując się w jeden punkt na ścianie ułożyć myśli.

https://www.instagram.com/p/CKwvXHpB0mY/2 luty 2021 08:22

Opinia

Awatar użytkownika

To nie tyle książka, co zaproszenie do wzięcia udziału w cząstce życia bohaterki. Cząstce, dzięki której jej życie wywróciło się do góry nogami. Momencie hospitalizacji, diagnozy, terapii. Krótka, ale treściwa. Budząca dużą dozę empatii do osób z zaburzeniami osobowości z pogranicza. Niezwykle ważna, warta poświęcenia uwagi i tej krótkiej chwili. 


https://www.instagram.com/p/B_u0Fxfpj98/7 maj 2020 10:29

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl