Opinie o książce: "Tańcz ze mną tango"

Okładka
Fabuła powieści pozwoli nam poznać pisarza, którego odwiedzi dziwny człowiek. Chce on, by autor uważnie wysłuchał jego historii. Poznając ją, z każdą chwilą będziemy coraz bardziej zaskoczeni. Przed nami rozpościerać zaczną się czasy panowania królów. Ujrzymy sycylijski wulkan, piaski plaży Capri, uliczki Nowego Orleanu, a nawet dostrzeżemy Dziki Zachód. Z każdą chwilą dziać będzie się coraz więcej. Obyczajowa tematyka oraz elementy fantastyki sprawiają, że książkę czyta się z zapartym tchem. Momentami linia pomiędzy rzeczywistością, a przestrzenią „wyobrażoną” będzie bardzo cienka. Obrazowe, pełne detali opisy nie raz nas oczarują. Z...

Opinia

recenzja

Awatar użytkownika
Iwona Trojan dla lejdis.pl
(anonimowy)

Niebanalna, klimatyczna, oryginalna, pobudzająca do refleksji, jedyna w swoim rodzaju – to tylko niektóre z przymiotników, którymi obdarzyć można utwór Artura Tołłoczko „Tańcz ze mną tango”. Pełno w nim wariacji z czasem, uniwersalności i pytań, które warto zadać samemu sobie choć raz w życiu.

Nie brakuje w powieści ważnych tematów, takich jak: miłość, przyjaźń, przemijanie, konsekwencje naszych decyzji. Bohater niejednokrotnie próbuje walczyć z czasem, panować nad nim, oszukać swój los, zmieniać przeszłość. Czy mu się to rzeczywiście uda?
Charakterystyczna dla tego utworu pierwszoosobowa narracja, niesamowity klimat i liczne retrospekcje gwarantują niecodzienne doznania czytelnicze. Autor zabiera czytelników w różne fascynujące miejsca: urokliwe plaże, wulkany, pustynię, do Nowego Orleanu, Paryża, na Dziki Zachód. Jakaż to frajda dla miłośników ekscytujących wojaży! Kto lubi intrygujące, nieszablonowe i unikatowe treści, powinien w publikacji wydawnictwa Psychoskok odnaleźć coś dla siebie.


Pełna recenzja na stronie http://dlalejdis.pl/artykuly/tancz_ze_mna_tango_recenzja

24 czerwiec 2019 11:38

Opinia

recenzja

Awatar użytkownika
Złodziejka zapisanych stron
(anonimowy)

Tańcz ze mną tango- to świetna historia o podróżach w czasie. Razem z bohaterami odkrywamy nowe miejsca, dobrze się bawimy ale to nie wszystko. Książka pokazuje, że los ustalony nam z góry się spełni i nie ważne jak długo próbujemy naprawić błąd z przeszłości- nie warto, gdyż co ma się stać to się stanie, a przeszłość kształtuje nasze obecne ja. Historia, którą czyta się szybko i przyjemnie, a czyny bohaterów skłaniają do refleksji.

Książka jest idealna na raz. Jest to przyjemna opowieść, a autor ma prosty i lekki styl, co sprawia, że opowieść się płynie. Chociaż akcja nie pędzi łeb na szyję, kartki przewracają się same. Ja usiadłam w fotelu i odkrywałam świat z bohaterami w jedno popołudnie i wam też to polecam.

Dzięki przeskokom w czasie autor zaskakuje nas co i raz czymś nowym. Raz jesteśmy w podróży, raz na spotkaniu z szefem, a jeszcze innym razem na koncercie sprzed kilku lat. Dzięki temu zabiegowi historię poznajemy na równi z Piotrem.

Pełna recenzja na stronie https://zlodziejka-zapisanych-stron.blogspot.com/2019/04/44-tancz-ze-mna-tango-artur-tooczko.html

24 kwiecień 2019 12:20

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy