Opinie o książce: "Tańcz ze mną tango"

Okładka
Fabuła powieści pozwoli nam poznać pisarza, którego odwiedzi dziwny człowiek. Chce on, by autor uważnie wysłuchał jego historii. Poznając ją, z każdą chwilą będziemy coraz bardziej zaskoczeni. Przed nami rozpościerać zaczną się czasy panowania królów. Ujrzymy sycylijski wulkan, piaski plaży Capri, uliczki Nowego Orleanu, a nawet dostrzeżemy Dziki Zachód. Z każdą chwilą dziać będzie się coraz więcej. Obyczajowa tematyka oraz elementy fantastyki sprawiają, że książkę czyta się z zapartym tchem. Momentami linia pomiędzy rzeczywistością, a przestrzenią „wyobrażoną” będzie bardzo cienka. Obrazowe, pełne detali opisy nie raz nas oczarują. Z...

Opinia

Awatar użytkownika
Mirosława Dudko
(anonimowy)

Decydując się na książkę „Tańcz ze mną tango“ zwróciłam uwagę na okładkę w tonacji brązowej, próbując rozszyfrować o czym autor chce mi opowiedzieć. Tańcząca para obok dużego, zegara w starym stylu owinięta przez smugę światła tworzy mistyczną atmosferę. Spodziewałam się niezwykłej opowieści i nie zawiodłam się, gdyż pan Tołłoczko poruszył moją duszę stworzoną fabułą z zaskakującym zakończeniem oraz romantyczną nutą.

To powieść z niecodziennym klimatem. Polecam!

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2019/06/477-tancz-ze-mna-tango.html

1 pażdziernik 2019 11:06

Opinia

Awatar użytkownika
cat book read
(anonimowy)

,,Ktoś zawsze podejmuje decyzje za nas: czasem jest to nasza rodzina, niekiedy otoczenie, w którym żyjemy, a chwilami po prostu ślepy los”. Człowiek często się zastanawia po co żyje i co by zmienił , gdyby miał taką możliwość.
Tańcz ze mną tango to przezabawna historia, której wątek fantastyczny dodaję całości tylko smaku.
Główny bohater Piotr w dniu swoich 30-stych urodzin, doznaje czegoś w rodzaju silnej migreny. Doświadcza retrospekcji i dość szybko zdaję sobie sprawę, że właśnie przeniósł się w czasie. Po pewnym czasie nauczył się rozpoznawać symptomy zwiastujące nadchodzącą podróż do przeszłości, a także nabył możliwość świadomej kontroli kierunków swoich wycieczek.
Postanowił wykorzystać tą szansę , próbował zmieniać wydarzenia, ustrzec przed nieszczęśliwymi następstwami osoby z przeszłości – konsekwencje i tak ich dopadały ale w innych okolicznościach .Bezskuteczna walka z czasem jest jak z tańcem, co rusz nowe kroki…Naiwność, młodzieńcze wybryki, ulotne znajomości, pierwsze miłostki , których nie da się zapomnieć.
Pełna recenzja na stronie https://www.instagram.com/p/BwNQWxphqSW/

1 pażdziernik 2019 11:05

Opinia

A TY - COFNĘŁABYŚ SIĘ W CZASIE, GDYBYŚ MOGŁA?

Awatar użytkownika
Świat Pani Domu
(anonimowy)

Przyznam Wam, że książkę przeczytałam, ale nie była to lekka i łatwa lektura. Robiłam do niej podejście dwa razy. Za pierwszym razem, na totalnym luzie i szybko mnie „znudziła” i odpuściłam sobie. Niestety, albo i stety, należę do osób, które nie odpuszczają tak szybko i jak zrobię już podejście do jakiejś książki to chcę ją skończyć, nawet jeśli miałaby mi się nie podobać. Zrobiłam drugie podejście po jakimś czasie i okazało się, że była to dobra decyzja. Przeczytałam i zaczęłam się zastanawiać – co ja bym zrobiła mając taką umiejętność..
A Ty? Chciałabyś umieć cofać się w czasie? Móc zawędrować do każdego miejsca na świecie, w każdym możliwym czasie? Czy wychodzisz z założenia, że trzeba żyć tak jak żyjemy, tu i teraz?

http://www.kosmetykipanidomu.pl/2019/07/a-ty-cofneabys-sie-w-czasie-gdybys-moga.html

1 pażdziernik 2019 11:02

Opinia

recenzja

Awatar użytkownika
Iwona Trojan dla lejdis.pl
(anonimowy)

Niebanalna, klimatyczna, oryginalna, pobudzająca do refleksji, jedyna w swoim rodzaju – to tylko niektóre z przymiotników, którymi obdarzyć można utwór Artura Tołłoczko „Tańcz ze mną tango”. Pełno w nim wariacji z czasem, uniwersalności i pytań, które warto zadać samemu sobie choć raz w życiu.

Nie brakuje w powieści ważnych tematów, takich jak: miłość, przyjaźń, przemijanie, konsekwencje naszych decyzji. Bohater niejednokrotnie próbuje walczyć z czasem, panować nad nim, oszukać swój los, zmieniać przeszłość. Czy mu się to rzeczywiście uda?
Charakterystyczna dla tego utworu pierwszoosobowa narracja, niesamowity klimat i liczne retrospekcje gwarantują niecodzienne doznania czytelnicze. Autor zabiera czytelników w różne fascynujące miejsca: urokliwe plaże, wulkany, pustynię, do Nowego Orleanu, Paryża, na Dziki Zachód. Jakaż to frajda dla miłośników ekscytujących wojaży! Kto lubi intrygujące, nieszablonowe i unikatowe treści, powinien w publikacji wydawnictwa Psychoskok odnaleźć coś dla siebie.


Pełna recenzja na stronie http://dlalejdis.pl/artykuly/tancz_ze_mna_tango_recenzja

24 czerwiec 2019 11:38

Opinia

recenzja

Awatar użytkownika
Złodziejka zapisanych stron
(anonimowy)

Tańcz ze mną tango- to świetna historia o podróżach w czasie. Razem z bohaterami odkrywamy nowe miejsca, dobrze się bawimy ale to nie wszystko. Książka pokazuje, że los ustalony nam z góry się spełni i nie ważne jak długo próbujemy naprawić błąd z przeszłości- nie warto, gdyż co ma się stać to się stanie, a przeszłość kształtuje nasze obecne ja. Historia, którą czyta się szybko i przyjemnie, a czyny bohaterów skłaniają do refleksji.

Książka jest idealna na raz. Jest to przyjemna opowieść, a autor ma prosty i lekki styl, co sprawia, że opowieść się płynie. Chociaż akcja nie pędzi łeb na szyję, kartki przewracają się same. Ja usiadłam w fotelu i odkrywałam świat z bohaterami w jedno popołudnie i wam też to polecam.

Dzięki przeskokom w czasie autor zaskakuje nas co i raz czymś nowym. Raz jesteśmy w podróży, raz na spotkaniu z szefem, a jeszcze innym razem na koncercie sprzed kilku lat. Dzięki temu zabiegowi historię poznajemy na równi z Piotrem.

Pełna recenzja na stronie https://zlodziejka-zapisanych-stron.blogspot.com/2019/04/44-tancz-ze-mna-tango-artur-tooczko.html

24 kwiecień 2019 12:20

Znajdź nas na Facebooku