Opinie o książce: "Manufaktura snów"

Okładka
oprzez poszczególne, zebrane w tomiku wiersze, poeta prezentuje swoją wizję świata. Czytelnicy, którzy sięgną po pozycję, będą mogli ją poznać. Należy przygotować się na silne, nie zawsze przyjemne doznania. Jako post-turpista i neo-turpista autor stroni bowiem od przesłodzonych, nierzeczywistych wizji, by skłaniać się w stronę naturalizmu. Rzeczywistości, która jak wiemy, pełna jest brzydoty i cierpienia. Nasz świat to przecież nie wymarzony Eden, ale podupadająca moralnie „kraina”, w której większość zasad już dawno straciła znaczenie. Egzystencjalna tematyka to gwarancja, że każdy odnajdzie w tomiku wiersz skłaniający do głębszych...

Opinia

recenzja

Awatar użytkownika
infinifable
(anonimowy)

Słowem można malować. Można stworzyć subtelny i magiczny świat. Ale nie o tym tutaj, ponieważ czytając ten tomik przemierzamy inną drogę. Odkrywamy warstwa po warstwie prawdziwe oblicze życia i ludzi. Złudzenia i nadzieje zostają odrzucone na rzecz prawdy, której znać nie chcemy. Jaki jest człowiek? Słaby i ułomny. A świat? Zakłamany, bolesny. Historia znika, zasady się zacierają. A codzienność prowadzi nas do nieuniknionego, do naszego końca.

Wiersze Adama Kadmona polecam przeczytać więcej niż raz, ponieważ na pierwszy rzut oka, niektóre z nich wydają się nieposkładanymi rozmyślaniami autora, jawią nam się niczym czysty surrealizm. Jednak podchodząc do nich jeszcze raz, na spokojniej, z dystansem - z czasem widzimy głębię, drugie dno.

Pełna recenzja na stronie https://www.instagram.com/p/BwKXxaOB5vk/

15 kwiecień 2019 10:19

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl