Smocze skarby

| Dodano: 1 luty 2019 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Piękna, pouczająca bajka dedykowana dzieciom, choć nie tylko im, bo z lektury ważne przesłanie odczytają również dorośli.

Przeniesiemy się do niezwykłej baśniowej krainy - Elfidii, by spróbować odnaleźć to, co najważniejsze. Bardzo możliwe, że „smocze skarby” znajdują się niedaleko, ale jak je dostrzec?

W bajkowej rzeczywistości nasze zmysły z pewnością się wyostrzą, ale musimy uważać. Elfidia nie jest już tak bezpieczna, jak dawniej. Rządy przejął przerażający władca Mrocznych, więc zło i terror zaczyna dominować. W obliczu tej sytuacji na pomoc Elfidom postanawia wyruszyć smok Agapit. Ten dzielny zwierz jest ostatnim z żyjących smoków, ale nie zawaha się wykonać misję, którą wyznaczy mu sam król.

Podczas niebezpiecznej wędrówki smokowi towarzyszyć będzie mały giermek, który zwie się Marek Dżdżownica. Ich drogi połączą się nieoczekiwanie, ale wspólne przeżycia szybko uczynią ich najlepszymi przyjaciółmi. Do tych dwojga dołączy także, wezwany z krainy położonej w innej czasoprzestrzeni, Franek Zalustrza. Zmotywowani, dzielni bohaterowie są gotowi, by zmierzyć się ze złem. Czy ich czyste, pełne dobrych emocji serca pozwolą im odnieść zwycięstwo?

W trakcie lektury przekonamy się, czy tej nietypowej grupce uda się wypełnić misję. Odkryjemy rolę smoka Agapita i spróbujemy odnaleźć „smocze skarby”. Czy na pewno one są najważniejsze?

Niektóre skarby nie zawsze dają się zważyć, ale może te, których nie da się dotknąć, czy zobaczyć są najważniejsze?

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/smocze-skarby ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Smocze skarby"

Opinia

Awatar użytkownika

Książka ta zachwyca nas w każdym swoim względzie, od zaskakującej i dopracowanej w każdym względzie osi wydarzeń począwszy, poprzez gamę bardzo charakternych i nietuzinkowych bohaterów, a skończywszy na kreacji dwóch fascynujących światów - Elfidii i Zalustrza. To właśnie te elementy niniejszej powieści sprawiają, że ma nam ona sobą tak wiele do zaoferowania, zaś jej lektura ekscytuje i bawi nas od pierwszej, do ostatniej strony. To baśń, jaką to chciałoby poznać każde dziecko, a i dorosły czytelnik nie mógłby mieć jej absolutnie nic do zarzucenia.

 

Ciekawej, barwnej, zaskakującej, ale też i chociażby obfitującej w zagadkową aurę treści, dopełniają tu także niezwykle malownicze i efektowne ilustracje. Ilustracje autorstwa Krzysztofa Kałuckiego, który zaoferował nam tutaj bardzo bajkowe, pociągnięte lekką i płynną kreską, a do tego wypełnione pięknymi kolorami obrazy. To właśnie one tworzą w dużej mierze magiczny klimat tej książki, ale także i stanowią sobą wielki ukłon względem tych dziecięcych czytelników, którzy to jeszcze nie opanowali umiejętności czytania.

 

Jak ma dobrą i wartościową baśń przystało, tak i też ta książka niesie swoimi stronami cenną i ważną lekcję życia. Lekcję, która odwołuje się do takich wartości w życiu człowieka, jak chociażby waga i piękno przyjaźni, tolerancja względem inności, czy też chociażby poświęcenie względem innych, słabszych i potrzebujących naszego wsparcia i pomocy. To piękna, podana w bardzo przystępnej dla dziecka formie i bezcenna lekcja życia, w którą to inwestycja w postaci zakupu tej książki, może okazać się naprawdę jedną z najlepszych w życiu każdego rodzica.

 

Polska baśń i bajka mają się bardzo dobrze, jeśli oto pojawiają się na naszym rynku tak udane i piękne książki, jak niniejsze dzieło Krzysztofa Piotra Łabendy. To wielka przygoda, niczym nieograniczona wyobraźnia, wspaniali i budzący naszą sympatię bohaterowie, jak i wreszcie emocje, które czynią spotkanie z tym tytułem niezapomnianym. Nie pozostaje mi zatem nic innego, aniżeli zachęcić wszystkich do sięgnięcia po książkę "Smocze skarby", co też i niniejszym czynię!więcej na stronie https://sztukater.pl/ksiazki/item/27698-smocze-skarby.html 

17 czerwiec 2019 10:07

Opinia

Awatar użytkownika

Polecam, ciekawa ksiązeczka

19 kwiecień 2019 12:58

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl