Smocze skarby

| Dodano: 1 luty 2019 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Piękna, pouczająca bajka dedykowana dzieciom, choć nie tylko im, bo z lektury ważne przesłanie odczytają również dorośli.

Przeniesiemy się do niezwykłej baśniowej krainy - Elfidii, by spróbować odnaleźć to, co najważniejsze. Bardzo możliwe, że „smocze skarby” znajdują się niedaleko, ale jak je dostrzec?

W bajkowej rzeczywistości nasze zmysły z pewnością się wyostrzą, ale musimy uważać. Elfidia nie jest już tak bezpieczna, jak dawniej. Rządy przejął przerażający władca Mrocznych, więc zło i terror zaczyna dominować. W obliczu tej sytuacji na pomoc Elfidom postanawia wyruszyć smok Agapit. Ten dzielny zwierz jest ostatnim z żyjących smoków, ale nie zawaha się wykonać misję, którą wyznaczy mu sam król.

Podczas niebezpiecznej wędrówki smokowi towarzyszyć będzie mały giermek, który zwie się Marek Dżdżownica. Ich drogi połączą się nieoczekiwanie, ale wspólne przeżycia szybko uczynią ich najlepszymi przyjaciółmi. Do tych dwojga dołączy także, wezwany z krainy położonej w innej czasoprzestrzeni, Franek Zalustrza. Zmotywowani, dzielni bohaterowie są gotowi, by zmierzyć się ze złem. Czy ich czyste, pełne dobrych emocji serca pozwolą im odnieść zwycięstwo?

W trakcie lektury przekonamy się, czy tej nietypowej grupce uda się wypełnić misję. Odkryjemy rolę smoka Agapita i spróbujemy odnaleźć „smocze skarby”. Czy na pewno one są najważniejsze?

Niektóre skarby nie zawsze dają się zważyć, ale może te, których nie da się dotknąć, czy zobaczyć są najważniejsze?

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/smocze-skarby ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Smocze skarby"

Opinia

Awatar użytkownika

Polecam, ciekawa ksiązeczka

19 kwiecień 2019 12:58

Opinia

Awatar użytkownika

W baśniowym świecie, w którym smoki żyją między ludźmi i wcale nie zjadają pięknych księżniczek, Ba! Nawet nie jedzą mięsa… Gdzieś w odległej Elfidii, krainie mlekiem i miodem płynącej, tam… gdzie dzięki pozytywnej energii, dobrym uczuciom i wynalazkom wielkich uczonych życie toczy się beztrosko i szczęśliwie, zjawia się zło… Czy miłość i przyjaźń zwyciężą zazdrość, żądzę władzy i okrucieństwo?


Smoki, Elfidzi, cudowne ziarno, magiczna woda… Autor doskonale zbudował świat baśni, wplótł w swoją opowieść wartości, które powinny towarzyszyć każdemu z nas i na przykładzie smoka Agapita, Marka z Poldocji i Franka z Zalustrza wskazuje, jakie cechy powinniśmy w sobie pielęgnować i rozwijać.


Mroczni i ich samozwańczy władca będą musieli zweryfikować swoje plany i udać się w zupełnie inne miejsce niż planowali. Mądry smok przekazuje smocze skarby Markowi – ubogiemu chłopcu, który dzięki swojemu dobremu sercu i odwadze został rycerzem. Jednak nie tylko Marek otrzymuje cudowny dar, z którego będzie mógł korzystać… Na dzielnego Franka również czekają niespodzianki… Jakie to podarunki i co chłopcy musieli zrobić, aby na nie zasłużyć, tego dowiecie się, czytając tę niezwykle wciągającą opowieść. Nie sposób się przy niej nudzić, nie sposób nie wzruszyć, a czasem i dreszczyk emocji pojawia się w chwilach, gdy nadchodzi niebezpieczeństwo. Każda strona książki, każdy rozdział zachęca do tego, by brnąć dalej… Aby wraz z bohaterami zmagać się z przeciwnościami losu i walczyć o powrót do pięknej i szczęśliwej Elfidii oraz cieszyć się pięknem przyrody, magią, darami natury i promieniami dwóch słońc…

19 kwiecień 2019 10:19

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy