Opinie o książce: "Zaczarowany świat"

Okładka
W tej pełnej ciepła i radości, baśniowej krainie, każde dziecko poczuje się wyjątkowo. Zwierzęcy bohaterowie sprawią, że nikomu nie zabraknie wrażeń. Wspólna zabawa odbywać będzie się w świecie realnym oraz wyobrażonym, Przedmioty i zwierzątka zostały obdarzone ludzkimi cechami, więc staną się doskonałymi kompanami każdej przygody. Forma zabawnych wierszyków uatrakcyjnia treść książki podobnie jak piękne ilustracje. W każdym utworze kryje się mądre przesłanie, które podkreśla znaczenie najpiękniejszych emocji.

Opinia

Awatar użytkownika
JAROSŁAW DROŻDŻEWSKI
(anonimowy)

Książeczka jest też niezwykle kolorowa w swojej oprawie graficznej. I jeśli okładka rzeczywiście przykuwa wzrok, tak do wyglądu w środku mógłbym się przyczepić i czynię z tego swój największy zarzut wobec tej publikacji. Mam wrażenie, ze zdecydowanie bardziej przysłużyłoby się wszystkim uatrakcyjnienie wnętrza przygotowanymi na tą okazję rysunkami, zamiast wykorzystywanie grafik z Internetu. Ładne rysunki myślę, że bardziej przykuwałyby uwagę dziecka i rozwijały w nich pasję do tego typu umiejętności. Wszelkiego rodzaju grafik, memów itp. rzeczy jest dookoła naprawdę dużo, więc klasyczny rysunek sprawdziłby się tu idealnie. A, że mamy osoby (choćby Piotr Nowacki), które rysunki dla dzieci potrafią tworzyć przepiękne, to na przyszłość może się to okazać cenną radą.

 

Jeśli więc lubicie spędzać czas ze swoimi dziećmi na czytaniu, to „Zaczarowany świat” może być tą publikacją, do której warto zajrzeć. Wasza pociecha może się przy jej lekturze naprawdę dobrze bawić.

https://sztukater.pl/ksiazki/item/27158-zaczarowany-swiat.html 13 maj 2019 12:56

Opinia

Awatar użytkownika
Paulina
(anonimowy)

Na pewno znajdę fanów rymowanek – ja po dziś dzień, jestem pełna podziwu dla autorów książeczek, w których właśnie rymem jest przedstawiona treść! To coś czego mój mózg nie ogarnia =)

 

Otóż, proszę państwa, całe 56 stron (jak już wspomniałam) jest wierszowane – rymowankowe. Lekko, szybko i przyjemnie się czyta, bo jak wiadomo, przy książeczkach dla dzieci to strzał w 10! Dodatkowo każda ze stron nie tylko jest kolorowa, ale i ozdobiona wieloma grafikami, często – gęsto też tematycznie! Rymowanki o imionach, czy zwierzątkach, o Babciach czy też zegarze – na pewno umilą czas nie jednemu Bąbelkowi, a i ja sama, chętnie zatopiłam się w lekturze 

 

Myślę, że dobra zabawa gwarantowana – nie ma zawiłości, a i dla oka coś przyjemnego 


https://rozchelstanaowca.pl/2019/04/zaczarowany-swiat-bozena-balcerek/

24 kwiecień 2019 13:22

Opinia

Awatar użytkownika
mom_the_reader
(anonimowy)

Jestem marzycielką i staram się pielęgnować dziecięcą iskierkę w sobie :) Uważam, że każdy powinien dbać o to, żeby ten dziecięcy pierwiastek został w nim na zawsze! 
Uwielbiam bajki, opowiadania, wyliczanki, ale wierszyki, które swoją rytmicznością zarażają nie tylko najmłodszych, najbardziej! 
Książeczka "Zaczarowany świat" to właśnie zbiór wierszyków z kategorii: co lubią dzieci, kto mieszka w zoo oraz imieninowe niespodzianki. Przy odpowiedniej intonacji nawet najmłodsze dzieci są ich czytaniem zainteresowane. Wiem co mówię, Teo skończy niedługo półtora roku i uwielbia wierszyki. :) A ja, mam przy tym sporo zabawy.
Polecam(y)!
https://www.instagram.com/p/Bv_g_e5Bukn/

10 kwiecień 2019 07:43

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl