Anioł Michał

| Dodano: 28 styczeń 2019 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Asertywność jest bardzo ważną i przydatną cechą w życiu każdego z nas. Cechą, którą wbrew pozorom można bardzo łatwo w sobie wypracować poprawiając tym samym jakość swojego życia. Osoba asertywna potrafi bronić swojego zdania i wyrazić je, szanując przy tym wolę innych osób. Nie tylko dzieci, ale również wielu dorosłych miewa problemy z wyrażaniem swoich uczuć i emocji. Umiejętność bycia asertywnym wzmacnia naszą pewność siebie.

„Anioł Michał” to krótkie opowiadanie terapeutyczne dla dzieci od ósmego roku życia, które ze względu na niewielką liczbę znaków z powodzeniem może służyć do samodzielnego czytania. Młody czytelnik dzięki tej publikacji nauczy się pojęcia asertywności. Dowie się również, że tej cechy łatwo można się nauczyć, pracując nad sobą. W tym właśnie celu Anioł Michał tytułowy bohater, przedstawił Stasiowi Koniecznemu swojemu podopiecznemu nieziemsko prosty i jakże pomocny przykład do praktykowania na co dzień - jak odmawiać w grzeczny sposób.

Ilustracje: Izabela Madeja

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/aniol-michal/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Anioł Michał"

Opinia

Awatar użytkownika

Dzień dobry Kochani, albo jak ktoś woli #bookmorning. Dziś dzięki uprzejmości @wydawnictwopsychoskok , chce Wam pokazać bardzo sympatyczną książeczkę. Opowiada o ośmioletnim Stasiu Koniecznym, który przy pomocy swojego anioła stróża uczy się asertywności. Czyli jak szanować zdanie innych i ich wolną wolę ale tak by oni respektowali nasze prawa. Anioł Michał krok po kroku uczy naszego bohatera jak rozwiązać problemy w różnych sytuacjach tak by obie strony były zadowolone. Czytając obserwujemy, że nie jest to łatwe zadanie ale Stasio Konieczny przy pomocy Anioła Michała daję sobie radę, dzięki czemu zyskuje nowych przyjaciół i świetnie się bawi. Książkę czyta się lekko i melodyjnie. Nawiązania do Starej Pragi, anioły grające w wolnych chwilach w karty, piękne ilustracje i pokazanie jak grzecznie odmawiać w różnych sytuacjach zachwyciły nie tylko Wiktora, który opowiadał o niej dzieciom na placu zabaw ale i mnie samą. Przyznam że gdy on już zasypiał kontynuowałam bez niego.
_
Jako osoba dorosła zachęcam wszystkich, aby nie patrzyli na sugerowany wiek i sami po nią sięgnęli. „Anioł Michał” pomaga widzieć wyjście z sytuacji o którym wcale nie pomyślimy, bo czasami nie dostrzegamy tego co oczywiste.

Ps. na pewno z Wiktorem wrócimy do niej nie raz

25 marzec 2019 13:14

Opinia

Awatar użytkownika

Dzieło z pozytywnym przekazem... uczy dziecko pojęcia asertywności, oraz w jak nauczyć się go wprowadzić w życie i być może od tej pory zacznie do niej przykuwać znacznie większą uwagę. Dowie się również, że bycia asertywnym można się łatwo nauczyć, pracując nad sobą.

Książeczka przepięknie ilustrowana, rysunki Pani Izabeli Madei wzbogacają wyobraźnię czytelnika, podkreślają wagę tytułowego i zarazem drugoplanowego bohatera dopowiadając to, co ukryte jest między wierszami.

28 styczeń 2019 10:40

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl