Opinie o książce: "Skrzynia z uśpionym przeznaczeniem"

Okładka
Niezwykłe, dwie historie o dwóch kobietach mogących przynieść komuś ocalenie oraz kamieniu, który ma niezwykłą moc. Ta pełna niesamowitości, fantastyczna opowieść porusza bardzo przyziemną tematykę rodzinnych tragedii i trudzie dokonywania wyborów pomiędzy uczuciami a obowiązkami. Nauczycielka historii Simona ma wielką siłę, z której nie zdaje sobie sprawy. Zrozumie to, gdy pozna uwięzionego w pętli czasu Alfeusza. Tylko ona może zdjąć z niego klątwę, ale ryzyko jest niewyobrażalne. Po śmierci Simony jej córka Ala znajdzie pudło z pamiętnikami, które opisują historię jej matki i Alfeusza. Z czasem zostanie także właścicielką kamienia...

Opinia

Awatar użytkownika
Zouza czyta
(anonimowy)

„Skrzynia z uśpionym przeznaczeniem” Weroniki Ceynowej od @wydawnictwopsychoskok to bardzo fajna, licząca zaledwie sto stron lekturka  fajnie się czyta, podobała mi się. Cieszę się, że jest taka krótka, ponieważ wszytko było w niej ogólnie opisane, nie było dwustronnych dialogów, tylko wszystko konkretnie i na temat
〰️
Simona wraz z Tomkiem tworzą idealne małżeństwo. Kobieta zachodzi w ciążę i gdy kończy się ona porodem w szóstym miesiącu i śmiercią dziecka, popada w depresję. Od tej pory w ich małżeństwo zajmuje miejsce monotonia, znużenie. Przez to, że Tomasz coraz częściej wyjeżdża w delegacje, Simona postanawia wrócić do swego zawodu – nauczycielki historii. Pewnego dnia, w kawiarni spotyka Alfeusza – niesamowicie przystojnego mężczyznę, który tak samo jak ona jest zafascynowany wszystkim związanym ze Starożytną Grecją.
Ich znajomość w bardzo szybkim tempie zmierza do uczucia, którego Simona nie powinna zaznać, ponieważ jest mężatką. Alfeusz mimo wszystko zakochał się w kobiecie, i wyznaje jej prawdę o sobie.

Druga połowa książki, to życie codzienne Anny, córki Simony.

Piękna historia, fantastyka związana ze Starożytną Grecją. Matka i córka. Magiczny kamień. Prawdziwa miłość i całkowite poświęcenie się drugiej osobie.

https://www.instagram.com/p/BvWG3QVhFdp/

25 marzec 2019 08:00

Opinia

Awatar użytkownika
Czytanie na platanie
(anonimowy)

Witajcie Czujecie już wiosnę w powietrzu? U mnie od kilku dni od 5 rano ptaki dają koncert, więc to chyba już 

Dziś kilka słów o tej cieniutkiej książeczce, której opis mnie zaintrygował. Czytając ją miałam wrażenie, że napisała ją bardzo młoda osoba. Nie znalazłam jednak żadnych informacji o autorce, więc trudno powiedzieć, czy się nie mylę 

Poznajemy dwa pokolenia kobiet, które dzięki ogromnemu uczuciu, mogą mieć wpływ na losy innych osób, a nawet na życie mieszkańców odległej planety. Choć nie są tego świadome, ich przyszłość zapisana została w tajemniczej kamiennej skrzyni znalezionej w morzu.

W opowieści można wyczuć podział na trzy części. Pierwsza jest typowo obyczajową historią pary przeżywającej poważny kryzys małżeński. Czym jednak spowodowane jest dziwne zachowanie Tomka i wzajemny brak zrozumienia?
Druga, nierozerwalnie powiązana z pierwszą, zahacza o prastarą legendę o braciach obarczonych klątwą. Czy to właśnie główna bohaterka, Simona, będzie tą, która pomoże im się od niej uwolnić?
Trzecia część, najbardziej fantastyczna, w której pojawiają się nawet kosmici, również nawiązuje do poprzednich i łączy je jeden wspólny motyw – miłość.

Mimo pewnych niedociągnięć, które można wybaczyć debiutującej autorce, łatwo się wczuć w baśniowy charakter opowieści. Ma w sobie pewien urok i ciekawiło mnie, w którą stronę historia się rozwinie i jak się zakończy.
Wspomnę jeszcze, że imiona większości bohaterów wywoływały mój mimowolny uśmiech i zastanawiam się, czy był to krok zamierzony

https://www.instagram.com/p/BvRrWC0BhYw/

22 marzec 2019 11:30

Opinia

Awatar użytkownika
Oaza recezji
(anonimowy)

Powieści fantasy są jednym z najbardziej lubianych gatunków literackich. To one rysują przed nami świat pełen niesamowitych sytuacji, przedziwnych istot, stworów czy bajkowych krain. Mimo, że nie jest to mój ulubiony gatunek, z zainteresowaniem sięgnęłam po książkę pt.: „Skrzynia z uśpionym przeznaczeniem“ zaintrygowana opisem redakcyjnym. I nie zawiodłam się, gdyż spędziłam przy niej chwile pełne magii, urokliwej, romantycznej historii wychodzącej poza ramy naszej rzeczywistości.

Począwszy od pierwszych stron autorka trzyma w napięciu, buduje tajemniczy nastrój ujawniając tylko pojedyncze epizody, które kończą się nagle w najbardziej intrygującym momencie. To zasługa przystępnego, zwięzłego języka, fantazyjnej treści i ciekawej konstrukcji fabuły. Napięcie wzmagają naprzemiennie przedstawione sytuacje dziejące się w czasie teraźniejszym i wydarzenia sprzed kilku dni.

Wbrew pozorom nie jest to lektura dla dzieci lecz raczej piękna bajka dla dorosłych z historią z głębszym sensem w tle. Pod przykrywką niezbyt skomplikowanej fabuły kryją się przesłania o wartościach, które są siłą napędową każdego z nas. Motywem przewodnim jest miłość, bez której świat wydaje się szary i smutny. Złość, nienawiść gniew niszczą wszystko co dla nas jest ważne pozostawiając po sobie zgliszcza i pustkę.

https://oazarecenzji.home.blog/2019/03/02/457-skrzynia-z-uspionym-przeznaczeniem/

6 marzec 2019 09:18

Opinia

Awatar użytkownika
Książkowe wino
(anonimowy)

Podczas czytania da się odczuć przesadną prostotę języka/pisania, przez co ma się wrażenie, jakby to była jedna z wielu historii, które można spotkać na Wattpadzie. Fabuła nie prezentuje się najgorzej, dlatego bardziej rozwinięta akcja, lepsza narracja oraz zmniejszona przewidywalność zdecydowanie uratowałyby ten tytuł. Uważam, że to dobra książka na chwilę odpoczynku od wszystkiego, by po prostu przeczytać coś luźnego, niewymagającego zbytniego myślenia, dzięki czemu ulecimy poza szarą rzeczywistość.

https://ksiazkowewino.blogspot.com/2019/02/skrzynia-z-uspionym-przeznaczeniem.html

6 marzec 2019 09:09

Opinia

Awatar użytkownika
Aleksandra Dziubak
(anonimowy)

Książkę czyta się bardzo szybko i lekko. Co jest plusem i minusem. Historia nie jest długa, ma 100 stron. A jak zaczniecie czytać to nawet nie zorientujecie się kiedy nastąpi koniec- na który się nie zgadzam. Wyobraźcie sobie, że dostajecie kawałek ciasta. Przez chwilę przemyka Wam się myśl, ale dobrze, że mały kawałek. A jak spróbujecie to okazuje się to najlepsze ciasto na świecie. A więc jecie i jecie.. A  w pewnym momencie ktoś wam zabiera talerz. I w tym momencie czujemy niedosyt, rozczarowanie, zaskoczenie. Zakończenie wyjaśnia niektóre sprawy, ale ten koniec nastąpił zbyt szybko! Tam można by tyle dopowiedzieć, dołożyć zdarzeń.. 

Podsumowując: Jeśli tą opinię czytają osoby, które nie lubią fantastyki, albo nie wiedzą od czego zacząć - polecam serdecznie. Jest o historia, która pokazuje walkę o lepsze jutro wraz z wielkimi wartościami. A dodatki fantastyczne świetnie uzupełniają powieść. Nie daj się więcej prosić. Chwyć Simonę albo Alę za rękę i poznaj ich świat, a nie będziesz żałować. 

21 luty 2019 07:47

Opinia

Awatar użytkownika
Aleksandra T
(anonimowy)

Książka nie była długa więc i recenzja będzie krótkaJ

Napisana w bardzo dobrym stylu fantastyczna historia, o bajkowo-mitologicznym zabarwieniu. Niezwykła historia matki, która wpłynęła również na życie jednej z córek. Przyznam szczerze, że to jedna z tych pozycji, które rozpoczęłam z myślą: „tak na dobry sen, kilka stron na dobranoc". Jak się dobrze domyślacie, nie skończyło się na kilku stronach. Jak tylko przeczytałam te kilka stron, to pomimo, że już co nieco byłam w stanie przewidzieć, nie odłożyłam jej dopóki nie skończyłam.

Podsumowując: świetnie napisana historia fantasy. Moim zdaniem niezły materiał na film.

https://www.instagram.com/p/BtgMRa_Fia-/

11 luty 2019 08:30

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl