Opinie o książce: "Mity i androny"

Okładka
Zbiór opowiadań obejmujący dziesięć różnych opowieści. Całość jest niczym moralitet, który postawi przed nami istotne pytania, na które będziemy musieli samodzielnie odpowiedzieć. Skłanianie do refleksji to jedna z największych zalet pozycji. Obyczajowa tematyka, odmienne historie i wielu charakterystycznych bohaterów to gwarancja, że każdy znajdzie opowieść, która go poruszy. Nie zabraknie historii o ładunku metafizyczno-filozoficznym i tych całkiem lekkich. Przykładowo, opowieść "Klaudia z innego świata" ukazuje walkę pisarza z materią, przez którą zostaje on wchłonięty. "Popołudnie agenta" jest pastiszem...

Opinia

Awatar użytkownika
lubimy czytać
(anonimowy)

Historii przedstawionych w książce jest dziesięć. Są one od siebie odrębne, zawierają różne wątki, kierują się innymi motywami. Powiedziałabym, że niniejszy zbiór opowiadań nasycony jest różnymi odcieniami codzienności. Pojawia się w nich wątek egzystencjalny, miłosny, kryminalny. Znajdziemy również dobry obyczaj, ale też i psychologiczne aspekty, a nawet czystą fantastykę. Miłość z kolei przybiera znajome oblicza, ale też i takie, których być może nie chcielibyśmy przeżywać. Książka zawiera głębokie przekazy, potrafi przebrnąć przez kolejne warstwy i dostać się do naszego środka. ..Całą recenzję znajdziecie na  


14 styczeń 2019 09:21

Opinia

PRZEDPREMIEROWO

Awatar użytkownika
infinifable
(anonimowy)Jak wiele odcieni ma nasze życie? Jak dużo historii generuje nasza rzeczywistość? A ile jest w stanie zapewnić wyobraźnia?

W Mitach i andronach odnajdziemy paletę barw, choć nieco bardziej w ciemnej tonacji, aniżeli jasnej czy pastelowej, choć zdarzają się takie przebłyski.
Jest to bowiem zbiór opowiadań, odrębnych od siebie, zawierających różne wątki, kierujących się innymi motywami.

Pojawia się w nich wątek egzystencjalny, miłosny, kryminalno-sensacyjny. Znajdziemy również dobry obyczaj, ale też i psychologiczne aspekty, a nawet czystą fantastykę. Miłość z kolei przybiera znajome oblicza, ale też i takie, których być może nie chcielibyśmy przeżywać. Książka zawiera głębokie przekazy, potrafi przebrnąć przez kolejne warstwy i dostać się do naszego wnętrza.

W trakcie lektury zauważyłam, że Mity i androny to historie, w których wszystko staje się możliwe. A może i niekiedy w naszym życiu też tak bywa?

Jeśli oczekujecie od opowieści wywołania refleksji i wielu pytań w waszej głowie, to jest ona dla was. 
https://www.instagram.com/p/Bsfd9M8hhcO/

11 styczeń 2019 13:30

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy