Mity i androny

| Dodano: 21 grudzień 2018 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Zbiór opowiadań obejmujący dziesięć różnych opowieści. Całość jest niczym moralitet, który postawi przed nami istotne pytania, na które będziemy musieli samodzielnie odpowiedzieć. Skłanianie do refleksji to jedna z największych zalet pozycji.

Obyczajowa tematyka, odmienne historie i wielu charakterystycznych bohaterów to gwarancja, że każdy znajdzie opowieść, która go poruszy. Nie zabraknie historii o ładunku metafizyczno-filozoficznym i tych całkiem lekkich.

Przykładowo, opowieść "Klaudia z innego świata" ukazuje walkę pisarza z materią, przez którą zostaje on wchłonięty. "Popołudnie agenta" jest pastiszem literatury szpiegowskiej. "Drzewo" to niewielki moralitet na temat relacji człowieka z naturą. "Domek przy lesie" ukazuje dzieje osobliwego romansu.

" - Jak to o co? Przecież dał mi pan kwiaty.
- Owszem. Podobają się pani?
- Oczywiście. Uwielbiam róże.
- W takim razie bardzo się cieszę. I żegnam.
Odwróciłem się, żeby odejść, ale jej głos znów mnie zatrzymał.
- Zaraz, zaraz. Dlaczego pan mi je dał? Muszę się tego dowiedzieć.
- Są takie rzeczy, których lepiej nie wiedzieć. Ta jest jedną z nich”. - fragment z opowiadania "Skreślony".

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/mity-i-androny ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Mity i androny"

Opinia

Awatar użytkownika

Historii przedstawionych w książce jest dziesięć. Są one od siebie odrębne, zawierają różne wątki, kierują się innymi motywami. Powiedziałabym, że niniejszy zbiór opowiadań nasycony jest różnymi odcieniami codzienności. Pojawia się w nich wątek egzystencjalny, miłosny, kryminalny. Znajdziemy również dobry obyczaj, ale też i psychologiczne aspekty, a nawet czystą fantastykę. Miłość z kolei przybiera znajome oblicza, ale też i takie, których być może nie chcielibyśmy przeżywać. Książka zawiera głębokie przekazy, potrafi przebrnąć przez kolejne warstwy i dostać się do naszego środka. ..Całą recenzję znajdziecie na  


14 styczeń 2019 09:21

Opinia

PRZEDPREMIEROWO

Awatar użytkownikaJak wiele odcieni ma nasze życie? Jak dużo historii generuje nasza rzeczywistość? A ile jest w stanie zapewnić wyobraźnia?

W Mitach i andronach odnajdziemy paletę barw, choć nieco bardziej w ciemnej tonacji, aniżeli jasnej czy pastelowej, choć zdarzają się takie przebłyski.
Jest to bowiem zbiór opowiadań, odrębnych od siebie, zawierających różne wątki, kierujących się innymi motywami.

Pojawia się w nich wątek egzystencjalny, miłosny, kryminalno-sensacyjny. Znajdziemy również dobry obyczaj, ale też i psychologiczne aspekty, a nawet czystą fantastykę. Miłość z kolei przybiera znajome oblicza, ale też i takie, których być może nie chcielibyśmy przeżywać. Książka zawiera głębokie przekazy, potrafi przebrnąć przez kolejne warstwy i dostać się do naszego wnętrza.

W trakcie lektury zauważyłam, że Mity i androny to historie, w których wszystko staje się możliwe. A może i niekiedy w naszym życiu też tak bywa?

Jeśli oczekujecie od opowieści wywołania refleksji i wielu pytań w waszej głowie, to jest ona dla was. 
https://www.instagram.com/p/Bsfd9M8hhcO/

11 styczeń 2019 13:30

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy