Opinie o książce: "Psotne nutki"

Okładka
Ta książka jest dla wszystkich milusińskich, w szczególności dla przedszkolaków, które są bardzo ruchliwe i ciekawe świata. Zawiera dwanaście rymowanych utworów o różnej tematyce. Bohaterami są zwierzęta, owady, ludzie, a nawet i przedmioty, ale wszystkich łączy wspólny mianownik – muzyka, taniec i śpiew. Pojawiają się tu nazwy instrumentów, głosów wokalnych, tańców, słowa takie jak nuta, gama, koncert, opera, aria, uwertura, balet, kameralna orkiestra, dyrygent, batuta, program, premiera, kataryniarz, rytm, tempo, akompaniament, gestodźwięki, przyswajanie których ułatwia rytm i rym. Każdy z utworów prowokuje do zabawy i działania w...

Opinia

Awatar użytkownika
Sylwia Dobrowolska z #odcieniestron
(anonimowy)

"Psote nutki" autorstwa Joanny Sztroman są idealną pozycją dla każdego przedszkolaka. W naszym przypadku książeczka szybko stała się towarzyszką na wspólnych spacerach, a wieczorami Wiktor opowiadał Spiderman'owi jak wyglądają zabawy w przedszkolu oraz kto wchodzi w skład leśnej orkiestry. Wiersze zamieszczone w książce są lekkie, a młody czytelnik nie ma problemu z ich powtórzeniem. Rymowana fabuła wzbogacona rysunkami pobudza wyobraźnię oraz zachęca do spędzania czasu na dworze i przeżywania przygód zamieszczonych w książce. Nie ukrywam, że lubię kiedy razem z Wiktorem spędzamy wspólnie czas ucząc się i bawiąc.Sylwia Dobrowolska z #odcieniestron

5 kwiecień 2019 12:56

Opinia

Awatar użytkownika
motheroftworeads
(anonimowy)


Kolejna propozycja książkowa dla maluchów. Tym razem są to „Psotne nutki” autorstwa Joanny Sztroman.

Jest to zbiór 12 rymowanych wierszyków, o rożnej tematyce. Znajdziemy tutaj wierszyki o zwierzątkach, orkiestrze, balu karnawałowym, instrumentach, i wiele innych. Choć każdy z nich opowiada inna historię, łączy je muzyka, taniec oraz śpiew.
Książeczka jest ciekawa, dźwięczna i wierszowana, a wierszyki są w tak przystępnej formie, że dzieci z wielką chęcią będą chciały ich słuchać. Uważam, że właśnie taka forma książeczek, jest jedną z nielicznych form, która fantastycznie dociera do najmłodszych czytelników. Wierszyki bardzo szybko wciągają i zachęcają nie tylko do zabawy, ale także do tego, aby dziecko nauczyło się ich na pamięć.
Graficznie książeczka tez jest bardzo ładna. Do każdego wierszyka znajdują się przepiękne rysunki, które nie tylko ukazują treść danej opowieści, ale także bawią czytelnika. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie - mowa oczywiście o dzieciach, zwłaszcza tych w wieku przedszkolnym.

https://www.instagram.com/p/Brp3i07BE4r/

2 styczeń 2019 11:46

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl