Wigilia Dnia Zmarłych

| Dodano: 22 pażdziernik 2018 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Książka dostępna tylko w wersji e-book.

Czy prawdziwa miłość we współczesnym świecie ma jeszcze rację bytu? Czy oddanie za kogoś życia brzmi zbyt romantycznie i heroicznie?

Współczesny świat dla wielu może wydawać się demoniczny. Ci, którzy ulegli pędowi nowoczesności, nawet nie zastanawiają się nad zanikiem najważniejszych, ludzkich wartości.

A gdyby tak zatrzymać się na chwilę i popatrzeć na wszystko z dystansu?

,,Wigilia Dnia Zmarłych” to niezwykła historia, w której refleksja o degradacji człowieczeństwa miesza się z wątkiem miłosnym, a zarazem fantastycznym. Warto dodać, że autor pisząc powieść inspirował się książką Edgara Allana Poe – „Maska śmierci szkarłatnej”.

Główny bohater Oskar jest typem samotnika. Pewnego wieczoru poznaje trójkę nowych znajomych, którzy zapraszają go na bal przebierańców w Halloween. Odbywa się on w niezwykłym zamku. Przez niespodziewany obrót akcji, Oskar zostaje członkiem gangu i wciągnięty w przerażające widowisko… Czy ta historia będzie miała pozytywne zakończenie? Czy w świecie ogarniętym przez zło jest miejsce na prawdziwą miłość?

Trzymająca w napięciu fabuła i niesamowite kreacje bohaterów tworzą mieszankę, którą otacza aura niesamowitości.

Graficzną oprawą książki zajął się Rafał Klaus.

Co tydzień na fanpagu Wigilia Dnia Zmarłych zachęcamy do obejrzenia kolejnych ilustracji z fragmentem powieści. https://www.facebook.com/wigiliadniazmarlych

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/wigilia-dnia-zmarlych/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Wigilia Dnia Zmarłych"

Opinia

Awatar użytkownika

Akcja była interesująca, wręcz chciało się wiedzieć, dokąd to wszystko zaprowadzi głównego bohatera, którym był Oskar. Znalazłam dużo trafnych rozmów, przemawiających do czytelnika i skłaniających do refleksji. Historia niezwykle niebanalna. Świeżo po przeczytaniu... jestem wstrząśnięta emocjonalnie i nie wiem, co powiedzieć. Do trzech czwartych książki, nie rozumiałam, skąd ma tak niską ocenę. Bardzo ją polubiłam, a po końcówce nie wiem właściwie, co powiedzieć. Po całości pełnej spokoju i przemyśleń, akcję nagle przygniotła duża dawka fantastyki, a nawet brutalności. Pierwsze odczucia po książce to szok. Czy to objaw pozytywny? Nie mam pojęcia, zależy kto i w jaki sposób na to patrzy. Za to ciągle sam fakt i refleksje nad zakończeniem nie dawały mi spokoju. Później dowiedziałam się, że w treści znajdowało się wiele odniesień do znanych tekstów , autor wplótł kilka symboli, a całość nie jest tak powierzchowna i prosta, jakby się wydawało. Jest to pozycja, która zdecydowanie skłania do głębszych przemyśleń i przypatrywania się większego sensu niż pozornie widać. Książka ma swoje drugie dno, a nieczęsto we współczesnych tekstach trafiamy na tego typu pozycje. Dla mnie to duża zaleta, choć wadę stanowi tu trudny odczyt tychże intencji dla potencjalnego, prostego człowieka, nietypującego w najwyżej ocenianych pozycjach (tu chodzi mi o najbardziej znanych pisarzy, Noblistów itp.).

Sama wpadłam w tę pułapkę i trochę krzywo zaczęłam patrzeć na Wigilię Dnia Zmarłych. Teraz wiem, że byłam w lekkim błędzie.

więcej na https://ksiazkowewino.blogspot.com/2019/02/wigilia-dnia-zmarych-filip-zajac-wyd.html

6 marzec 2019 09:27

Opinia

Awatar użytkownika

„Wigilia dnia zmarłych” to jedna z najdziwniejszych, a zarazem najniezwyklejszych powieści, jakie czytałam. Przepełniona filozoficznymi rozważaniami, tajemniczą, niepokojącą atmosferą, jednocześnie nastrojową. Zachwyciły mnie ilustracje towarzyszące fabule - coś przepięknego!

20 grudzień 2018 07:53

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku