Kukułeczka kuka

Twoja ocena
Tu logopeda powinien zdecydować, kiedy rozpocząć terapię i ukierunkować ją. Czasem proste seplenienie może stać się zmorą dziecka w wieku szkolnym w czasie dyktand, pisania samodzielnie formułowanych wypowiedzi, czasem nawet przepisywania.
„Jedną z form atrakcyjnych w terapii jest bajka. Wykorzystuję ją w pracy z dziećmi do ćwiczeń narządów artykulacyjnych, wzbogacania zasobu słownictwa, kształtowania umiejętności wypowiadania się na temat obrazka, przeczytanego tekstu. Atutem bajki jest to, że dzieci w zasadzie nie nudzą się nią. Każdorazowo odkrywają jej nowe walory. Jeśli pozwolimy im brać udział w tworzeniu bajki, pracują jeszcze chętniej. Stąd pomysł, aby dziecko miało okazję dorysować elementy, pomalować kolorowankę. Zachęcam do wykorzystania bajki na zajęciach ogólnorozwojowych w przedszkolu, zajęciach logopedycznych, a także do utrwalania zdobytych umiejętności w domu”. – logopeda – Alicja Sztandera
Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/kukuleczka-kuka/ ( otwierane w nowym oknie )
Dostępna w
Opinie o: "Kukułeczka kuka"
Opinia

Książeczka jest małych rozmiarów i małej objętości. Historia uroczej kukułki przedstawiona jest w formie komiksu i mieści się na kilku stronach. Ilustracje wykonane przez Joannę Kizińską są barwne i przyjemne dla oka. Małym minusem jest cienka okładka, którą łatwo zgiąć i zniszczyć. Lektura z pewnością posłuży na dłużej, gdyż ćwiczenia w niej zawarte można codziennie powtarzać, dlatego trzeba uważać na budowę książki. Polecam tę pozycję przede wszystkim rodzicom, których dzieci borykają się z wadami mowy, ale nie tylko. Zabawne zadania spodobają się wszystkim pociechom.
http://dlalejdis.pl/artykuly/kukuleczka_kuka_recenzja