Kukułeczka kuka

| Dodano: 7 sierpień 2018 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Jeśli w mowie dziecka pojawiają się sylaby, wyrazy wreszcie proste zdania rodzice nie czują niepokoju. Ich uwadze umykają nieprawidłowości, które z pewnością nie umkną logopedzie. W trudnej sytuacji są dzieci, które z opóźnieniem nabywają umiejętności wypowiadania słów i zdań.


Tu logopeda powinien zdecydować, kiedy rozpocząć terapię i ukierunkować ją. Czasem proste seplenienie może stać się zmorą dziecka w wieku szkolnym w czasie dyktand, pisania samodzielnie formułowanych wypowiedzi, czasem nawet przepisywania.

„Jedną z form atrakcyjnych w terapii jest bajka. Wykorzystuję ją w pracy z dziećmi do ćwiczeń narządów artykulacyjnych, wzbogacania zasobu słownictwa, kształtowania umiejętności wypowiadania się na temat obrazka, przeczytanego tekstu. Atutem bajki jest to, że dzieci w zasadzie nie nudzą się nią. Każdorazowo odkrywają jej nowe walory. Jeśli pozwolimy im brać udział w tworzeniu bajki, pracują jeszcze chętniej. Stąd pomysł, aby dziecko miało okazję dorysować elementy, pomalować kolorowankę. Zachęcam do wykorzystania bajki na zajęciach ogólnorozwojowych w przedszkolu, zajęciach logopedycznych, a także do utrwalania zdobytych umiejętności w domu”. – logopeda – Alicja Sztandera

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/kukuleczka-kuka/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Kukułeczka kuka"

Opinia

Awatar użytkownika

Książeczka jest małych rozmiarów i małej objętości. Historia uroczej kukułki przedstawiona jest w formie komiksu i mieści się na kilku stronach. Ilustracje wykonane przez Joannę Kizińską są barwne i przyjemne dla oka. Małym minusem jest cienka okładka, którą łatwo zgiąć i zniszczyć. Lektura z pewnością posłuży na dłużej, gdyż ćwiczenia w niej zawarte można codziennie powtarzać, dlatego trzeba uważać na budowę książki. Polecam tę pozycję przede wszystkim rodzicom, których dzieci borykają się z wadami mowy, ale nie tylko. Zabawne zadania spodobają się wszystkim pociechom.

http://dlalejdis.pl/artykuly/kukuleczka_kuka_recenzja

19 listopad 2018 09:28

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl