Oczami dziecka

| Dodano: 27 lipiec 2018 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Książka „Oczami dziecka" to zbiór historii z dnia codziennego, widziany z perspektywy dziecka od niemowlaka, poprzez dorastającego nastolatka, do osoby dorosłej. Przekazywanie cennych wartości dziecku, odpowiednie traktowanie, sposób przedstawiania mu świata od momentu jego urodzenia. To wszystko co nam wydaje się mało istotne, wpływa na rozwój dziecka i kształtowanie jego osobowości.

Książka ma celu również uzmysłowienie dorosłym, że dziecko to nie tylko dziecko, ale aż dziecko. To człowiek, który chłonie wszystko co go otacza. Istota, który zasługuje na szacunek, szczerość, odpowiednie traktowanie i wszystko co najlepsze. Publikacja ma uświadomić rodzicom, że dziecko na świecie nie jest ze swojego kaprysu. To my - rodzice, daliśmy mu życie. Jesteśmy za niego odpowiedzialni od dnia poczęcia. I to naszym zadaniem jest zapewnić mu jak najlepszy rozwój. Nie możemy obarczać dzieci swoimi niepowodzeniami, tłumacząc sobie, że "to tylko dziecko i niczego jeszcze nie rozumie". Rozumie doskonale, nawet kiedy jeszcze nie potrafi mówić. Dopóki nikt mu tego nie wyjaśni, rozumie to po swojemu. Jeśli rodzic - wzór i autorytet dla dziecka, oszukuje je i źle traktuje - to jest ono przekonane, że tak należy robić i postępować. Odwdzięcza się nam tym, co od nas dostaje.

To jak dziecko zostaje wychowane i co dostaje od dorosłych, rzutuje na całe jego obecne i późniejsze życie. Każdy człowiek, mały czy duży ma uczucia, dlatego należy mu się godne traktowanie.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/oczami-dziecka_p831 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Oczami dziecka"

Opinia

Awatar użytkownika

Krótkie w swojej treści ale celne historie, o tym jak łatwo skrzywdzić dziecko słowem lub brakiem zainteresowania. Przeciwstawione są im treści pokazujące jak dobre relacje na linii rodzice-dziecko wpływają pozytywnie na dorastającego człowieka. To jak wyglądało nasze dzieciństwo rzutuje na naszą
 dorosłość. To rodzice mają wpływ na kształtowanie dobrych cech u dzieci to rodzice muszą wykonać olbrzymią pracę, ale pracę której fundamentem są miłość, szacunek i zrozumienie, a nie nadrzędna (w mniemaniu dorosłych) racja. Warto spojrzeć na świat z perspektywy dziecka - jak ono odbiera nasz brak zainteresowania, brak czasu na wysłuchanie ważnej dla niego rzeczy.

Polecam każdemu! Wnioski z tych historii są proste - nie zawsze jednak łatwo będzie wprowadzić je w życie, ale warto!

Na zakończenie piękna myśl autorki: "Moim zdaniem nie ma trudnych ludzi. Są tylko ludzie, którzy mieli trudne życie. A.dzieciństwo na nasze dorosłe życie ma ogromny wpływ. Dbajmy o uczucia naszych pociech. (...) Pamiętajmy: każdy z nas jest kłębkiem uczyć."

http://mamopoczytajsobie.blogspot.com/2019/04/oczami-dziecka.html?m=1 

17 kwiecień 2019 12:46

Opinia

krótka a treściwa

Awatar użytkownika

Książka mimo, że krótka, zaledwie 103 strony to wywołuje emocje jakby miała ich z 1000, mamy tu przedstawionych kilka sytuacji, widzianych z perspektywy dziecka i rodzica, ale wychowanych w różnych światach. Pierwszy świat pokazuje, że dziecko wychowane w kochającej się rodzinie, czuje się szczęśliwe, dzięki pomocy najbliższych radzi sobie z każdym problemem a im więcej uwagi rodzic poświęca dziecku tym bardziej dziecko staje się samodzielne, odpowiedzialne i troskliwe. Kolejnym światem jest dziecko wychowane w atmosferze gdzie są ciągłe kłótnie wśród rodziców, gdzie rodzice nie pomagają swoim dzieciom w lekcjach, nie pytają co je gryzie i jakie mają problemy przez co dziecko nie radzi sobie w nauce, z podstawowymi zadaniami w domu czy w towarzystwie innych osób, bo nikt nie nauczył go tego. Takie dziecko czuje się niekochane, ignorowane i nieszczęśliwe, zwłaszcza widząc kochających rodziców swoich kolegów ze szkoły. Książka ta pokazuje że dziecko w takiej jakiej atmosferze zostanie wychowane i w jakim towarzystwie to takie przejmie nauki. Zacznie traktować innych tak jak samo jest traktowane. Dlatego uczy nas ta książka by uważać na to co przekazujemy dzieciom oraz co najważniejsze, dziecko to nie zabawka, trzeba uważać na słowa i czyny, bo dziecko to widzi i cierpi. Fajnym przykładem są tu sytuacje, pokazujące że samotny rodzic mimo tego, że nie ma partnera do pomocy, to potrafi zapewnić dziecku radość i miłość, często podwójną. Do zalet książki należy dodać prosty język i krótkie rozdziały, dzięki czemu szybko się ją pochłania

https://www.instagram.com/p/BwU9Y8xBv3K/

17 kwiecień 2019 12:42

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl