Kierunkowskaz – włączyć czy nie?

| Dodano: 27 czerwiec 2018 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Mało kto wie, że zanim wymyślono kierunkowskazy, kierowcy sygnalizowali zamiar zmiany kierunku jazdy ręką, dokładnie tak samo jak czynią to dzisiaj rowerzyści. Dziewięćdziesiąt lat temu wymyślono „chorągiewki”, jak nazywano je wtedy w Polsce. Miały one postać unoszonego ramienia ze światełkiem odblaskowym lub lampką. Używane do dzisiaj kierunkowskazy migowe weszły do użytku dopiero na początku lat pięćdziesiątych. Co do tego jak je używać, między kierowcami wciąż toczą się spory.

Autor pisanie swojego poradnika rozpoczął od interpretacji prostego z pozoru artykułu dwudziestego drugiego kodeksu drogowego, który mówi, że: „Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru.” O tym, co tak naprawdę znaczy „zmiana kierunku jazdy lub pasa ruchu” oraz wielu innych problemach, związanych z używaniem na drodze kierunkowskazów, traktuje poradnik Daniela Żukowskiego.

Swoje porady, jak używać kierunkowskazów w samochodzie, oparł na doświadczeniu kierowcy, który przejechał półtora miliona kilometrów. Wyszedł z założenia, z czym trudno się nie zgodzić, że „jest wiele definicji zmiany kierunku jazdy oraz sposobów jej sygnalizowania”, co wywołuje na drodze nie tylko nieporozumienia, ale i tragedie.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/kierunkowskaz-wlaczyc-czy-nie_p824 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Kierunkowskaz – włączyć czy nie?"

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl