Preludium. Skalani grzechem

| Dodano: 19 czerwiec 2018 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Świat przepełniony korupcją, mordami i naiwnymi marzeniami. Miejsce w którym nikt nie jest bez winy. Życie, którego wartość odmierza jedynie potęga oraz zasobność sakwy.

Książka opowiada o losach bohaterów zamieszkujących miasto Dellan znajdujące się na terenach upadłego królestwa. Historia opowiedziana jest z punktu widzenia kilku powiązanych lub niepowiązanych ze sobą bohaterów. ,,Preludium. Skalani grzechem” jest dowodem na to, że kreatywność to warunek niezbędny do stworzenia dobrego fantasy. Konrad Morowski, z rozmachem nakreślił wizję innej rzeczywistości. Główny bohater historii to Nevo – młody mężczyzna, uczeń mistrza Inkwizycji, Belhara. Poznajemy go już na samym początku i odtąd będziemy z nim przeżywać niecodzienne przygody. Książka obfituje w liczne zwroty akcji, zaskakujące incydenty i dynamiczne opisy starć. Konrad Morowski bardzo plastycznie kreuje nowy świat: przykłada wagę do wyglądu postaci, sposobu zachowania, wzajemnych zależności, a także otoczenia, w jakim powołał je do życia. Nie brak również wątków miłosnych z bohaterkami kobiecymi. Niewątpliwie jedną z ważniejszych reprezentantek płci pięknej jest Skaya – jej historia interesująco splata się z historią Nevo. Czy ta opowieść będzie miała szczęśliwe zakończenie? Czy autor zasieje w czytelniku ziarno niepewności, pozostawiając zakończenie otwartym? ,,Preludium. Skalani grzechem” to trzymająca w napięciu książka, słuszna dawka fantastyki dla każdego fana tego gatunku.

Książka dostępna tylko w wersji e-book.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/preludium-skalani-grzechem/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Preludium. Skalani grzechem"

Opinia

Awatar użytkownika

Krótko mówiąc jest to ciekawa historia z wieloma wątkami - jak mogłoby się zdawać - porzuconymi, kilkuosobową narracją, napisana prostym, kolokwialnym wręcz językiem. Nie jest to literatura górnych lotów, ale czyta się łatwo i szybko, zatem w czym problem? Widać tutaj mieszaninę kilku znanych światów, odejście od pewnych norm. Dlatego gatunek fantasy jest tak piękny, bo jedyne co ogranicza autora w kreowaniu jego świata, to jego własna wyobraźnia. Ze spokojnym sumieniem daję ocenę 7/10. Za mój egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu "Psychoskok", na stronie którego możecie tego e-booka zakupić. Cześć!

https://swiatyalternatywne.blogspot.com/2018/10/konrad-morowski-preludnium-skalani.html

26 pażdziernik 2018 14:39

Opinia

Awatar użytkownika

iekawy tytuł autora, którego dotąd nie znałem :) Fantastyka to bardzo wdzięczny z twórczego punktu widzenia gatunek, ale także gatunek wymagający. Konrad Morowski dość dobrze sobie w tych warunkach poradził.
Upadłe królestwo, a w nim miasto Dellan. Rzeczywistość pełna korupcji, wszechobecnego prawa silniejszego, mordów, krwi i naiwnych marzeń tych, których ta rzeczywistość jeszcze nie pochłonęła i nie zawładnęła ich duszami. Zaiste, mroczny jest klimat tej książki... Co ciekawe, nie brakuje tu też Inkwizycji ;)
Główny bohater to Nevo, uczeń mistrza Inkwizycji. Istotnych bohaterów książka ma o wielu więcej, co jest ciekawe o tyle, że dzięki ich perspektywie i sposobie postrzegania świata lepiej i w bardziej zróżnicowany sposób widzimy czym jest Dellan i jak funkcjonują rządzące nim prawa. Jak na stosunkowo niedoświadczonego twórcę (czego w ogóle nie widać po sposobie pisania) Morowski popisał się bardzo dobrym warsztatem jeśli chodzi o kreację postaci i ich poczynań. Dla książki to bardzo dobrze.
Jeśli chcielibyście przeczytać coś znanego (dark fantasy wszak do pionierskich gatunków literackich nie należy), lecz pokazanego w nowym wydaniu, to ta książka jest dla Was. Wielu odkrywczych elementów, jak wspomniałem, w tej lekturze nie znajdziecie, lecz wykonanie jest na tyle dobre, że sięgnięcie po "Skalanych grzechem" nie będzie raczej czasem straconym ;)
https://cosnapolce.blogspot.com/2018/08/preludium-skalani-grzechem-konrad.html

27 sierpień 2018 07:38

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl