Zderzenie światów

| Dodano: 30 maj 2018 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Młodzieńcza miłość zawsze jest wyjątkowa. Stanowi siłę, która może ruszyć cały świat w posadach i nadać mu całkiem nowe oblicze. Młodzieńcza miłość nie czeka na zaproszenie - zjawia się zazwyczaj w najmniej odpowiednim momencie.

Wojtek jest w klasie maturalnej. Po szkole trenuje na siłowni i biega w okolicznym parku, a w czasie weekendów imprezuje ze swoim Towarzystwem. Podczas jednej z imprez wplątuje się w bliższą relację z koleżanką ze szkoły, Magdą. Związek z dziewczyną jest jednakże dla chłopaka źródłem rozczarowania, więc szuka sposobu, by go zakończyć. W międzyczasie poznaje Annę, swoiste przeciwieństwo Magdy. Opowiada o kobiecie swojemu najlepszemu przyjacielowi, Pawłowi, a ten namawia Wojtka, by spróbował ją zdobyć. Chłopak postanawia więc, że Anna będzie jego kolejną zdobyczą. Zadanie okazuje się wcale nie być proste. Kobieta jest nauczycielką... Wojtek jednakże nie należy do ludzi, którzy łatwo się poddają. Po jakimś czasie niewinne zauroczenie przekształca się w coś głębszego i wywołuje totalną rewolucję w życiu chłopaka.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/zderzenie-swiatow/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Zderzenie światów"

Opinia

Awatar użytkownika

Zderzenie światów” to cudowna historia opowiadająca nie tylko o miłości, dojrzewaniu, ale przede wszystkim o niezmiennych i ponadczasowych wartościach, odnajdowaniu własnego „ja” oraz miejsca na świecie. 
Książka napisana przystępnym młodzieżowym językiem, z ciekawymi a często humorystycznymi dialogami. 


Bohaterów tutaj mamy wielu jak to zazwyczaj bywa w powieściach o  młodzieży szkolnej.  Autorka wykreowała honorowe, godne naśladowania szlachetne postaci, po bardziej czarne charaktery, jak to w codziennym życiu bywa są ci dobrzy i ci źli, ale każda z postaci jest wykreowana z rozmysłem i wprawą.  Nie można powiedzieć, że czegoś im brakuje. Są barwne i poznajemy je, nawet te odległe od naszych głównych bohaterów.

Całość zdecydowanie ciekawi, daje do myślenia, a zarazem intryguje to wszystko sprawia, że czytelnik nie zauważa przewracania kolejnych kartek byle by dowiedzieć się jak najszybciej, co będzie dalej, jak potoczą się dalsze losy bohaterów. Wszystko opisane jest lekkim, fantastycznym językiem, dzięki czemu lektura mija stosunkowo szybko. 
Autorka świetnie kreuje wątek głównych bohaterów, jak i przedstawia nam losy pobocznych postaci.

https://ksiazkimaleiduze.blogspot.com/2018/06/wydawnictwo-wydawnictwo-psychoskok-data.html?m=1

13 czerwiec 2018 14:35

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl