Opinie o książce: "Pierścionek z cyrkonią"

Okładka
Czy można całe życie szukać jednej kobiety? „Pierścionek z cyrkonią” to opowieść o młodzieńczej miłości, która swoje spełnienie znajduje dopiero po wielu latach. Historia zaczyna się w Gdańsku w roku 1967, gdy bohaterowie pobierają nauki w liceum, a potem przeskakuje do Paryża w roku 2008, kiedy spotykają się przypadkowo, już – jak to się mawia – jako osoby po przejściach. „Pierścionek z cyrkonią” to niezwykle intrygująca, a przez to także ekscytująca powieść o poszukiwaniu miłości. Patronat medialny nad książką objęli: Kulturalne rozmowy, Recenzje Agi, Molinka Książkowa, W szponach literek, Książkowe podróże Anny

Opinia

Awatar użytkownika
zaczytana_mama_40_
(anonimowy)


Książka oczarowała mnie swoją historią o poszukiwaniu miłości która swoje spełnienie znajduje dopiero po wielu latach.
Po przeczytaniu tej książki można by powiedzieć że prawdziwa. miłość istnieje tylko trzeba na nią poczekać aż dojrzeje .Historia zaczyna się w Gdańsku w roku 1967, gdy bohaterowie pobierają nauki w liceum, a potem przeskakuje do Paryża w roku 2008, kiedy spotykają się przypadkowo, już - jak to się mawia - jako osoby po przejściach.
To nie jest typowy romans tylko książka o prawdziwej miłości.
Sięgnijcie po nią bo książka jest ciekawa i oryginalna polecam


https://www.instagram.com/p/CXHmO0_sxFO/

6 grudzień 2021 09:14

Opinia

Awatar użytkownika
Dorota kachlicka
(anonimowy)

Wspomniałam, że "Pierścionek z cyrkonią" to dla mnie swego rodzaju osobiste zaskoczenie? – bo to także powrót do historii. Do przeszłości o której ja, słyszałam tylko z opowiadań jako szczęśliwiec posiadający historie na poziomie rozszerzonym w klasie licealnej. Chyba to sprawiło, że nie lubiłam czytać o niej w książkach, które nie były obowiązkowe, a tutaj – niespodzianka. To subtelnie wykreowane historyczne tło, dodało tej książce uroku i sprawiło, że lepiej zrozumiałam realia świata wykreowanego.
Już na koniec powiem Wam o jeszcze jednym detalu, który niesamowicie mi się w tej historii podobał  - opis podróży głównego bohatera, stosunkowo szczegółowy rys miejsc, kultury czy jedzenia – trochę jak swoisty przewodnik turystyczny miejsc w których przebywał Piotr. Dla mnie, jak najbardziej na plus dla całokształtu historii – kto wie, może obudził  się w moim sercu głód podróżowania.
Jeśli chcesz poznać historię, która Cię zaskoczy, którą będziesz mógł polubić – powoli i nieśpiesznie poznając jej skrywane we wnętrzu tajemnice Jeśli chcesz która w pewien delikatny acz niebanalny sposób dotknie Twojego serca

Pierścionek z cyrkonią to coś idealnie dla Ciebie.

https://zatrzymachwileulotne.blogspot.com/2018/08/pierscionek-z-cyrkonia-kp-abenda.html

29 sierpień 2018 07:38

Opinia

Awatar użytkownika
Mirosława
(anonimowy)

Książka ujęła mnie swoim urokliwym klimatem, wrażliwością, nostalgią ale też powrotem do lat dawno minionych. To piękna i romantyczna historia o miłości, wiecznie żywej ale trudnej i pełnej emocji. Nastrój końca lat sześćdziesiątych oraz siedemdziesiątych i osiemdziesiątych nadaje jej niezwykłej magii i pozwala młodym czytelnikom poznać ówczesne realia życia. Niektóre sprawy z przeszłości ukazane w powieści mogą być dla młodych osób niezrozumiałe, gdyż dzisiejsze czasy obfitują w technologiczne możliwości komunikowania się. Inaczej podchodzi się też do miłości, rodziny, szkoły czy innych ludzi.

Młodzieńcza miłość głównego bohatera toczy się w czasach socjalistycznych. Ukochana Piotra Bonerskiego jest córką wpływowego dygnitarza Służby Bezpieczeństwa - pułkownika Sztorca. To rodzi przeszkody i zagraża ich miłości...

Nie jest to jednak ckliwa opowiastka lecz umiejętnie poprowadzona historia ukazująca nie tylko dzieje niespełnionej miłości lecz poruszająca ważne aspekty społeczne. Jednym z nich jest problem alkoholizmu i jego wpływu nie tylko na osobę uzależnioną lecz także na najbliższych.

Autor umiejętnie i starannie dobiera słowa używając często literackich zwrotów. Nawet sceny erotyczne są opisane ze smakiem, delikatnie i bez wulgaryzmów. Nie są one przerysowane lecz raczej naturalnie wkomponowane w historię. Prowadzi swoją opowieść spokojnie, bez nagłych zwrotów akcji, powoli odkrywając kolejne jej wątki, co wzbudza zainteresowanie i chęć poznania finału tej historii.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2018/07/420-pierscionek-z-cyrkonia.html

8 sierpień 2018 10:19

Opinia

Awatar użytkownika
Książkowe podróże Anny
(anonimowy)

Przede wszystkim nie ma w niej cukierkowo - przesłodzonych bohaterów. Taki obraz głównych postaci możemy znaleźć w wielu książkach. Mnie osobiście to nie przeszkadza, ale nie ma co ukrywać, że w ostatnim czasie w literaturze panuje trend na powalająco przystojnych, młodych mężczyzn i zjawiskowo piękne dziewczęta, obok których nie można przejść obojętnie.   Krzysztof Piotr Łabenda swoimi bohaterami uczynił zwykłych ludzi, nie idealizował ich, nie zrobił z nich herosów. I właśnie to podobało mi się w nich najbardziej - fakt, że byli tacy... ludzcy (na pewno wiecie, co mam na myśli).
 Po drugie autor podjął się trudnego zadania zaprezentowania różnych odcieni miłości. Nie bał się opowiadać o tej miłości najczystszej, niewinnej, ale i nie owijał w bawełnę, kiedy miłość powoli zmieniała się w... nienawiść.
 Ukazał jak bezgranicznie można kochać dziecko i jak można je winić (niekoniecznie słusznie) za wszystko, co złe.
 Wreszcie pokazał, że los nawet w kwiecie wieku może spłatać figla i postawić na drodze człowieka miłość jego życia. Tyle tylko, czy ten człowiek jest już na tyle nauczony doświadczeniem, by tego nie przegapić?

https://ksiazkowepodrozeanny.blogspot.com/2018/07/pierscionek-z-cyrkonia-krzysztof-piotr.html

2 sierpień 2018 08:52

Opinia

Awatar użytkownika
Beata Jabłońska
(anonimowy)

Od przeznaczenia nie jesteśmy w stanie uciec. Każdy zasługuje na miłość bez względu na wiek, a prawdziwe uczucie jest w stanie przetrwać latami.

Piotr Bonerski to dojrzały wdowiec, który wspomnieniami wraca do przeszłości. Opowiada o Małgorzacie – kobiecie swojego życia, z którą łączyła go burzliwa, młodzieńcza miłość. Na drodze do ich szczęścia stanęli jednak rodzice Małgosi, którzy byli przeciwni temu związkowi. Choć zakochani walczyli o swoją miłość, wyjazd dziewczyny do Maroka pokrzyżował ich wszystkie plany. Pogrążony w smutku Piotr długo nie mógł dojść do siebie, lecz w końcu uświadomił sobie fakt, że musi żyć dalej. Próbował znaleźć kobietę, która byłaby chociaż po części podobna do jego największej miłości. Po pewnym czasie od rozstania z nią poznał Ewę, z którą wziął ślub. Ich życie było jednak dalekie od ideału, dlatego kiedy jego żona umiera, mężczyzna zamiast pogrążać się w żałobie odczuwa niesamowitą ulgę, a wszystko za sprawą wielkiego uczucia, które tkwi w nim od wielu lat. Czy Piotr zdecyduje się odszukać dawną miłość?

Autor pokazuje, że życie w nieszczęśliwym związku potrafi być wyniszczające. Często żyjąc w małżeństwie w ogóle nie znamy tej drugiej osoby. Nie jesteśmy w stanie odczytać jej myśli i ukrytych pragnień. Oprócz miłości porusza on również inne ważne tematy takie jak rodzicielstwo, brak samoakceptacji, depresja czy alkoholizm. Krzysztof Piotr Łabenda pokazuje jak łatwo popaść w nałóg, lecz jak trudno się z niego wydostać. Książkę czyta się w tempie błyskawicznym, a wszystko za sprawą dojrzałego stylu, którym posługuje się autor. Bohaterowie są niezwykle autentyczni, a historia dwojga zakochanych mogłaby być doskonałym scenariuszem dla niejednego filmu. Powieść dostarcza wielu wzruszeń. Na ogromną pochwałę zasługuje sposób, w jaki mężczyzna opisuje swoje uczucie.

Książka jest niezwykle wartościowa. Skłania do refleksji nad własnym życiem i zastanowienia się nad tym czy naprawdę jesteśmy szczęśliwi w swoim obecnym związku. Nie ma bowiem sensu tkwić w nim na siłę, z przyzwyczajenia, z nadzieją że coś jeszcze zmieni się na lepsze. Po przeczytaniu tej powieści nie będziecie mieć absolutnie żadnych wątpliwości co do tego, że prawdziwa miłość naprawdę istnieje. Czasami warto na nią czekać nawet długimi latami, by móc cieszyć się prawdziwym szczęściem. 


2 sierpień 2018 08:48

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl