Opinie o książce: "Pierścionek z cyrkonią"

Okładka
Czy można całe życie szukać jednej kobiety? „Pierścionek z cyrkonią” to opowieść o młodzieńczej miłości, która swoje spełnienie znajduje dopiero po wielu latach. Historia zaczyna się w Gdańsku w roku 1967, gdy bohaterowie pobierają nauki w liceum, a potem przeskakuje do Paryża w roku 2008, kiedy spotykają się przypadkowo, już – jak to się mawia – jako osoby po przejściach. „Pierścionek z cyrkonią” to niezwykle intrygująca, a przez to także ekscytująca powieść o poszukiwaniu miłości. Patronat medialny nad książką objęli: Kulturalne rozmowy, Recenzje Agi, Molinka Książkowa, W szponach literek, Książkowe podróże Anny

Opinia

Awatar użytkownika
Marta Korycka
(anonimowy)

Pierścionek z cyrkonią to powieść o poszukiwaniu miłości i o jej sile, która jest w stanie przenosić góry; o młodzieńczej miłości, która prawie po czterdziestu latach znajduje swoje spełnienie. I o wszystkich tych sprawach, które dotykają w życiu niejednego człowieka – miłość, zawód miłosny, kariera, ślub, trudy rodzicielstwa, ból, samotność w związku, choroba, brak zrozumienia, beznadziejność sytuacji, a także wpływ systemu politycznego na jednostkę. To gorzko-słodka historia o najpiękniejszym uczuciu, jakim człowiek może obdarzyć drugiego człowieka.
https://atramentowomi.blogspot.com/2018/06/pierscionek-z-cyrkonia-patronat-medialny.html

22 czerwiec 2018 13:40

Opinia

Szczęście po latach

Awatar użytkownika
Marek Jakubiak
(anonimowy)

Ogromnie wzruszająca powieść o dojrzałej miłości dwojga ludzi ale z miłością młodzieńczą w tle. Tych dwoje powieściowych  bohaterów spotykają się po latach a łączy ich wspólna młodość w liceum. Są jednak już zupełnie innymi ludźmi, z doświadczeniami i przejściami. Czy tych dwoje złączy swoje losy po tak wielu latach? Czy to tylko przejściowe zauroczenie? Warto się dowiedzieć o tym z książki.

11 czerwiec 2018 09:08

Opinia

Awatar użytkownika
Marek
(anonimowy)

Bardzo przyjemna książka z wielce życiowym przesłaniem. Losy dwojga dojrzałych ludzi na tle ich przeszłości sięgających ich młodzieńczych czasów. Oboje przeżywają miłość wracając do szczęśliwych czasów młodości ale są już ludźmi z własnym bagażem życiowym. Można powiedzieć, że szukali się całe życie i teraz dopiero doznają spełnienia. Jest to powieść wzruszająca a zarazem dająca nam życiową naukę. Szczerze polecam.

11 czerwiec 2018 09:06

Opinia

Awatar użytkownika
Aneta Mazur z weekend z dobrą książką
(anonimowy)

Doskonale prowadzona narracja i zaskakujący splot wydarzeń sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem, a dojrzały styl, jakim posługuje się autor, powoduje, że lektura niniejszej powieści jest niezwykłą przyjemnością.

11 czerwiec 2018 09:04

Opinia

[Przedpremierowo. Patronat medialny] „Pierścionek z cyrkonią” Krzysztof Piotr Łabenda. Aktualne problemy, emocje i dramaty...

Awatar użytkownika
Agnieszka Krizel
(anonimowy)

Los bywa przewrotny i potrafi łamać na swojej drodze szczęście, niczym przysłowiowe zapałki. W życiu bywa wiele sytuacji, które wymuszają na nas decyzje wbrew naszym przekonaniom, czy założeniom. Kiedy kocha się miłością absolutną, świat może nie istnieć, jednak w jego progi często wraca trudna rzeczywistość. Krzysztof Łabenda smaga swoich bohaterów trudną przeszłością i pozwala na to, by w najmniej spodziewanym momencie odłożyła zasady, czy sztywne morały i otworzyła ich serca na nowo, na uczucie pozostawione wiatrowi przeznaczenia. Książka opowiada o bolesnych momentach, szczerości, odbudowywaniu zaufania, samotności w związku, braku zrozumienia, ale przede wszystkim trudnym rodzicielstwie i jego skutkach, ale też porzuconej w czeluści zapomnienia nadziei i miłości. 
więcej na:
https://nietypowerecenzje.blogspot.com/2018/05/przedpremierowo-patronat-medialny.html

28 maj 2018 08:59

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy