Opinie o książce: "Wyjątkowi są wśród nas"

Okładka
W świecie magicznych opowieści podobnie jak w tej książce wszystko jest możliwe. Wewnątrz zajdziemy zbiór opowiadań z przesłaniami dla dzieci i rodziców. Dzięki formie bajek – nie-bajek, w ciekawy sposób poruszony został temat wyjątkowości oraz niepowtarzalności. Doświadczają ich ludzie, których życie wplata się w codzienność każdego z nas. Jest to książka niebanalna oraz pełna bajkowości, momentami wzruszająca, często wywołująca uśmiech na twarzy. Poznamy m.in. wychowanego świerszcza, cudacznego Pomaludka, misia Grizliego, czy bałaganiarę Tosię. Bohaterów, którzy nawet nie wiedzą, jak wiele mają ze sobą wspólnego. Pozycja w nietypowy...

Opinia

Awatar użytkownika
Świat Pani Domu
(anonimowy)

Niewielka objętościowo książeczka – taka zwykła, nie rzucająca się w oczy na księgarnianej półce, a uczy szacunku, otwartości, zrozumienia i wsparcia. Ale nie wystarczy rzucić taką książkę dziecku i oczekiwać, że samo wszystko zrozumie, że treść tej książki zostanie doceniona. Wszystko zależy od nas, od osób dorosłych. I uwierzcie mi, że bardzo widać, które dzieci oswojone są z tematem niepełnosprawności, z którymi rodzice poruszają takie trudne tematy, i świetnie widać, które dzieci traktują niepełnosprawnych jak dziwactwo, zjawisko..

http://www.kosmetykipanidomu.pl/2019/07/wyjatkowi-sa-wsrod-nas.html

1 pażdziernik 2019 11:14

Opinia

Awatar użytkownika
Dorota Kachlicka
(anonimowy)

Nie  pozostaje mi więc nic innego jak z całego serca polecić Wam te króciutkie opowiastki tak pełne piękna,  szczerości, prawd i mądrych słów, które czasami ciężko wypowiadać głośno. Mają w  sobie tyle dziecięcego uroku, a tak  naprawdę kryją wiele dorosłych mądrości, że nie sposób przejść obojętnie obok bajek. Doskonałość wszystkich tych historii ukryła się właśnie w tym, że opowiadają one o czymś – wyjątkowym, co ukryło się wśród nas i co wcale nie pragnie pozostać niezauważone. Wiem co mówię.https://zatrzymachwileulotne.blogspot.com/2018/08/wyjatkowi-sa-wsrod-nas-mchmiel-recenzja.html

6 sierpień 2018 12:52

Opinia

Dziwak, wariat, odludek, świr, psychol – czy kiedyś przyszło nam do głowy, by takich ludzi nazywać wyjątkowymi?

Awatar użytkownika
Katarzyna Kubiak
(anonimowy)

Zbiór opowiadań Mai Chmiel pod tytułem „Wyjątkowi są wśród nas” rzeczywiście porusza do głębi. U jednych przywołuje przykre wspomnienia, drugim otwiera oczy na to, co w życiu najważniejsze, a o czym tak często zapominamy. Wielu z nas pamięta wprawdzie o tym, że powinniśmy uczyć dzieci akceptacji i tolerancji dla inności (a więc dla wyjątkowości), jednak sami nie potrafimy już wprowadzić tych zasad w życie. Dzięki książkom takim jak ta mamy szansę spojrzeć na siebie z dystansu i dostrzec rysy na z pozoru idealnym obrazie naszego własnego „ja”. W końcu każdy z nas inny i właśnie dzięki temu nasz świat jest taki piękny i kolorowy. Nie warto z tego rezygnować przez własną dumę i pychę, nieprawdaż?


http://kochanamama.pl/wyjatkowi_sa_wsrod_nas_recenzja

26 lipiec 2018 07:59

Opinia

Awatar użytkownika
Aneta Mazur
(anonimowy)

Książka bardzo specyficzna, niebanalna. Ujmująca treścią, bajkowością, pewną beztroską, a jednocześnie swoją rangą zmuszająca dorosłego czytelnika do chwili zadumy, zastanowienia. Niesie ze sobą wiele przesłań, zadaje pytania, dzięki którym, jak pisze sama autorka:

"może będzie łatwiej zrozumieć, wytłumaczyć, przekazać i przede wszystkim samemu sobie odpowiedzieć reflektując się w zaciszu własnego sumienia..."

6 czerwiec 2018 11:36

Opinia

Awatar użytkownika
Agnieszka Kriziel
(anonimowy)

Warto pochylić się nad tą pozycją. Niewielkich rozmiarów opowieści skłaniają przede wszystkim dorosłych do głębszych refleksji i są znakomitym pretekstem do tego, by nawet dzieci dyskutowały między sobą o jej aspektach. Pod każdą z historii jest podsumowanie i słowo do rodziców. Znakomita do wspólnych konwersacji, czy rozważań na temat inności, która nas otacza, o niepotrzebnych uprzedzeniach i właściwym zachowaniu. Szczerze polecam!  


28 maj 2018 09:05

Opinia

Awatar użytkownika
angeliconpoint.blogspot.com
(anonimowy)

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA

Maja Chmiel, jak napisała już w przedmowie do książki "Wyjątkowi są wśród nas", sama jest mamą niepełnosprawnego dziecka, co natychmiast zwraca uwagę na ważność tej pozycji.

Książka składa się z pięciu historii, rozdzielonych pewnym krótkim podsumowaniem dla dorosłych. Niektóre z nich skupiają się na wymyślonych stworkach, chadzających własnymi ścieżkami, o bogatej wyobraźni, a niektóre na zwykłych dziewczynkach szukających przyjaźni i wybaczenia. Najbardziej przypadła mi do gustu historia niebieskiej gąsienicy Matyldy, która była bardzo barwną postacią, ale odsyłam Was do lektury, żebyście sami mogli wskazać faworyta.

Myślę, że warto zatrzymać się nad formą utkanie tej książki. Bardzo ważne jest, żeby to rodzice przekazywali swoim dzieciom wartości, już od najmłodszych lat. Szacunek i otwartość w kierunku osób, które różnią się od nas, jest bardzo ważna. I z tego względu panel dla rodziców, bardziej przykuł w tej książce moją uwagę, ponieważ wskazuje kierunek i drogę, którą należy obrać, podejmując z własnymi dziećmi, tak trudne tematy. I jeśli pomysły, uśmiech i nauka, płynie z tak przyjemnych historii, to w literaturze, zawsze znajdzie się dla nich miejsce.
Polecam serdecznie, historie dla pociech, ale przede wszystkim, możliwość refleksji dla dorosłych.

angeliconpoint.blogspot.com

18 maj 2018 10:43

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl